Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   54 / 199
(#) atiotezer válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Lemented a cura által generált G-kódot és replikator g-vel betöltöd és elindítod a nyomtatást.

Vagy még ez:

http://www.mattercontrol.com

http://www.pronterface.com
(#) HERC válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz és ajánlanám én is a
CURA-t főképp hogy most valami eszmétlenül jól sikerült eltalálni a
motort.Olyan alapvető dolgok vannak benne amik a fizetős
(pl Simplify) programokban nincsenek benne. Igaz nem csatlakozik
akármihez. (Nekem sem csatlakozik pedig kéne neki a repetierhez.)
De én nem is nyomtatok csak kártyáról.
(#) STamás válasza remiasa hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Nem kell izgulni, nagyon jó nyomtató azért az 50-ért!
Nekem is ez volt a gondom, de az első és a vele párhuzamos hátsó rögzítővel tudsz korrigálni tökéletesre - valszeg el van vetemedve, csavarodva. 1x kell megcsinálni aztán nem mozgatni, esetleg a menetes szárat lerögzíteni.
https://www.thingiverse.com/thing:2123364

Ez is hasznos:
https://www.thingiverse.com/thing:1672959

Ami fontos még, hogy a szíjak feszesek legyenek, ne lógjanak!
https://www.thingiverse.com/thing:2144338
és
csak a zöld: https://www.thingiverse.com/thing:1492411

Könnyítés a beálláshoz - bár hónapok óta nem kellett állítanom...:
https://www.thingiverse.com/thing:2172190
https://www.thingiverse.com/thing:1708803

Ventit hátratettem, mert zavart:
https://www.thingiverse.com/thing:2113996
https://www.thingiverse.com/thing:2113996


Első a merőlegesek beállítása utána a többi gyakorlásnak is jó feladat.

Tökéletes a méretpontossága, ami 1.2mm az nyomtatásban is 1.2mm.

A családban van 300-ezres is de nem jobb látványosan, sztem annyit nem ér az a kis+, márkanév, persze ha nagyot ott akarsz lenni akkor biztos vannak szuperebbek.
Nálam felhasználás igénye szabja meg hogy mennyit ér meg.

FONTOS
-a két függőleges menetes orsót tilos rögzíteni! nekem be sem ér a furatba.
-a kuplungot is jól kell beállítani!
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) hunagyp válasza STamás hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ahogy Stamás írta, mindennel egyetértek, kicsi mókolással teljesen jól használható és szép nyomatokat készít az Anet.
Pár plusz kiegészítő, amit még tudnék ajánlani:
5mm->8mm kuplung
Az első és hátsó fal megtámasztása, hogy a szíjfeszítés ne a plexit terhelje:
Bővebben: Link
vagy
Egyszerűbb
Utóbbiból 4 darab volt nálam egy darabig, az Y motor körül 2 és az első falnál, az idler pulley körül 2. Nagyon jó rögzítést és támasztást ad a 2 plexi lapnak.
A mentesszáras megoldás is frankó, csak kicsit nagyobb átépítés. Viszont az utóbbi leszorító ekkor is hasznos, mert a plexi rezonáló hangját is megszűnteti.
Emellett szerintem nagyon "kifizetődő" egy 12/18-as rétegelt lemezt/MDF lapot alá rakni és valamelyik leszorítóval ahhoz rögzíteni több ponton a vázat. A fa és a váz közé parafalap/gumi szigetelés, hogy csökkentjen a hang/rezonancia. (a Z pilonok megerősítése szintén fontos, hogy ne tudjon jobbra-balra kilengeni, mikor az X carriage mozog)
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) STamás válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Igen, az alátétlap nagyon fontos, én megjártam vele.
Most egy 30mm-es "konyhapulton" az tökéletes. Nekem a 20mm-es kevés volt, látszott a nyomatban is. Amikor ránehezedtem az alaplapra rögtön elmozdult a rétegmagasság. De mire rájöttem hogy miért...
(#) remiasa válasza STamás hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
És milyen sebességel bír dolgozni 60-70% ? Kiváncsi lennék hozza e úgyan azt a minőséget 110-120%-os sebességnél is, erősen kétlem!
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Hát persze veszek egy nyomtatót és még nyomtatok hozzá egy fél gépet hogy használható legyen, vicces, nagy értelme van!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Mi az, hogy 100%-os nyomtatási sebesség? Ok, ezt még felfogom.., de 110-120%-os?
(#) remiasa válasza Temela hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Nem tudom nálad hogy megy a nyomtató és a nyomtató program de nálam százalékban írja ki a sebességet a kijelzőn a marline ami alapból 100% minden inditásnál, tehát elméletben ez a leg ideálisabb sebesség ezt lehet le és fel szabályozni a kijelzőn lévő potival vagy a programban egy csuszkával.

Ismét elmondom amit pl: egy gyári nyomtatónál teszteltem, a gyártó is százalékban adja meg sebeséget ami csak a 60%, tehát a duplájára is lehet állitani a sebességet de nem érdemes mert rossz lessz a minősége a darabnak, lépést veszít a nyomtató, vagy károsodhat a nyomtató.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A mi gyári nyomtatónknál (Stratasys Dimension Elite) nem lehet felhasználói felületről sebességet állítani. A szervíz funkcióknál van ilyen lehetőség, de csak a magyarországi szervize tud hozzá nyúlni. Le van védve kóddal a szervíz szoftver és ez a kód nincs benne a készülék árában.

Bele lestem mikor szervizelték, és ennél például a sebesség inch/sec formában van megadva.
(#) hunagyp válasza remiasa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
lehet csak én értelek félre, de segítő szándékkal írtam, amit, nem kell kigúnyolni...
Elfogadhatóan tud nyomtatni az anet gyárilag is, de nagyon sokat javul a nyomatok minősége kiegészítők használatával. Ez tény. Az is tény, hogy egy fémvázas (akár steel, akár alu profilos) jobbat nyújt egyből. Nemhiába vannak, akik az anet alkatrészeit felhasználják egy alu profil frame-be.
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Az enyém még nem megy sehogy(készül) Azonban a 120%-os sebességen akadtam fel értelmileg. Valami a maximumon megy azt hogyan lehet tovább tolni még? /értem amit írsz/ A ma divatos japán és kínai mesékben van, hogy a "világ legerősebbjétől, stb.. " van még erősebb.
Nem kötekedni szándékoztam, csak magyar nyelven értelemmel megközelíteni a dolgokat.
(#) STamás válasza remiasa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
jaaa... akkor Neked sok pénzed van erre és nem is tudom miért az Anet-et nézegeted, vagy vetted meg.

Amúgy meg van értelme mert rengeteget tanulsz közben is, de bocs hogy vettük a fáradtságot és foglalkoztunk a kérdéseddel nem keveset.

Ha így reagálsz akkor nézz utána a neten a kérdéseidnek először azt javaslom, (pld sebesség-minőség, beállítások, stb... és ha végképp nem megy szerintem akkor kérdezz.
(#) STamás válasza Temela hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Van hogy van értelme, kell és lehet a sebességet csökkenteni vagy-növelni.
A sebesség-túltöltés-hőmérséklet-hűtés nagyon összefügg.
Semmi sincs kőbe vésve.

Én a magam részéről bele szoktam nyúlni ha úgy látom, és Simplifly erre ad lehetőséget bőségesen. Adott esetben - a munkától függően - sokszor ésszerűbb mint leállítani egy nyomtatást 2 óra múlva és újrakezdeni más sebességértékekkel.

De az is hozzátartozik hogy az esetek többségében a változtatás észrevehető a nyomaton....
(#) STamás válasza Temela hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Kérdésedre konkrétan - miután még nem nyomtatsz:

Tehát, az alapsebességet - vegyük 100%-nak - Te határozod meg a programban. Pld 70mm/s.

Nyomtatás közben - ha erre a vezérlőszoftvered vagy a nyomtató kijelzője fel van készítve -, ehhez képest tudsz +- %-os arányban változtatni.

Érthető volt így?
(#) Temela válasza STamás hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Igen, amit írtál ill. írtatok érthető. Sajnos nem ragadott meg senkit a logikai bukfenc: valami 100%.on megy és azt még lehet növelni. Nálam a 100% a maximum. ( persze van kazánoknál 105, 110%-os hatásfokúak is, de az is csak csűrt-csavart számítással és messze nem valós!).
Igen, igazad lehet és van, ha a 100% teljesítmény/határ nem a tényleges határon van meghúzva, hanem egy "lejjebb" lévő optimális értéken pl. én mondjuk 100 kg-ot képes vagyok elcipelgetni (nekem 100%), de a felnőtt emberek cipelési képességét 80 kg-ban határozták meg, tehát én 125%-os teljesítményre vagyok képes - nos, ez valós és van értelme? Igen, tudom.., ha majd lesz nyomtatóm, akkor vau-vau (,de látok működőt és olvasgatok a témában), akkor meg fogom nézni mi lesz a max normális (100%) és attól lejjebb természetesen könnyű eltérni. Na nem ragozom tovább ez az én hülyeségem nyilván...
(#) STamás válasza Temela hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Értem az okfejtésed.

Akkor vegyük azt hogy van egy működtetési maximum érték amit elbír a mechanika, hasra pld 200mm/s - a nyomat minőségével ne is foglalkozzunk.
Ennyivel általában nem üzemel mondjuk az Anet -, persze tudna mert a NEMA17-es motorok képesek a többszörösére is - én a CNC gépet is ezzel hajtom, és ott azért mások az erőviszonyok.
De pld az Anet mechanikája, fizikai felépítése nem ilyen, értelmetlen.

- Na ekkor jön be a géptípus által meghatározott javasolt max. sebességhatár.
- Ekkor jön be hogy milyen anyaggal dolgozol (PETG, ABS, PLA...) mindnek más.
- Az is itt számít hogy mit nyomtatsz.
- A hőfok is játszik a sebességben, és még sok minden.

...és ha ezeket mind meghatároztad, akkor állítasz Te nyomtatáskor egy "nyomtatási sebességet" amit 100%-nak eszel.
Ehhez képest tudsz eltérni +- irányban.

Mellesleg nagyon sok konfig van a sebességekre:
-nyomtatási seb.
-üresjárati seb
-stb...

Keress rá a Simplify3D képernyőfotókra!
https://lh3.googleusercontent.com/-ovrGmKZ62mk/ViKt0KtYq4I/AAAAAAAACws/2kYxUcjNNNc/s1600/s3d%2Bspeed.jpg
(#) Elektro.on válasza STamás hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ha belegondolok értem, hogy arányosan tudom állítani a sebességet ha százalékban van meghatározva. Igaz tudom mm/s ben is így állítani. De van egy olyan érzásem, hogy azért ezt a koncepciót választották mert százalékosan valahol érzi az ember ha túlzottan növeli a sebességet. De ha mm/s -ben van megadva és tapasztalatlan a felhasználó akkor írhat be durva értékeket is.
Mindazon által aki(k) kitalálták a százalékos beállítást , szerintem rossz koncepciót állítottak fel.
Véleményem szerint a helyes az lett volna, hogy felveszek egy alap értéket és ehez +/- állítok százalékos eltolást.
Így senki sem ütközik meg a 100% feletti értéken.
(#) STamás válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Igen, lehetne az is hogy az alap - a kép szerinti - 60mm/s, és Te akkor azt mondod menet közben hogy legyen 66mm/s a sebesség, vagy csak 33mm/s.

Talán ez %-ban kifejezve, kifejezőbb hiszen rögtön tudod hogy mondjuk mennyivel gyorsabban/lassabban nyomtatsz a tervezetthez képest. Szinte vizuálisan mintsem számolgatással.

Lehet hogy van olyan program ami ezt az értéket mm/s vagy inch/s ban is elfogadja.
(#) remiasa válasza STamás hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Elnézést de félre értettél valamit én nem vettem ilyen nyomtatót és nem is áll szándékomban, én építettem magamnak alu profilból, ezt a nyomtatót boydani fórum társunk vette neki probálok segíteni, az én nyomtatómmal semmi gond.
(#) remiasa válasza STamás hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Még egy apróság, a boydani álltal vett nyomtató mehaniku része jó, maga a plexi vázzal van baj X irányban nincs kimerevítve gyárilag ez nagy hiba, igy nem lehet nagyobb sebességre állitani a gyári megadott értéknél a gépet mert elkezd inogni jóbbra balra.
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Hali!

Az egész nagy tévedés! Ha valami 100% az azt jelenti hogy a g kód generált parancsok
azon a sebességen lesznek végrehajtva. Ugyebár lehet infill 60mm/s meg travel speed 120mm/s
Erre értjük hogy 100%. Azt amit nyomtatás közben be tudsz állítani százalékot az annak a
százalékának értendő. Természetesen ez egy globális százalék .Azaz travelre infillre out-in wall ra értendő. A mm/s el meg lehet csalni stepp/mm és acceleration + társai. Azaz lehet úgy néz
ki 100mm/s a valóságban meg csak 30mm/s. Sajna nem egy Kínai gyártó csal ezekkel a beállításokkal.
(#) Elektro.on válasza HERC hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Na így már érthető. A g kódban jegyzett sebesség a 100%.
Azért koncepcionálisan akkor is szebb lett volna , ha +/- szálalékkal változtatom az alap értéket.
Bár kinek a pap kinek a papné...
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Slic3r letöltöttem kipróbálni, eddig a Cura t használtam, az vele a baj hogy a belső kitöltés és az oldalfalakat nem köti össze, a Cura viszont szépen összeköti, hol tudnék rajta állítani? Igaz a Slic3r -nél honeycomb ot állítottam be nem rectlinear-t.
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Mi a kerámia nyomtatás titka? Összekevertem a kerámiaport vízzel, ezt nyomtattam ki paszta extruder-rel, sikerült beállítani, a nyomtatás is szép lett csak egy magasság után szétesett a tárgy mert az alsó rész nem bírta el a fenti rétegek súlyát; valahogyan meg kellen e oldani hogy amikor kikerül a paszta akkor félig megszilárduljon de hogyan?
Lehet alkohol vízzel kéne összekeverni a kerámiát, vagy UV re kötő gyantával?
(#) dokidoki válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Lehet, hogy víz helyett vízüveggel kellene keverned. Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Nem, az biztosan nem jó.
(#) Elektro.on válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Én inkább műanyagból kerámia nyomó szerszámot nyomtatnék, abban volna idelye megszilárdulni annyira, hogy a szükséges utómunkát el tudd végezni.
(#) GPeti1977 válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Ez is egy megoldás, a PLA maradék nélkül füstmentesen ki lehet égetni.
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Én kb. ebben a vonalban gondoltam anno csak alu öntésre.
Szerintem nagyon jó lenne...
Még az is lehet keresek hobbi alu öntő szakit.
Mert el tudnék képzelni
pár spéci alkatrészt pl. a H-bot-omhoz.
Alu öntés hobbi szinten már nem szeretnék belekezdeni.
Következő: »»   54 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem