Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   94 / 94
(#) kaqkk válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Idézet:
„Néha, pár másodpercre, ilyen dübörgő hangot hallok”
Valószínűleg azt hallod amikor fűtésről olvasztásra áll át és éppen kiegyenlítődik a nyomás a kültéri-beltéri közt
(#) mraulajos hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
Köszönöm a kielégítő válaszokat. Megnyugodtam, hogy ez egy természetes jelenség a rendszerben.?
(#) kaqkk válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Nem hiba (csak van akit zavar) Viszont a "spórolásra" visszatérve , amikor még szereltem klímát 2,5-3m nél kevesebb csövet soha nem raktam fel , ami "feleslegben " volt a kültéri mögött karikába tekertem így a cső nem vitte hozta a hangot a két egység közt . Volt szabad mozgása amit ki is használt ilyen esetekben . A "hírtelen" nyomásváltozásoknál tudott mozogni és nem feszült .
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2023
(#) mraulajos válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Értem az érvelést. Köszönöm! Ez már így marad. Nem veszélyes.
(#) klimas 56 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2023 / 1
 
Annyit kiegészítésként , egyes márkáknál előírás a min. 3m cső. Én is hasonlóan szereltem a gépeket . A spórolást iróniával írtam a mindenhezértőszakik stílusára utalva.....sajnos sokan sokfélét "alkottak" az elmúlt 30-35 évben volt szerencsém ehhez--ahhoz.
Még annyit, a 3m-s csőhossz ellenére is van hogy hallaható a kompresszor belül.
Inkább legyen egy kis brummogás és tolja a meleg levegőt ...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2023
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Akkor szokott puffogni, ha éppen leolvasztja a kültérit. Ez párás hűvös időben gyakori.
(#) klimas 56 válasza proba hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Az talán a régebbi on-offos gépekre volt jellemző, bár az egyszerűbb invertereseben sem mindíg van elektronikus expanziós szelep. Ha van benne, szinte észerevétlenül kezdi adagolni a hűtőközeget, nem engedi a hőcserélőre a forró anyagot.
Ami időnként még a mai agyon elektronizált gépeknél is előfordul, a külső hőcserélőben kondenzálódik a hűtőközeg és a kompresszor olvasztáskor (is) visszaszívhat folyadék állapotút. Ennek van/lehet egy dörömbölő hangja, de elmúlik .
(#) Villanymozdony válasza proba hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 2
 
Szia!
Nekem inverteres gépeim vannak, de mind kapillárisos. Elektronikus expanziós szelepes szerintem csak nagyon drága gépekben van. Igazából kapillárissal is nagyon jó COP értéket produkálnak.
Egyébként a puffogás lehet a leolvasztás és a fűtés közti átálláskor. A négyutas szelep átváltásakor történik, ilyenkor a nagynyomású forró hűtőközeg a hideg hőcserélőbe jut. Nem problémás működés, ilyen nedves hideg időben teljesen természetes. Jó klímás fűtést!
(#) virkam hozzászólása Feb 16, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy Vortex klímám, amiben a ventilátor megadta magát. Klímaszerelők a ventilátor javítását nem vállalják, az alkatrész beszerzést is felejtsem el – gyakorlatilag elhajtottak. Ebből kiindulva keresek olyan szakembert, aki foglalkozik klímák javításával. A klíma típusa: Vortex VOR-18INV/410D. Az ajánlásokat, segítséget előre is köszönöm!
(#) elactrofan válasza virkam hozzászólására (») Feb 16, 2024 / 1
 
Üdv
sok-sok ével ezelőtt javítottam klímákat, volt, hogy más ventivel pótoltuk a hibás alkatrészt.
Magán utón neki állhatsz keresgélni. Nem tudom mennyire férsz hozzá a kültérihez. Esetleg a venti típus száma sokat segítene ha azt betudanád írni?
Következő: »»   94 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem