Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   37 / 199
(#) piter89 válasza HERC hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!
Nagy nehezen sikerült bejátszanom mindent. Nyomtattam egy 20x20x20-as kockát és minden oldala 2-3 századon belül volt. Ennek nagyon örültem is de jött utána a következő gond. Kellet egy kb 43x43x3,5 mm-es hasábot rajta egy 20-as átmérővel hát az nem jött össze neki. 43,5x43,2,3,5mm lett és a henger rajta 19,91 és 19,83mm között változik (nem hengeres). Ezt hogy lehet javitani? Egyrészt a hasáb xy részét illetve a hengerességet vagy legalább azt hogy közelebb legyen a megadott értékhez?
(#) HERC válasza piter89 hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 1
 
Igen a 20x20x20 meg a 10x10x10 az könnyen osztható tizedes jegyek nélkül.
Szerintem a Z-jerk-en kell állítanod, de csak max +- egyesével.
Egyrészt a matematika közelítő egyenletekkel van itt a gond, meg a 8 bittel.
Én nem látom át ennek a mozgásnak a képleteit, de ha csak arra gondolok,
hogy egy spagetti kód tulajdonképen az egész. Akkor belátható hogy a
kerek kicsit mindig kocka lesz.Főleg megeshet az is hogy valamelyik irányban
többször kerekít fölfele mint lefele. Én úgy veszem észre hogy a gkód generátorokon
is volna még mit javítani. (persze én ehhez hülye vagyok ezért inkább bele se ugatok)
Itt találsz egy magyarázatot a Jerk Controll-ra. Bresenham algoritmusig olvasd el, a jerk controllt kb a közepénél találod.
Az volt amit írtam? Nem tudjuk továbbra sem milyen firmware-t használsz.
Nekem volt "gyárilag lezárt" repetier firmware-el gondom hasonló.
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Igen nekem is feltűnt hogy a nyomtatóhoz g kód generáló programok nem használják a G2 G3 kódokat, mondjuk csak 32 bites kontrollernél lenne értelme.
Amit észrevettem hogy ha magamnak rajzoltam tárgyat és pl 10mm belső átmérőjű lyuk kellett akkor azt 10,4mm rel kellett megrajzolni mert figyelembe kell venni a fúvóka vastagságát, meg ha kisebbre tervezzük akkor azt még fel lehet fúrni, viszont amit letöltök a thingiverse-ről és profik rajzolták annál pontosak a méretek, talán a rajzoló programban van "szerszámkorrekció".
(#) Elektro.on válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Kíváncsi lennék , ha NX -ből vagy CATIA -ból mentenék neked egy stl-t azt mennyire pontosan nyomtatja ki.
(#) Zaustuv hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem pont a nyomtatóval, hanem inkább a nyomtatáshoz kapcsolódóan lenne egy kérdésem, elnézést mindenkitől ha nem ez erre a megfelelő téma.

Szóval: Építettem egy hónapja egy Geeetech Prusa i3-as nyomtatót, és egy nagy gondom a nyomtatással, hogy akár ABS-t, akár PLA-t nyomtatok fele, nagyon büdös lesz tőle a szobám, és minden alkalommal szellőztetni kell utána (ami nyáron még oké, de ilyen kutyahidegben nem a legkellemesebb dolog). Lehetőségem nem igazán van áthelyezni a nyomtatót egy garázsba, vagy egy másik, jobban szellőző helyre. Egy olyan ötletem támadt, hogy egy belső keringtetésű szagelszívót tennék a nyomtató fölé, ami reményeim szerint megoldaná ezt a problémát. Ti mit szóltok hozzá? Volt esetleg másnak is hasonló gondja?
(#) GPeti1977 válasza Zaustuv hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Az ABS kellemetlen szagú, a PLA-nak viszont juharszirup illata van, lehet túlmelegedik a fej, ellenőrizd le a hőmérsékletét hőmérővel, sok multiméteren van K típusú hőelemes, hosszabb ideig mérj hogy jó-e a PID szabályozás.
(#) piter89 válasza HERC hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia!
Hát a step/mm-t állitottam úgy jó lett. Legalább is ennyit tud. Repetier firmware van rajta.
Most olyat játszik hogy nyomtatás közbe összeszemeteli a tárgyat meg nem teljesen tapadnak a rétegek. Tipp az volt hogy kevés anyag jön de az elvileg nem lehet mert lemértem a vehúzott anyagot.
(#) Sanyi74 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Az ilyen kitről kinek ma a véleménye?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Desire92 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok, z olvasottak alapján elég segítőkész banda vagytok, úgyhogy ezért bátorkodok ide írni. Most kezdtem el foglalkozni a 3d nyomtató építésének az ötletével(kb 1 hete ) és szeretnék mélyebben belemerülni. Tudtok ajánlani valamilyen könyvet vagy folyóiratot vagy online oldalt ahol kiokosíthatnám a témával kapcsolatban? Nem csak az a része érdekel hogy ezt csavarozd össze azzal ezt forraszd össze azzal hanem, komolyabban beleásnám magam a témába Köszönöm szépen a segítséget.
(#) HERC válasza piter89 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
piter89:
Szóval akkor állítani kellett?
Milyen verzió az a Repetier?
Milyen vezérlőpanelen?
És még egy generális kérdés, milyen kijelzővel?
Hu...És a Z tengely stepp/mm megnézted?
Szemetel akkor ott meg a Retraction beállítás nem jó.
Olvastam a minap valakitől- valahol, hogy most vásárolt nyomtatóján.
Régi is volt a firmware meg szar is volt.De azért nullából
újra összerakni egy configuration.h komoly dolog lesz.
Nem tudod milyen szenzorok vannak benne, (jó persze ki lehet mérni, de szerintem
előbb veszel másikat) mondjuk a két fűtést ki lehet egész szépen autotune-olni egy
repetierben, de akadhatsz bele olyanba is hogy spéci a kijelző és vele a gombok is.
(Mint ahogy nekem volt)Tetézi ezen bajokat az is, hogy pl. hogyan és mivel kell
újraprogramozni a firmwaret. (Van e bootloader vagy nincs, ha nincs akkor miért nincs? stb. stb.
)De különben kellemes időtöltés.

Sanyi74: Nem rossz bár a képen hiányolom a tápot,de ugyanezt szerintem kínai oldalon
olcsóbban megkapod.

Desire92:
Szia! Érdemes rákeresni nagyobb neveket megnézni.:REprap, Prusa, Marlin, Repetier, core xy.
Akkor pl gyártókat megnézni. Egy-kettőnek saját programja ingyenes azokhoz adott dokumentációkat átnézni.Általában legtöbb firmware is forráskódos gnu azokat is érdemes megnézni.
(#) Pali79 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Azt olvastam, hogy ha odafigyelsz az összeszerelésre, akkor jól használható. De azt remélem tudod, hogy 80-ba van mire ideér.
(#) Sanyi74 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszi!
Ha alkatrészenként rendelem különböző helyekről, akkor is oda kell figyelni az összeszerelésre, és akkor lehet, hogy drágábban jön ki....
A német e-bay-en kb 150 euro-tól már lehet kapni, arra max csak a szállítási költség jön rá, az közel sem 80-ba lesz....
(#) Pali79 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igen, én tudom, de a linken kínai volt.
(#) Rokopapa hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Sziasztok ha valaki tudna segiteni epson stylus photo RX585 nyomtató ki irja x eror (megtelt a használt tinta párna)hogy hogy lehet kiütni a gépböl
(#) david10 válasza Rokopapa hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
(#) gb10 hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni. Ma elindítottam az épített nyomtatóm . Ha elindítom a gépet a pronterface-ből csak + irányba tudok menni és ugyan annyit vissza - irányba. Ez igy van kitalálva vagy valamilyen beállítási hiányosság. Elég kezdő vagyok a témába.
(#) szitko válasza gb10 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ha van végálláskapcsoló felszerelve a gépre, akkor nyomd meg a házikót, hogy alapra álljon az adott tengely.
(#) gb10 hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
SZia
Végállás kapcsolóim még nincsenek és elvileg nincs is konfigurálva.
(#) Temela válasza gb10 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!

Honnan tudja, akkor a gép, hogy "honnan van az oda ill. vissza"? Nincs enkóder azt sem tudja mennyit megy.
(#) GPeti1977 válasza Temela hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nem tudja, de reméli hogy hol lehet a kiadott lépések számából.
(#) gb10 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Szia
Eddig használtam egy cnc marót. Bekapcsolom elviszem + - irányba bárhova lenullázom a számlálókat és ez a nulla pontom.
A nyomtatónál mikor bekapcsolom 0-ra állnak a tengelyek kijelzői és innét csak + irányba tudok menni
0.1 , 1, vagy 10 mm és ugyan ennyit viszza 0-ig,
Mivel a 3d nyomtatást most kezdtem csak azt hittem ez is úgy müxik mint a marógépnél.
Esetleg ha valaki tudna segíteni okító anyagban hálás lennék.
Ha bekapcsoljátok a gépeteket tudtok manuálisan - irányba mozgatni?
Köszönöm a segítségeket!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) gb10 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Ez a bellításom
(#) cupika97 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok! Sokat kerestem, de nem igazán találtam pontos leirást egy 3D nyomtatóról, ami szépen linkekkel eggyütt le van írva hogy mit honnan vett. (Hogy ne kelljen adót, illetve vámot fizetni KIT-ért). Találtam egy olcsó nyomdát ami mindennel együtt kb 200€ lenne. Szerintetek megér ennyit?
(#) GPeti1977 válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ha nincs meg semmid hozzá alkatrész ami nem került pénzbe akkor vedd meg ezt készen olcsóbban úgyse lesz nyomtatód.
(#) HERC válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!
Ilyet kapsz már aliexpresszen 180$-ért
ahhoz adnak filamentet, meg free ups shipping.
(#) cupika97 válasza HERC hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
De akkor is kell adót meg vámot fizetni nem? És mit gondoltok erről a nyomdáról? Esetleg egy Ali linket, mert én 200 € allat nemlátok.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) HERC válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Például bár nem tudom mitől free DHL. De komolyan ilyet 200 körül biztos találsz párat és mindhez van ajándék. Nem számít sokat mert a HERZ fila turkálós pla azt hiszem 2500 körül van. Vám az 2% meg 25 vagy 27% rá az áfa.Amibe a szállítási költséget is bele kell számolni.Én raktam már össze gépet úgy hogy kínából jött minden alkatrésze külön külön. Nincs vám de mire minden megjön hát.
Pedig a következő gépem is így rakom össze egy full fém core-xy (vulcanos alapok).
De az első gépem DIY raktam össze én is. Mai napig kiválóan nyomtat.
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Cupikáéknál csak 20% az ÁFA.
(#) cupika97 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
20% az áfa, + 2-11 % a vám. Terméktől függően határozzák meg.
(#) szitko válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Én egy ilyet kaptam. Egy hét alatt megjött és nem kellett fizetni semmit pluszba, se vám se áfa. A gép jól működik.
Következő: »»   37 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem