Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás

Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 39
(#) Busz válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /

Nem így értettem.

Hanem úgy hogy mire jó, miért kéri egyáltalán ilyen kódot a klíma?
(#) gabesz34 válasza Busz hozzászólására (») Aug 26, 2017 /

Az azonosító kód arra szolgál ha a két egység nem látja magát. Tehát a beltéri ill. a kültéri nem tud kommunikálni.
(#) sirály12 hozzászólása Aug 26, 2017 /

Bár nem teljesen klima, de majdnem.
Tudom, hogy hadititok, de nem lehet valahonnan megszerezni, hogy a Fujitsu hőszivattyúk a kültéri és a beltéri között milyen kommunikációt használnak? Esetleg parancsok, jelszintek, rajzok, bárminek örülnék. Annyit tudtam meg eddig, hogy egy 1 vezetéken zajló kommunikáció. A jelszint 12 és 36V között van valahol. Bármilyen kis infó jól jönne. Köszönöm.
(#) vargham válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /

Én megnézném, hogy a benne lévő mikrokontroller melyik kivezetésén megy a kommunikáció. Ha szerencséd van, akkor valami szabványos dolog. Esetleg interfész áramkör, stb.
(#) sirály12 válasza vargham hozzászólására (») Aug 26, 2017 / 1

A kültériben lévő panel be van öntve, így nem mertem jobban megbontani.
A látható oldalán semmiféle ic nincs, a túloldalon lehet.
A terminal block 3-as kivezetése a kommunikációs vezeték. Ha jól értelmezem, akkor a földeléshez képest kell a feszültségszinteket értelmezni.
Alapból egy UTW-SCBYA beltéri doboz lenne hozzá(nekem az nincs meg, ha más nem lesz meg kell vennem, csak felesleges lenne, és drága is.), de azon csak kézzel lehet mindent beállítani, nekem ez felesleges lenne, így ha lehet nem venném meg. Igazából a saját kis rendszeremmel szeretném összekötni.

Pár képet feltöltöttem ide.
Képek
(#) Busz válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /

Szóval ha pl kiég a beltérim és pl csak bontott panelt rakok bele akkor sem biztos hogy működni fog kód nélkül?
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Aug 27, 2017 /

Működni fog ha jó a panel , ez a kód az on of os gépeknél volt "divat" de ott csak a beltériben volt elektronika . (A kód értelmét ne kérdezd)
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2017 /

Ez pontosan az inverteres gépeknél van.Ha bontott vagy új panelt teszel bele mindenképpen parositani kell a 2.egységet.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /

Nem vitatkozom ! Nézd meg a típusszámokat amik a kódokhoz tartoznak már vagy háromszor feltettem ide ... (20 éve szerelek és javítok klímát ...) Az inverteresnél ahogy áram alá kerül megkeresi egymást a két elektronika , duál triál gépeknél még az is elmeséli a beltéri a kültérinek hogy ő mekkora teljesítményű ...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 29, 2017 /

Szia én se szeretnék vitatkozni de én meg30.éve javitok nyaklapokat többek között ilyeneket. Ha reseteli magát a microcontroller akkor sajnos bekell adni neki a parancsot. Ha veszel egy uj panelt 95% hogy felkell tanítani. Ezért vannak az azonosító kódok az inverteres klimakhoz.
(#) kaqkk válasza gabesz34 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /

A samsung meg az Lg lehet hogy ilyen de az értelmesebb klímáknál elég panelt cserélni semmiféle kódolást nem igényelnek
(#) gabesz34 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 30, 2017 /

Igen meg még jó pár márka, igazad igazad van akkor ha az eepromba bevan égetve a tartalom.
Következő: »»   39 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:40:26
Jelenleg 38 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu