Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lada feszültségmérő hiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gerike hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
A mai nap hozzám került egy Lada akku feszültség mérő. (Képen látható)
Első dolgom az volt, hogy rákötöttem a tápegységre...
0 - 11,8V-ig szépem emelkedett a mutató ahogy növeltem a feszültséget, de utána hiába növeltem tovább meg sem mozdult.
Levettem az egyik pólust róla és vissza csíptettem akkor az épp aktuális feszültséget mutatta 1,5-2mp-ig de utána feszültség csökkentése nélkül visszaesett 11,8V-ra.

Nem értem, hogy mi lehet a baja
Ha valaki tud segíteni vagy ötletet mondani megköszönném és ponttal jutalmazom!
(#) borvendeg válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Hello!
Ha jól látom ez egy mechanikus műszer én azzal kezdeném hogy nincs e rajta valami szemmel látható deformálódás/szennyeződés amitől esetleg szorulna.Ha ez nincs akkoris kifűlyatnám kompresszorral hátha valami szennyeződés miatt szorul és ezért nem tud az említett feszültség fölé menni.
(#) Görgő válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen, borvendeg megoldása tűnik jónak, próbáld meg szétszedni a szerkezetet, és kitakarítani. Mellesleg úgy látom, hogy egy 12-es is oda van írva, és 11,8 V-ig emelkedik, akkor mit akarsz még?
Vagy ez teljesen kötetlen, és bármit lehet mérni vele, hasonlóan mondjuk, mint egy digitális multitméterhez?

üdv. görgő
(#) Gerike válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen, ez egy mechanikus műszer Alaposan átnéztem nincs rajta semmifajta sérülés, a mutatót kézzel könnyedén tudom mozdítani de azért holnap megpróbálom szétszedni óvatosan hátha...
(#) Gerike válasza Görgő hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen 12V jelen esetben azt jelenti, hogy 12V akkuhoz való ennek a méréshatára köbö 0-18V esik, értelem szerűen akkor jó az aksi ha a zöld mezőben van a mutató. De elvileg egy sima fesz.mérő az egész.
Ha valamiben tévedek javítsatok ki.
(#) tiggersoft válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia
Mivel ez már nem fiatal igy az elötét/osztó ellenállásait cserélném ki. Megnyúlt ell. kontaktos, oxidált kivezető sapka stb. ...
(#) Gerike válasza tiggersoft hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Előzőkhöz még ennyit h nem szorulhat mert mikor leveszem tápról és újra rárakom akkor kiugrik a mutató a helyére de pár másodperc után lecsökken... 11,8V környékére...

Tiggersoft lehet hogy igazad van de fogalmam sincs, hogy mekkora ellenállást tegyek a helyére :/

Csak ennyi van ráírva:

B K (K karikában)
C2-10-2
80R6DXD vagy BDR6DXD (nem látni pontosan)
(#) akos70 válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A 11,8-at nem tudom, hol olvastad le a műszeren, mert semmi szám nincs rajta.
Egyébként a fehér és a zöld találkozása kb. 12V, a zöld mezőben a vékony fekete vonal 14V (járó motornál itt szokott állni, ha jó a töltés)
Egész megbízható müszer, talán még nem is találkoztam rosszal, és a pontossága is megfelel a célnak.
(#) akos70 válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Semmit ne cserélj, szerintem először is próbáld le akkumulátorral.
(#) Gerike válasza akos70 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Digitális multiméterrel mértem, hogy mennyi feszt adok neki (a tápegység is jelzi...) Hát akkor itt egy példa ami nem egészen tökéletes :/
(#) 6C4C válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ha miden igaz, ez egy eltolt nullapontú feszültségmérő, ezt legtöbbször Zener diódával szokás megoldani, lehet azzal van a gond... Bár az a furcsán köszörült előtétellenállás is gyanús...
(#) Gerike válasza akos70 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Próbáltam aksival is azzal is ugyan ez van. kiugrik 12,4re (első zöld mező 1negyede) 2 másodperc után a mutató visszakúszik a fehér 3/4ére.
(#) Gerike válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Diódát nem látok rajta lehet h benne van nem szedtem még szét.... de én csak egy ellenállást látok
(#) 6C4C válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ezekszerint a mérőmű geometriájának kialakításával oldották meg az eltolt nullapontot...

Érdekes lenne a műszer felvett áramát megnézni mondjuk egy analóg multival, hogy az is visszaesik-e amikor lecsökken a kitérés...
(#) Gerike válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ezt az eltolt nullapontot nem igazán értem...
Jah azt ki is felejtettem, hogy hátul van egy állító csavar amit ha kifelé tekerünk akkor a mutató kissebb feszt mutat ha befelé akkor nagyobbat (Mikor visszaesik a fehér csík 3/4ére akkor hiába tekerem befelé akkor sem növekszik a mutatott fesz.)
Holnap megfogom nézni az áramot...
(#) 6C4C válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ha például egy 10V-ra előtétezett feszültségmérőt sorbakötünk egy 10V-os zenerrel, elérjük azt, hogy a műszer a zenerfeszültség eléréséig nullát mutat, a 10-20V tartományban pedig pontosan le tudjuk az értéket olvasni... Sokkal pontosabban, mintha egy 20V-os skálát alkalmaznánk... Egyszer építettem ilyet egy deprez alapműszer, néhány ellenállás és egy TL431 beállítható zenerdiódaként funkcionáló IC felhasználásával...
(#) Gerike válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Levettem az előlapot és kicsit jobb minőségő képet felrakok hátha valaki lát valamit

DSCF0169.JPG
    
(#) Gerike válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ahan nagyjából értem... de ebben nincs ilyen dolog ez egy alap öreg ruszki mérő
(#) rgzuri válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem lehet, hogy az a baziöreg kondiszerű dolog unta meg az életét?
Próbáld meg kitalálni mekkora, és esetleg kicserélni egy ugyanakkorára, hátha.
(#) Gerike válasza rgzuri hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Kondi? Én azt ellenállásnak tippeltem... de gőzöm nincs, hogy mi az ennyi van csak ráírva amit írtam is már:

B K (K karikában)
C2-10-2
80R6DXD vagy BDR6DXD (nem látni pontosan)
(#) Gerike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Magam se tudom
Csak próbálom kitalálni, hogy mi lehet a baja a műszernek... de egyenlőre teljes a tanácstalanság... :ba :hide:
(#) 6C4C válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Megmérheted az ellenállást, valami közeli (nagyobb) értékkel kicserélve kiderül hogy az okozza-e a hibát... Láttam már néhány orosz ellenállást, de ez a kód ismeretlen számomra, meg amúgy is utólag jusztírozták köszörüléssel, úgyhogy csak a multi által mutatott értékre kell hagyatkoznunk...
(#) rgzuri válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Csak abból indultam ki, hogy miért lenne 1 darab ellenállás egy voltmérőben. Hova van kötve?
Sorba, vagy párhuzamosan a műszerrel?
(#) Gerike válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A műszerbe rámértem mutliméterrel de semmit nem mutatott. ha kiforrasztom lehet lesz valami ha egyálltalán ellenállás.
(#) Gerike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez túl barbár! és nem a végkitérésel van gond mert az kimegy mikor rárakom tápra a műszert csak pár mp után visszaesik 11,8V-ra

Rgzuri nem tudom mi az de szerintem ellenállás és sorba van kötve a műszerrel,
(#) Gerike válasza Gerike hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Rámértem még1x kisebb méréshatárba és 81ohm-es ellenállás van benne!

A cseréje megoldhatja a problámát?
(#) jandu válasza Gerike hozzászólására (») Nov 4, 2010 / 4
 
Úgy látom, senki sem fogta fel - ez egy kéttekercses műszer. Hasonlóan működik, mint a Wattmérő. Itt az egyik tekercs a tartályban levő potméterr˝l kapot feszültségre reagál, a másik meg a direkció erőt, azaz a ellensúlyos erőt adja meg. Na EZEN kell változtatni! ahoz, hogy be legyen kalibrálva.
(#) tibor41 hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Sziasztok!! nekem egy 2104 kombim van. fessz szabájzó bajom van hol volt holnem feszültség. de kicseréltem a feszabájzot,utána jó volt. de 200km megtétele után elment minimumra a töltésem mi lehet a hiba?brozkefe nem tejes felületén koik,hanem a két szélén. segítséget elöre is köszönöm))
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem