Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Programozó kábel készítése rádiókhoz
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Papimanó válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Szervusz!
Köszi a választ, de úgy látom elbeszélünk egymás mellett. Az FTH7010 -hez készült programozóknak csak egy GND- és egy "DATA" kimenete van. Más: nem ismerem az általad említett terminál programokat, sajnos. Az áramkörök amiket építettem egyszerűen leellenőrizhetőek, mivel csak szinteket illesztenek, viszont a soros port, a szoftver,és a rádió ellenőrzése már meghaladja a tudásomat. Sajnos!
(#) Papimanó válasza Allf hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Szia!
Természetesen áttanulmányoztam én is a leírtakat, viszont még nem vettem fel a kapcsolatot az amatőr társsal aki írta, úgyhogy ez következik.
Az Eservice oldalról nem akar engedni semmit letölteni a gépem, nagyon gyanús lehet valamiért.
Köszönöm a választ!
(#) Doky586 válasza Papimanó hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Idézet:
„programozóknak csak egy GND- és egy "DATA" kimenete van”
Akárcsak a Yaesu kézi rádiómnak, de ez nem akadály..
Meg tudom találni azt az egy diódát és rövidrezárom..
(#) kowi hozzászólása Júl 28, 2023 /
 
Sziasztok!
GM 300 hoz csináltam soros porti programozót. Elindul a kiolvasás de a végén error 58 hibakóddal megáll... Vin XP Dosos program. Mi lehet a baj?
(#) kendre256 válasza kowi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Milyen soros portos programozót használsz?
Az ilyen rádiókat én "rendes" DOS-al, "rendes" soros porttal programozom. Erre tartok egy 386-os processzoros ősi laptopot. A túl gyors gép, egy USB-soros átalakító, DOS emulátor okozhat gondot. Már nem emlékszem, hogy melyik Motorola rádiónál, de mintha olyan is lett volna, hogy egy újabb verziójú szoftverrel programozott rádiót már nem lehetett utána a régebbi verzióval programozni.
(#) kowi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
7407 és max 232 ic néhány sallangal próbapanelen p1 gép xp alatt dos gm 300 service szoftver.
(#) kendre256 válasza kowi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Én az eredeti Motorola programozó átalakított változatával szoktam programozni. Ugyanez a kapcsolás, BC182, BC 212-es tranzisztorokkal, a ic helyett pedig LM324 van. Ezzel a programozóval sokféle Motorola rádiót lehet programozni, persze a megfelelő szoftverrel, és megfelelő géppel.
Ugyanezen az oldalon van pár másmilyen kapcsolás is (lehet, hogy a te általad használt is köztük van), azokkal nincs tapasztalatom.
Bővebben: Link
(#) proba válasza kowi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Nem emlékszem melyik rádiónál a biosban a cache-ket is ki kellett kapcsolni.
(#) kendre256 válasza proba hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
A HT800-hoz kellett mindenféle lassító módszer, ha nem volt elég lassú a gép.
(#) kowi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Tranzisztoros ránézésre igen instabil...
(#) kowi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Ez van
(#) kowi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Az a baj hogy hiába megy az elektronika szoftveresen elvérzek...
(#) kendre256 válasza kowi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Ezekkel a programozókkal ezres nagyságrendben programoztak Motorola rádiókat... Soha nem volt rájuk panasz.

kepter01.jpg
    
(#) kowi válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
LPT? Elérhetőség?
(#) Lucifer válasza kowi hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Dosbox + FTDI-al is életre lehetett kelteni még Linux alatt is 13 éve modern HW-n:

http://users.atw.hu/balubati/blog/index.php?entry=entry100103-163212
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2023
(#) kowi válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Dos box nekem is
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem