Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   580 / 607
(#) zolee1209 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Szimmetrikus tápfeszről járattam eddig is, 10000µF + 100nF a graetz után. A panelbe fóliakondit raktam, de alulról raktam rá kerámiát is, hátha. Annak a nyomai láthatóak.
(#) reloop válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Amit keresek (hivatkozás), az a D1, T1, T2, R5-8.
(#) zolee1209 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Az nálam nincs, középmegcsapolásos a trafóm.
(#) reloop válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 8, 2017 / 1
 
Rendben, látom már
Ilyen gerjedést nálam az váltott ki, hogy 10 alá vittem az erősítést a visszacsatolás által. A visszacsatolás két ellenállása és a kondi nem sérült esetleg a beültetés során?
Az adatlap ajánlása szerint ±25 V alatt használom a kimeneti RC tagot, de nélküle sem tapasztaltam oszcillációt.
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Meglett a hiba!
Elkezdtem beültetni a második panelt, amiről kísérletezés miatt már eltávolítottam a lötstop réteget. (Nem-e az huncutkodik most.) Panelt leónoztam, elkezdtem beültetni az ellenállásokat. Akkor látom, hogy a panel szélén lévő 22k majdnem rövidzár. Rámértem a gerjedősre, és bizony rövidzár volt. Megvágtam a panelt és már úgyműködik, ahogy kell.

panel.jpg
    
(#) zolee1209 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Igen, itt is túl alacsony volt az erősítés.
Köszönöm a tippet, azért elteszem későbbre!
(#) reloop válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Azért nem erre tippeltem elsőre, mert ilyen frekvencián akkora az áramfelvétel, hogy kiolvad a tápági biztosíték. Gondoltam említetted volna
(#) zolee1209 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
2A-es gyors biztik vannak bent, szépen meg is nyúlnak, mikor bekapcsolom. Addig szólt az erősítő, míg a témában olvastam a gerjedéses esetekről. Melegedett, szerencsére más baja nem volt. De a pufferek is azonnal kisültek.
(#) martin96 hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen erősítő, de az a probléma, hogy túl halk. Feljebb lehet-e vinni az erősítését 30-ról mondjuk 60-ra?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Szia! Semmi akadálya, lazíts a visszacsatoláson. Ha belinkeled milyen paneled van, rájelölöm mit változtatnék rajta.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ilyen paneljeim vannak.
Akkor viszont a 22K-s ellenállást kicserélem 47K-ra.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Az is jó. Kevésbé nő az alapzaj, ha a 680 Ω-ot csökkented, de akkor arányosan növelned kell a vele soros 22µF kondit, hogy a mély átvitele ne változzon.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Mekkora értékig lehet csökkenteni, hogy még ne legyen alapzaja?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
A zaj arányosan nő az erősítéssel.
Ha a duplájára növelt érzékenység kevésnek bizonyul, akkor használj inkább előerősítőt.
(#) Cannon hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre!

Táphoz milyen és mekkora kondikat ajánlotok szűrésre?
Továbbá a bemenetem elég zajos, s ha az rca csatlakozókat lefogom úgy, hogy közben a házhoz érek a zaj megszűnik. Mit tegyek a zaj megszüntetésére? Köthetem a bemeneti negatívot a táp GND-re?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) martin96 válasza Cannon hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szia!
Nálam az oldotta meg ezt a zaj problémát, hogy a GND-ből vezettem egy vezetéket a házhoz. Feltéve ha fémházas.
(#) Cannon válasza martin96 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Fémházas és elméletileg minden szigetelve van a háztól, kivéve a trafó.
Nem okozhat galibát, ha a házhoz kötöm?

(Most bekapcsoltam az erősítőt és nincs zaj. Egyszer hallható, egyszer nem.)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) Mackrim hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Én is TDA7294 hidat szeretnék kezdésnek építeni. Remélem nem akadtok ki a kérdésemtől, de egyenlőre van két 24V-os 40A-es gyorstápom. Beépíthetném őket a megfelelő kapacitású szűrőkondenzátorokkal? 5.1, vagy 7.1 lesz belőle. Persze később ezeket cserélném toroidra.
(#) lukacsp válasza Mackrim hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Mi az a gyorstáp?
A paraméterei alapján teljesítményben nem lesz hiány, arról még a 7.1 is vígan muzsikál.
(#) Kovidivi válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
A kezdő topicban is folyik ugyan ez a csevegés: Bővebben: Link. Gyorstáp szerintem kapcsoló üzemű táp.
Mackrim: maradj ebben a témában, ne két helyen beszélgess ugyan arról a problémáról!
(#) Mackrim válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ipari Siemens tápegység, 2 darab sorba kötve, mert a TDA hidból lesz kirakva az erősítő. Lényegében lett egy 3 fázisú betápról működő +- -os , 1920 wattnyi teljesítményem, amit szkóppal kimértünk,mert nekem sajna az nincs,és szép tiszta volt a kimenője. TDA hidakat is kinéztem, holnap meg pakolom ki az Advantech 610H ipari számítógépet, és kezdem tervezni a berendezését. Meglátjuk milyen lesz, plusz festeni is fogom.
(#) frissadam hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Bővebben: Link

Sziasztok!

Mi az előnye ennél a kapcsolásnál, hogy minden előerősítő fokozat utolsó eleme invertáló kapcsolásban van bekötve?
(#) Cinema válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Egyszerűbb lesz az áramkör. A teljes erősítő viszont nem fordít fázist.
Egész jó felépítés, bár néhány dolgot Én másképpen oldanék meg.

Üdv!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia! A hidaláson kívül hol látsz ilyet?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Az utolsónál oké hogy a híd +/- miatt. De előtte miért? Végig normál a bemenet a filter tagjain.

xxx.png
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Az IC2 egy összegző, változtatható erősítéssel. Csak a szub csatornát érinti.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ok Köszönöm. Miért invertál?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Nincs jelentősége, ha leszámítjuk, hogy a nem-invertálóhoz eggyel több ellenállás kéne.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Van egy előerősítőm egy TDA7294 IC-vel épült végfokban. Nem invertáló beállításban. Az előerősítő hangerőtől függően nem tud 5 percnél tovább normálisan szólni. Idő után torzul a hangja majd teljesen elhallgat. Olyan mint ha túlmelegedne az IC. Idő elteltével ismét működőképes a kapcsolás. Hangerő függvényében variálódik a rendelkezésre állási idő. Melegedést nem tapasztaltam. 30 foknál nem volt melegebb az IC.

A preamp kapcsolástól annyira tértem el, hogy a végén van 100k log poti. Az ellenállások pedig 22kOhmosak.

Mi lehet a hiba?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ez előerősítő téma. Hiányzik a bemenetről a testre húzó ellenállás!
Következő: »»   580 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem