Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 137
(#) PepeLopez hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem elektromos hiba, csak hirtelen nem tudok kit megérezni, a mellékelt fotón a vékonyabbik cső micsoda?
Kartergázcső lenne?
Kicsit el van használódva, kívülről pedig barnás száraz lerakódás van pár helyen.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) nzozz válasza PepeLopez hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Igen, az, a szívócsonk hátuljához csatlakozik. Amúgy ez milyen motor? Z12XEP?
(#) PepeLopez válasza nzozz hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Köszönöm, Z12XE (1.2 astra g 2003), csak a képet a netről szedtem...
Mindig egy hosszabb út előtt veszek észre valamit
(#) szili83 válasza PepeLopez hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Én anno a G Astrámon amiben Z14XEP motor volt, azon pár évesen mindkét kartelgázcsövet cserélnem kellett..
(#) Lezli46 válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Visszajelzés..,remélhetöleg csak valami kontakt hiba lehet a féltucat CAN hiba, és lndithatatlanságok- leállások mögött..,legalábbis nagyon remélem., egy gyenge féltankot kihajtottam azóta ..,hibakód nélkül .,és egyetlen probléma nélkül stb.., köszi az infókat!
(#) FAZ1 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Ha azt nézzük, valójában mi az a kartelgáz, akkor elég meglepő ez a dolog.
A gázban elviekben mindig jelen van a forró motorolaj gőze, és .... néha, néha benzingőz!
De ha már az is ott van, akkor az egyértelműen a motor (dugattyúgyűrük) tömítési hibája, tehát erősen agyonhajtott lehet a motor, eléggé"túlkopott" kompressziógyűrűkkel (és persze hengerfalakkal).
Nem ártana nála egy kompressziómérés!
A kartelgázcsövek pedig eredetileg de többnyire gáz-, olaj-, benzin- és hőállóak szoktak lenni. Nálam még kissé sem csoffadtak, nemhogy már szétmentek volna. És nálam 14 éves a motor.
(#) Rekli hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Opel astra G 1.4 benzin Z14XE a következőket produkálja.
Melegen nehezen indul,a szervízlámpa folyamatosan világít.Hibának a vezérmű tengely jeladót írta ki ami ki is lett cserélve.A hiba megmaradt,de plusszba 3800-as fordulaton megáll és nem pörög tovább,mintha leszabályozna olyan.Állandó fordulaton kb. 2000-2800 között néha berángat.Az összes henger megy és alapjáraton is szépen ketyeg.
A szerelő azt mondta,hogy motor vezérlő egység.
Mondja meg a frankót valaki.
Előre is köszönöm!!!
(#) nzozz válasza Rekli hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Hibakód van?
(#) Rekli hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Konkrétan hibakódot nem mondott.
(#) peter1995 válasza Rekli hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Szia. Nem nvolt vezerles cserelve rajta, edetleg betolva behuzatva?
(#) Rekli hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Szia! Nem volt semmi ilyesmi.
(#) peter1995 válasza Rekli hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Milyen árkategóriájú jeladó lett beszerelve?
ha csak a vezérműtengely jeladót teszi be hibának a felé nézelődnék. Jeladó táp és test megléte, jel viszgálat oszcilloszkóppal, vezeték folytonosság vizsgálat a jeladó és az ecu között.
(#) Georgee válasza Rekli hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
EGR? Érdemes kitakarítani. Nekem melegen leállította az autót. Sebesség váltásnál autópályán. Érdemes kipucolni, kiiktatni. És itt jön az én mai kérdésem, X16XEL-motorhoz ki tud EGR cheater kapcsolási rajzot?
(#) sanaxx válasza Georgee hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Tessék.
(#) Georgee válasza sanaxx hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszönöm. Amiket néztem az "bele piszká"l a MAP-szenzorba is. Ha csak simán lefalazom és az EGR-t úgy hagyom dolgozni, hoz rá hibát?
(#) Georgee hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Idő közben megjött az OPCOM, ki az aki rendelkezik vele és tud is segíteni néhány kérdésben?
(#) levaitamas válasza Georgee hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hello!
Mi a kérdés?
(#) Georgee válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A klón opcom tud dolgozni az eredeti magyar szoftverrel? Mert kéri, hogy regisztráljam a programot.
(#) levaitamas válasza Georgee hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Sajnos csak tapasztalattal tudok szolgálni. Nekem is klón van és magyar nyelvű programmal használom (szerencsére ritkán van rá szükség). Munkahelyi gépről írok, de estére megnézem a sajátomat, hogy milyen programmal működik az OpCom.
(#) Georgee válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Örök hálám
(#) levaitamas válasza Georgee hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Nekem a 08-2010-es verzió fut.
(#) Georgee válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Sikeresen elindítottam a gyári programját. Blokkolta az eszközt
(#) levaitamas válasza Georgee hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Hű, az nem annyira jó hír. Közben feltettem win7-re is. 39MB a program.

Névtelen.png
    
(#) Georgee válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
És a vicc, hogy nem tudok ráfrissíteni, mert a pickit nem látja az eszközt, a flashelő program kiolvassa de nem írja.
(#) sanaxx válasza Georgee hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem tudom ki kell próbálni, de nem hiszem hogy 2000 ig gyártott vezérlő hibát jelez eltérő légtömeg esetén, majd csak késöbb 2000 után jellemző.
(#) zoly15 válasza sanaxx hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nekem a 97-es X16XEL nél is hibát hagy a hibatárolóban.
Olyan EGR Cheater kell, ami megváltoztatja a MAP szenzor értékén, mintha kinyitna a szelep, és megváltozna a nyomás a szívósorban.
(#) hiper hozzászólása Jún 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Üdv mindenkinek Szeretnék segítséget kérni, mert már tanácstalan vagyok. Van egy Opel Astra G 1.8-16v 18XE1 motor kódú autóm. Télen arra lettem figyelmes, hogy beindítom, ég a töltés jel a műszerfalon és nem megy a szervó...2-3 szori indítás után, járó motornál kis idő mulva kialszik a töltés jel, leálítom és a következő indításra minden tökéletes...Egész nap...Másnap , az az minden nap -1x hidegben ezt játszotta. Jött a tavasz és + 8-10 fok fölött minden tökéletes volt. Persze megtörtént az aku csere is újra. Most idő közben semmi jele a dolognak, elindítom a motort, semmi visszajelzés de a kormány 5-6 mp nehéz és utána könnyű lesz ahogy kell. Gondoltam kicseréltetem a szivattyút és a kormányművet... Amúgy is kuplung szett cserén esett át tehát megtörtént a csere...A hiba jelenség ugyan az. Beindítom a motort, van mikor rögtön jó és tökéletes, van mikor várnom kell kicsit és utána jó. Viszont észre vettem hogy ha csak gyújtásra rakom, volt eset mikor nem járó motornál már ment a szervó.Ez a jelenség 1-2 x a régi szivattyúnál és kormányműnél is előfordult. 3 dologra tippelek, amit a neten kiderítettem...': nem tölt rendesen a generátor ( Már gyenge ) De ha gyenge lenne akkor észre venném, hisz brutál hangrendszer van beépítve...Még menet közben full hangerőn 120A felvétele mellett sem gyengül a világítás. Na jó lehet a generátor...Második gondolatom...Talán a szervó szivattyú reléje szivat ( kontaktusos vagy éppen leállításnál néha berántva marad, ami talán eredményezheti hogy nem járó motornál , gyújtáson megy a szervó ) A harmadik tippem ami...Remélem hogy a rémálmaimban nem ez a hiba lesz...Ez pedig az ecu... Viszont ha megy, akkor továbbiakban se menet közben, se melegedés közben nem csinál semmi hibát. Tehát ha jól következtetek és a gondolatmenetem helyes akkor valami féle képen leg elsőre a szivattyú relé a bűnös...De ez csak feltevés...Talán generátor? Már tanácstalan vagyok, de szeretnék a végére járni. Nagyon megköszönném ha segítenétek.Esetleg ha valaki halott már ehhez hasonló,t vagy konkrétan erről a hibáról tud valamit ne tartsa magában. köszönöm szépen előre is, maradok tisztelettel: Robert
(#) BarnaPili válasza hiper hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Szia!
Hasonló okból kifolyólag én is akksit cseréltem,majd laposszíjat,majd szervoszivattyút s végén.
Én úgy tudom,hogy a szervo kap egy vastag 12V-ot az akkuról,a biztije a fék mellett van bal oldalt a fekete dobozban,és figyeli egy szálon a töltést. Meg kap négy egy testet. Tudtommal sem relé nincs,sem kapcsolat az ECU-val. (Nekem időnként elmúlt a szervo,főleg melegen,végül felújított szvattyút kapott.)
István
(#) nzozz válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
A szervónak saját vezérlője van, az F7 -es 80A -es és az F23 -as 10A -es biztosítékkal csatlakozik az elektromos rendszerhez, de jelen esetben csatlakozik az ECM -hez (engine control module) és a DLC -hez (data link connector) is.
Anno nekem más motornál a cellazárlatos akku miatt indult késéssel a szervó, de ott az akkucsere megoldotta a problémát...
(#) hiper hozzászólása Jún 16, 2017 /
 
Sziasztok! Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a segítségeteket!
Akkor most feltennék pár kérdést...Kedves István.A felsoroltak közül akkor a szevó szivattyú teljes felújítása megoldotta a problémát? Mivel azt írtad hogy semmi féle kapcsolat nincs az ecuval, és valóban igaz, akkor picit megkönnyebbültem.Elmondásod szerint a relé is kilőve mert nincs...
Mivel van két szivattyúm, akkor a kintit felújíttatom és megpróbálom, hát ha...
sok esetben ecura gondolnak de feleslegesen nem szeretnék kidobni az ablakon 40-60 e ft mert...aztán vagy jó lesz vagy nem. Létezik hogy a szervó szivattyúnak külön vezérlése van?
Kedves nzozz forum társunk erre utal aminek a nevét nem tudom pontosan.
Ha megkérlek benneteket akkor picit pontosabban leírnátok mit hol keressek és mi a pontos nevük?
Végig követtem a szervó vezetékeit, a test rendben van, az áram kábele bele megy egy bizti táblába ahol valóban 80 A biztosítékba van kötve, a másik két szál ( vékonyabb vezeték a bal oldali torony alatt van egy vastagabb kötegbe bele vezetve, ami egy fekete dobozkába fut bele...Ezt ma vettem észre...Talán ott lehet az amit keresnék? Ma az ecus dolgot végig jártam, hol ezt, azt mondtak...Szóval tanácstalan vagyok teljesen. Viszont a hozzá szólásotokban látok reményt arra hogy...Ne keljen 100 ezreket költeni a kocsira.
Nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket, bízom benne hogy sikerül közösen kideríteni a problémát.
Maradok tisztelettel: Robert
Következő: »»   77 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem