Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107

Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   84 / 84
(#) nandika76 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2018 /

Szia a kérdés az lenne,hogy az IC nem működik rendesen vagy nekem nem sikerült valami.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /

A leírásod alapján erre nem lehet következtetni.
Tapasztalatom szerint, a jól megépített kijelzők esetében a táplálás valamilyen anomáliája okozhat imbolygást.
Mutass néhány jó képet a kivitelezésről. Mérd meg a tápláló váltakozó feszültséget, a tápfeszültségeket, és a referencia értékét.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Szia, megint neked volt igazad!
Terhelés nélkül megvolt a +5 volt de ahogy beraktam az IC-t leesett 3,5 voltra.
Az ACvolt terhelés nélkül 14 volt terhelve 7,8 volt, ez egy picike nyáktrafó ami úgylátszik gyengécske.
Kipróbáltam egy nagyobbal ezzel minden tökéletes, csak ez 12 voltos tehát melegszik a stab IC rendesen.
Köszönöm az iránymutatást
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

A pici trafók feszültségesése nagyon nagy. Ezeket általában úgy méretezik, hogy a névleges terhelésük mellett adják az elvárt feszültséget. Az üresjárati feszültség akár 50-60 %-al is nagyobb lehet ettől.
Egy ilyen mérő egység fogyasztása kb. 3-5 W a kijelző típusától és az aktív szegmensek számától függően. Ez nem kevés, de cserébe szép nagy világító számokat kapunk. Erre kell a tápegységet méretezni.
A teljesítmény mellett -ahogyan írod is- van egy ésszerű váltakozó feszültség, ahol már elérhető a stabil működés, de még barátságos szinten tartható a melegedés.
Dupla kijelzőhöz 2x9 V / 10 W-os nyáktrafóból már többet is használtam sikeresen.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Szia, tökéletes az okfejtés, nagyobb trafókat kell beszereznem!
Az 5 W-os nem felel meg, mert ezek csak ennyit tudnak sajnos.
Amúgy (lehet off) a kínai IC!!
Küldött 5 darabot 580ft-ért, ebből kettő tökéletes, egynek a nem működő szegmensei is halványan derengtek, kettő teljesen kuka!
De még így is jó az ár fekvése!!!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Pé, 16:02 /

Sziasztok!

Kövezzetek meg a kérdésért, az elektronika hobbim, vannak hiányosságok.
Van ebből a műszerből a fiók mélyén egy, a jelenlegi labortápomon a panelmérő 4 amperig mér, a műszer maga 10-et tud.
Gondoltam én előkapom ezt a műszert és ha nagyobb áramokat kell mérni, csak bekötöm, viszont eddig 2 amperre használtam 0,1 sönttel.
10 amperre szeretném beállítani, milyen söntöt rakjak bele? 0.05 ohm?
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Pé, 16:46 /

Ezek az áramkörök igazából feszültséget mérnek. A söntön eső feszültséget. Azt hiszem, a legkisebb méréshatár 200 mV, pontosabban 199,9 mV.
A sönt ellenállás értékét ohm törvénnyel kiszámolhatod.
A hozzászólás módosítva: Pé, 16:48
(#) ronin75 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Pé, 17:09 /

0.02 Ohmos sönt kéne hozzá.
(#) Alkotó válasza ronin75 hozzászólására (») Pé, 18:27 /

Aligha lesz ez jó érték.
Ha ezen 10 A áram folyna, akkor 199,9 mV feszültség esne rajta, és ezt is 1999 formában mutatná a műszer. Ebből elég kényelmetlen a 10 A-re következtetni, ezért célszerűbb olyan söntöt választani, amin a kijelzett érték közvetlenül az áramra utal. Ez jelen esetben a 0,01 R lenne, mert azon 10 A hatására 100 mV Feszültség esik, amit 1000-ként jelenít meg a kijelző. Ha ebbe középre beteszünk egy tizedes pontot, akkor a kiírt feszültség az pontosan az árammal lesz egyenlő.
A valóság ettől kicsit komplikáltabb, mert nem olyan egyszerű pontos söntöt találni, ezért sok esetben a söntön nagyobb feszültséget célszerű ejteni, amit aztán egy osztóval lehet pontosra kalibrálni.
Írtam korábban néhány gonolatot erről.
Következő: »»   84 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu