Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 94
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A kép bal felső sarkában van egy biztosíték az esetleg nem ment ki? Ez ha jól gondolom a beltéri egység panelja. Az IGBT a külső panelen van elhelyezve?
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Rosszul gondolod ! Ez a kültéri panel és az igbt ott van a hűtőborda alatt ..
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ezt akartam kérdezni, hogy ott van -e.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ezzel tudod helyesíteni, ha netán nem kapnál. De mielőtt újra beforrasztod, meg kellene győződni, hogy amit vezérel az jó, illetve nem -e zárlatos. Ha már lecsapta a kismegszakítót, akkor lehet, hogy már nem csak ez a rossz.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) Joe_001 válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Üdv!
És az IGBT összes gate köri ellenállását is. Nem több IGBT van benne? HA igen ki tudod mérni az IGBT-t?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Idézet:
„Ezt akartam kérdezni, hogy ott van -e.”
A kis buta jól elbújt !
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Azt hittem már ki van forrasztva különben.
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 1 /
 
Egyszerűbb ha abbahagyod a magyarázkodást, egyébként avval a 3 lábú igbt vel nem tudod helyettesíteni mert ott a "szupertitkos elbújhelyen" egy igbt híd van amit minden gyártó a saját készülékeibe gyártat és közforgalomban nem találsz helyettesítőt csak a gyári alkatrész jó bele ..
(#) Pixi hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Ejj, hirtelen mennyi hozzászólás!
A panel a kültériben van.
A bizti nem ment ki rajt.
Mást még nem mértem, csak hobbi szinten foglalkozom vele, nomeg sokallottam a 80000Ft-os javítási árajánlatot a szervíztől.
Az adott tranyót már kivettem, és mind a 3 láb közt zárlat van. Csatoltam egy képet, hogy mi is van a környékén. A jobbos az egy greatz, a picit nem tudom mi, nem néztem, és ami ballra van olyat meg sosem láttam! Annál annyi a láb, hogy azt sem tudom mit mérjek rajt. A tranyó helyén mérve nincs zárlat sehol.
Amúgy IKW75N60T vettem, azt mondták az jó lesz bele. Így már csak remélni tudm, hogy jó lesz!
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Na látod, hogy lehet helyettesíteni, ha az a rossz valóban.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Igen,valóban jó lesz bele az adott alkatrész.
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Már csak remélni tudom, hogy nincs más baj vele! Esetleg tölet a kép alapján, hogy mit mérjek még meg?
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A panelról le van a lakk peregve, vagy csak a fényképezőgép vakuja látszik?
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Jaaa, nincs! Az csak a meleg fehér étkezői lámpa fénye. Nincs rajt, sem égés nyom, se más sérülés.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Sajnos, ha tényleg tönkrement az IGBT , akkor nagy valószínűséggel a környező alkatrészek is károsodhattak, sőt lehet ott ment tönkre valamelyik dióda, tranzisztor, stb.. Sajnos a legtöbb alkatrész SMD, a panelon beforrasztva nagyon nehéz megvizsgálni ezek működését. A legrosszabb esetben az IGBT híd is tönkrement, akkor annak esélytelen a cseréje. Megmondom őszintén , nem tudom ,hogy lehetne azt ellenőrizni a kép bal oldalán látható IGBT híd állapotát.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A panel cseréjét javasolta a szerelő különben?
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Persze, mi más lett volna a javaslat! Nem is csinálnak mást! Vagy panel csere 70+munka+kiszállás, vagy komplett klíma csere. Ja, és egy éves múlt egy hónappal amikor tönkre ment. Nyáron jó ha 5 napot ment.
Az biztos, hogy mióta nem jó, azóta tápot sem adott neki a beltéri, mert nem kattant a relé, és nem is mértem az oda menő kábeleken feszt.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Majd tegyél már fel fényképet a beltéri panelről is. Megnézzük mit tehetünk.
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Hát azon szinte semmi sincs! Egy relé, 1-2 kisebb kondi, egy marék SMD cucc, és a kültérivel ellentétben a beltéri panel mind a két oldal kb 2mm vastagon gyantás/lakkos, így az javíthatatlan. Azt jól kitalálták! Arról nincs képem, és kibontva sincs, így arról most nem tudok küldeni.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Értem. Szerintem a kültéri panel adja a tápot a beltérinek, mert a kültéri van a táp rész is, ahogy látom.
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Összesen 4 kábel van köztük. Föld, nulla, fázis, és egy 4. Azt nem tudom azon mi megy, de mivel van egy nagy kondi is a benti panelon, így lehet azon keresztül kap tápot.
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nomeg most esik le, hogy hát nem is megy ki 230 így nem is működne ha kintről kapna tápot!
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Megmondom őszintén, hogy én eddig még csak Vestel klímákat javítottam. Hátha valakinek lesz még ötlete.
(#) habazutty válasza Pixi hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nyugi!
Hol kapja az egész a tápot? Dugvillád van a beltérinél, vagy közvetlen megy kábel a kültéribe (nem a négy eres, fázis, nulla, kommunikáció, védővezető négyesre gondolok).
Legutóbbi Samsung klíma tapasztalatom az volt, hogy kismegszakító le. Visszakapcsolás után semmi. Megállapít, hogy a beltéri panel kapcsolóüzemű tápja eldurrant (púpos elkók, szétrobbant panelbizti).
Ugyanennek a klímának a kültéri ventillátor motorját a darazsak nyírták ki tavaly. Nem akartuk elhinni, mikor szétszedtük. Vannak képek is róla.

Lehet, hogy tök fölöslegesen szedted szét a kültérit...
Ha már úgy is szét van szedve, akkor mérd meg a kompresszor tekercsellenálásait (egyformának kell lenniük), valamint a test felé is, nem-e lett zárlatos. Gyanúsított lehet még a kültéri ventillátor is. Mérni. Ha BLDC motor, akkor nehezebb a helyzet, de akkor is meg lehet pörgetni, hogy jó-e.
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Idézet:
„és ami ballra van olyat meg sosem láttam! Annál annyi a láb, hogy azt sem tudom mit mérjek rajt.”
Én meg erre gondoltam az egy igbt híd ami a kompresszornak adja az elektronika által vezérelt 3 fázisú tápot , eddig samsung-midea- LG invertereseket javítottam mindegyikben egy nagy "ezerlábú" volt a borda alatt
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Pixi válasza habazutty hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Mint írtam a beltéri működik ahogy kell, nincs vele gond, és ide is fut be a 230V, és innen kapcsolja egy relén át a kültérinek. Az meg hogy felesleges volt szétszedni a kültérit annyira nem biztos ha már a benne lévő IGBT full zárlatos volt. A kompresszor BLDC-s, a ventit még nem néztem, de az biztos hogy forog, mert a szél is forgatja. A kompresszor csatikra majd rámérek hogy mi a helyzet velük.
Én arra gondolok, hogy valamiért kapott egy túlterhelést és az vágta ki az IGBT-t. A legtöbb helyen nem méretezik túl az ilyen alkatrészeket. Na de majd kiderül.
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Hát igen, érdekes egy alkatrész az tuti. A motor csatlakozás 3 pontja közt semmilyen kombinációban nincs zárlat, és a betáp oldalhoz sincs.
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Rendben. A kérdező írta, hogy már kiforrasztotta. Nem magyarázkodni akartam, csak segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Idézet:
„Én arra gondolok, hogy valamiért kapott egy túlterhelést és az vágta ki az IGBT-t.”


Ilyen árkategóriában szerintem már arra odafigyelnek. Legalább is oda kéne nekik figyelni.
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen, mert ezt pont jellemző a mai világban! Nem a 70-es években vagyunk, hogy az akkor gyártott TV még ma is működik!
Következő: »»   31 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem