Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   576 / 607
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Szia! Lehet rosszul gondolom de van egy aggodalmam: Ha a vegfokok kozvetlen kapnak testet a taprol akkor a vegfokra meno jelkabel testtel tovabbvive a testet a masik tapra, 2x fog visszjutni a test. Mert ugye sztereo a keszulek. A jelenseg meglenne 1 tapos verzional is, mert vegsosoron akkor tap-vegfok-feszultsegkoveto-potmeter-rca vonalig ki lehetne huzalozni a foldet hurok nelkul kulon mindket csatornat, de amint radugnek egy rca bemeno jelet, zarnam a hurkot. Te hogy latod?
Ezert ugy szoktam hogy az rca bemenettol 2 eres kozos arnyekolasu kabellel megyek a potmeterig, onnan szinten kozos arnyekolassal a feszultsegkovetoig, onnan meg a vegfokra csak a jelkabellel viszek testet. A feszultsegkoveto(opa2134) meg a tappanelre van rakva, ott kapja meg a hangeropoti-rca iranyaba is a testet es a vegfok iranyaba is a testet. Igy tudtam meg csak elkerulni a hurkot. sajna ez kicsit megdobja a ket csatorna athallasat.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Megoldás itt.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Jol nez ki ez az elgondolas. Ezzel a 10ohm-os ellenallassal meg lehet szuntetni a foldhurkot?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Igen, így ez már nem az a kategória amire azt mondják, csak a hangszóróhoz egészen közel hajolva hallani egy kis búgást, itt teljes csend van
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szia!

Tegnap lemértem, hogy most mit tud az én földelésemmel a cucc.
Hídba van, ezért két mérés van:
*jobb és bal csatorna nem inertáló az egyik kép
*Jobb és bal csatorna invertáló a másik.

Az általad közölt földelési stratégiát valahogy át kéne emelni az én erősítőmbe:
ami van:
* 1-1 végfokpanel
* 2 db trafó
* ehhez 2 db táppanel(1 a végfokoknak,egy az impedancia illesztő opa részére, feszültségkövetőként bekötve.
a két táp most közösítve van a táppanelen, de le tudom választani, hogy külön táp legyen.
(#) IMi hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy szinte alapkapcsolással megvalósított stero kivitelű TDA7294-es végfok.
Az eredeti IC-k tönkrementek, annak az oka ismert. A panelen más hiba nincs, többször ellenőriztem.
Több TDA-t is cseréltem más-más hibával. Hol közel teljes negatív táp, hol pedig kb. fél pozitív táp lógott a kimeneten. Ellenőriztem közvetlen az IC lábain a tápokat, bemenete testre húzva, mute és st-by lábon 5V.
Ennyire rosszak már az itthon beszerezhető IC-k?
Valakinek van még ötlete mit tehetek?
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza IMi hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
A körülmények ismeretlenek, ezért csak egy feltevésre alapozva mondom, növeld a felfogás stabilitását. Ehhez 2 dolgot célszerű megtenni.
1. Felejtsd el a tokozáson lévő lyukat, és az azon keresztül történő rögzítést. Használj kengyelt, ami a tokozás műanyag részén keresztül szorít.
2. Az esetleges szilikon gumi alátétet szintén kerüld el. Vékony csillámot használj helyette, kevés pasztával megkenve.
Pl így .
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) IMi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Az általad vázolt probléma akkor jelentkezhetne, ha hűtőbordára lenne szerelve, de a próba idejére még nem volt felszerelve. Azért köszönöm.
(#) reloop válasza IMi hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Szia! Számtalan TDA7294-et használtam már fel és egyetlen hibás sem akadt közöttük. A fórumtársak esetleírásaiból tudom, hogy a pufferek maradéktalan kisütése nélkül beültetett IC-k szoktak így járni.
(#) reloop válasza IMi hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 2
 
Jajj! Hűtőborda nélkül semmi esetre sem helyezzük áram alá!
(#) bozsika003 hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
helló !
Koppanásgátló, hangszóró védelem, sztereó TDA7294-TDA7293 Végfokhoz ?
fel építése ?
kapcsolás ,nyák terv ?
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Egyetertek a hutobordas probaval, enmagam is igy szoktam. De elmeleti szinten, a beepitett hovedelem nem vedi meg?
(#) zotya1983 válasza Naszrai hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 1
 
Mire életbe lépne a hővédelme, feszültség alatt már megfut annyira hogy gyakorlatilag azonnal tönkremegy... A beépített hővédelme amin a rövidzárvédelme (Áramkorlát) is alapul nem borda nélkül értendő adat.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Helló TDA 7293 V-ben is van ilyen védelem ? hóvédelem és zárlat védelem is ?
(#) zotya1983 válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 1
 
Mindkettőben thermal shutdown van.. Hővédelem ami egy belső áramkorláttal karöltve működik.
(#) bozsika003 hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Helló !
Ez a élesztés ami a Videóban van az szakszerű ? köszönöm a segítséget
(#) zotya1983 válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 1
 
Igen, ez éppen egy saját videó. Milyen kicsi a világ mi?
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Köszönöm Szépen és akkor érdemes lenne Koppanásgátló, hangszóró védelem építeni ?
És akkor nem is kell Dc védelmet építeni neki külön nyákon
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Hát igen
Fel iratkoztam
(#) zotya1983 válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 6, 2017 / 1
 
Én építettem neki, ezt mindenki maga dönti el, azért ha az a szimmetrikus +-32v ami egészséges az ic nek ha kiül a kimenetre nem tesz jót a hangszórónak..Nekem ezután a hídba kapcsolt verzió lett amit azóta már 5 éve hajtottam egy ic sem ment ki benne, nemrégen váltam meg tőle...Első építésnek jó volt annó... A hűtőzászlón kinn van a negatív táp, így szigetelőcsillámot ki ne felejtsd és persze kend meg bőségesen hűtőpasztával.
Én TO-3 tokozáshoz való csillámlapokat tettem a borda és az ic közé teljesen megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Akkor hogyan épül fel egy erősítő ?
Úgy értve hogy egyenirányítás után nekem 36,5v +-/gnd
az Jó lenne ennek a Végfoknak vagy ezzel a trafóval kellene
ÉS milyen hűtőbordát használjak ?
ventilátor szükséges e ? ha igen akkor hány darab ?
vagy egy db 12-cm fan alkalmazak ?
(#) zotya1983 válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Working Voltage: DC + -30V --- + - 40V, ezt írja tehát a +-36v még belefér.De becsülettel hűtsed!!! A 12 cm es ventillátorok megfelelnek.Ez a trafó sajnos gyenge lesz sztereóban pláne.
Kevés az árama és a feszültsége is. A többi alkatrész rendben lesz.
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Köszönöm akkor majd kell váltanom egy Toroid trafóra ?
Az egyenirányítás is jó ?
(#) zotya1983 válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Igen egy ilyen megfelelő.
(#) bozsika003 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ez a hűtőborda szerinted nem lenne jobb ?
mint ez a sima borda.És akkor ezen is alkalmaznom kelne a hűtést ?
Valami hő vedelem miatt
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 2
 
Ezt én már túlzásnak érzem. Persze az nem baj ha nagyobb, de indokolatlan. Reloop modellje alapján mellékeltem egy ábrát, ami alapján 200 W-os trafó is elég a kb. 2x70W-os teljesítményhez.
(#) bozsika003 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Szia ami nekem van az 210-w trafó
És 6omh használnám
(#) Alkotó válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Én nem vennék másikat, kipróbálnám ami megvan. A trafó észre se veszi, ha impulzusszerűen túlterheled. Ráadásul az erősítő nagyon nem állandó terhelés, tehát innen semmilyen hibára nem számítanék. Ahogy csökken az impedancia, célszerű lehet a tápfeszültséget is csökkenteni, mert így mérsékelhető a hőtermelődés.
A hűtés viszont nem elhanyagolható, azt rendesen meg kell csinálni. Javaslom ilyen irányba elindulni.
(#) bozsika003 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Köszönöm ezt nem tudtam !
Akkor bajban vagyok a hűtésél is és a szigeteléssel is pontosabban a 4-DB Szigetelő gyűrűvel
amiben építeném az egy pioneer a 103 ház és abban kellene egy másik borda + ventik ezt hogyan kellene megoldani én gondoltam arra hogy van nekem egy 70x70mm amd ventim és 3db 12cm ventim azt akarnám a tetejére tenni a Kiss ventit meg a kivezetés miatt ott távozna a meleg levegő

Vagy rosszul gondolom ? :/
(#) Alkotó válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Egyenlőre a ventilátor kérdést nyitva kellene hagyni. Meg kell építeni az erősítőt, és ki kell próbálni. Ekkor derül ki min és milyen irányba kell változtatni (én nem használok ventilátort, de ideálisak a természetes áramlási viszonyok).
Következő: »»   576 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem