Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107

Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   85 / 85
(#) Alkotó válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /

Ezt se látom, de amit _BIG_ felrakott azt megnéztem. Nem látok rajta szembeötlő hibát. Nálam kicsit nagyobb a saját készítésű lemezke.

Hűtés.jpg

(#) Sanyesz5 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 22, 2018 /

Nem értem, más forumon ezt az oldalt használja mindenki képfeltöltésre, sebaj kolléga segített feltöltötte, köszönöm neki.
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2018 /

Köszönöm, valóban ez sokkal nagyobb, őszintén megmondom nem gondoltam hogy ennyire fűteni fog, keresek egy sokkal nagyobb hűtést majd.
(#) _BiG_ válasza vargaf hozzászólására (») Jan 22, 2018 /

Nem akarok kötözködni, de nekem mindkét link működik. Firefoxot használok.
(#) Sebi válasza vargaf hozzászólására (») Jan 23, 2018 /

Érdekes... Nekem mindkettő látható.

DSC_1822.jpg

(#) Toth Attila hozzászólása Jan 23, 2018 /

Sziasztok! Annyit szeretnék hozzáfűzni a 7805-ös melegedésével kapcsolatban, hogy nekem is nagyon melegedett. Ez teljesen természetes volt nálam is, mivel én is 12 voltos transzformátort alkalmaztam. Nagyon zavart a 7805-ös melegedése ezért én kivettem őket a helyükről, és három eres szalag kábellel (kb.5cm) nagyobb felületű bordákra helyeztem el őket. Természetesen ez megoldotta a problémát, és nem a mérőpanelt melegítette át teljesen.
Üdv.
(#) Patópali válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 23, 2018 / 1

Szia!
Vagy használj 9V-os trafót!
A táp stabilizátor ick-nek elég 3-4 Volt plusz feszültség a bemeneten.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) Godypapa hozzászólása Jan 26, 2018 /

Nálam működnek a panelmérők, mind áram, feszültség és hőmérséklet mérése tekintetben.
Áram és a feszültségmérőnél külön táp lett építve a labortápnál (+5V -5V az áramkörnek és +5V a kijelzőkhöz) és kifogástalanul működik. A kijelzők "TEST" funkciója is egy rossz egér micro nyomógombjával meg lett valósítva.
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /

Ez a borda kicsi. A fejlődő hő sok. Normális a melegedés! A LED-ek fogyasztanak sokat, ez is normális. Emeld el a bordát a nyáktól, hogy rendesen tudjon szellőzni, és/vagy rakj rá nagyobbat! Az emlékeket az idő kifakítja, szerintem régen is ilyen meleg volt. Amikor én építettem ilyen kijelzőt, én is csak ilyen pici bordát használtam, de egy idő után már a kijelzők is átmelegedtek. Kaptak egy nagyobbat, és évek óta rendben megy minden.
(#) Mzolee hozzászólása Márc 31, 2018 /

Sziasztok!

Találtam itthon 2db ICL7107-et meg 2db CC56-11EWA kijelzőt. Utóbbi 36 lábas tehát mind a 4 digit minden szegmense külön kivezetésre került. Csakhogy ez közös katódos. ICL-nek meg közös anódos kell. Egyszerű eszközökkel (tranyók ?) meg lehet oldani hogy mégis használhassam vele? Diszkrét alkatrészeim van itthon sok; viszont beruházni nagyon nem akarok e miatt újakba. Csak csinálnék 2 db voltmérőt belőlük ha már itt vannak elfekvőbe.
(#) tibibalogh520 válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 31, 2018 / 1

Természetesen megoldható.
PNP tranzisztorokkal, a hozzátartozó bázis, és kollektor ellenállásokkal.
(#) Mzolee válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /

Jól értelmezem?

icl pnp.GIF

(#) tibibalogh520 válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 31, 2018 /

Igen, jól.
Viszont digitenként csak 7 szegmenssel számolj, mert a tizedespontot nem a 7107 vezérli.
Azt neked kell vagy fixen bekötni, vagy ha több méréshatárt alakítasz ki, akkor a méréshatár választó kapcsolóval kapcsolni. Ezért azt felesleges tranzisztorral invertálni. Természetesen az előtét ellenállás az kell ahhoz is...
(#) Alkotó válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 31, 2018 /

Mikor mérlegeled a konstrukciót és a beruházás nagyságát, akkor talán érdemes azt is átgondolni mennyivel növeli az egység méretét az ilyen polaritás fordítás. Arányban van-e a kb. 1000 Ft-os beruházással, amiért 4 db illeszkedő számjegyet adnak.
(#) Mzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /

Egyébként ez is igaz. közel 50 tranzisztorra lenne szükség a két műszerhez. Így belegondolva necces. Panelt is megtervezni stb kb. el is fogyna az a marék bontott BC212-őm.

Esetleg ötletetek van hogy mire használjam fel azt a 2 kijelzőt?
(#) Godypapa válasza Mzolee hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /

Bővebben: Link

mert így olcsóbb
Következő: »»   85 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu