Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Plasma TV fekete csik a kijelzőn
 
Témaindító: promixi, idő: Jún 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) lilili11 hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Segitségeteket kérném Neovo EPT 4210AP tipusú plazma tv service manual-ja lenne-e valakinek....LG belsejű V5 modell????Nagyon számitok rátok!!!Se képe,se hangja a ketyerének..
(#) karpi válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ezekhez a TV-khez van TEST-elo program .PC-vel esetleg valami "interface"-val le lehet kerni a hiba adatokat .A taviranyitoval is sok mindent lehet mukodni .Mindenfele hibat kijelezhet a TV service menu-je .
Ezt kell tudni majd ahogy a karbantartasi lapon irja ..betelefonalsz az illeto servizbe es beolvasod a mukinak milyen hibakat jelez a TV service menu-je .
Megmondja milyen kodokat irjal be a taviranyitoval stb ...ha nem segit akkor ( elvileg) hazhoz kellene jonniuk ..ha meg komolyabb a hiba akkor be kell vinni a TV-t a servizbe .

Csik,csikok stb . nem csak fizikai kontakt hiba miatt lehet , lehet software hiba lehet a video proceszor hiba stb ..
Nalam pld atfrissitettek a software-t es megindult a TV ami tulajdonkeppen egy kompjuter .
Nem tudtam othon helyrehozni mivel sajnos az enyemnek valami serial serviz bemenete van amihez kellene egy 200$-os interface hogy a PC-hez kossem ..mas TV-nek van mar USB csatlakozoja amin keresztul siman frissitheto javithato /tesztelheto a cucc.
A szervice manual-t elegge nehezen szereztem meg orosz web-oldalakrol de penzert lehetett volna konyebben megkapni . Sajnos nalunk nincs megoldva meg a fizetes online ..az a par $ nem egy osszeg a dokumentacioert .
(#) lilili11 válasza karpi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Köszönöm,esetleg még service menu-be tudjátok-e hogyan lehet bejutni ennél a készüléknél???
(#) neogeo2 válasza karpi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Idézet:
„Nem tudtam othon helyrehozni mivel sajnos az enyemnek valami serial serviz bemenete van amihez kellene egy 200$-os interface hogy a PC-hez kossem ..”

Valószínűleg az egy normál soros port (RS-232). Legalábbis LG tévéken az szokott lenni. Én 300 forintból csináltam kábelt hozzá. Azóta tud divx videókat is lejátszani usb-ről. Előtte le volt tiltva ez a "feature". A sw frissítés is megoldható így... Ja és még egy csomó mindent lehet csinálni vele.
Ja és ezt nem is annyira titkolja az LG. Részben dokumentálva van a User Manual-ban a használható parancskészlet. Azért a fincsibb dolgok nincsennek benne.
(#) szigetlako hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
tudtok segiteni. hivtam mar a samsung ugyfelszolgalatot, de annyit montak keressem meg a legkozelebbi samsung szervizt. mit gondoltok javithato a dolog , es ha igen akkor mennyibe fajna, vagy vegyek egy ujat
(#) Massawa válasza szigetlako hozzászólására (») Jan 10, 2013 / 1
 
Ilyen hibát már láttam - sokáig......
(#) szigetlako válasza Massawa hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
kossz en is nezem egy ideje........
(#) kadarist válasza szigetlako hozzászólására (») Jan 10, 2013 / 1
 
Szia!
Van egy egyszerű javítási módszer: Bővebben: Link
(#) szigetlako válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Ez nagyon komoly, de inkabb nem probalom ki. azert koszi
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Kicsi volt az ütő azért ment nehezen.
(#) kaqkk válasza szigetlako hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Ha elviszed a szervizbe és ilyen sapka lesz a csávón , kezdhetsz gyanakodni hogy a javítás is ilyen módon fog történni !
(#) NTAMAS hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy LG LCD TV-m, aminek a képernyőjén egyik nap megjelent 2 vízszintes (nem kontrasztos) fekete csík, amik alatt, illetve fölött 1-1 halványabb fekete csík is van. Mindannyian lassan mozognak fentről lefelé. Először jelzavarra gondoltam (a szolgáltatást nem tudom leellenőrizni, mert a szomszédoknál nem tudom mi van, de az tuti, hogy a másik szobában levő képcsöves TV-n nincsenek csíkok.
Szívesen vennék néhány ötletet és segítséget ezzel kapcsolatban.
Köszönöm.
(#) agressiv válasza NTAMAS hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Kösd PC-re és akkor tesztábrákkal is megnézheted.
(#) NTAMAS válasza agressiv hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Jelenleg nincs kábelem, úgyhogy ez kilőve.
(#) agressiv válasza NTAMAS hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Valahogy a monitorod is rá van kötve, csak van rajta D-SUB bemenet. Ha más nicns akkor DVD lejátszó, avgy valami hasonlónak csak van valami értelmes képe ami biztos nincs befolyásolva. ( DVD-nél is a menü képe a lényeges)
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) NTAMAS válasza agressiv hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Hülye vagyok, mert nem írtam legelőször, hogy DVD-n kipróbáltam, ott nincs bibi.
Közben figyelem a dobozt és a csíkok lentről felfelé is mennek.
(#) kozi66 hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Kb 4 éves Lg 127 cm-es Full HD plazma Tv-m, pár napja a képernyő bal oldalán nagyon vékony zöld csíkot produkál. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mi lehet, javítható e gazdaságosan? Köszönöm
(#) kadarist válasza kozi66 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia!
Ha csak egy oszlop széles, akkor kijelzőhiba vagy érintkezési probléma a kijelző szélénél. Nyomogatásra, mechanikai behatásra nem változik?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) kaqkk válasza kozi66 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem