Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   275 / 275
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /

Napi szinten használom az AutoCAD-et. Nekem munkaeszköz. Gyorsan és pontosan lehet vele dolgozni. Ezek után az Inkscape (Coreldraw) -val rajzolni kín és szenvedés.
Szerencsére az Inkscape sok grafikus formátumot ismer. A régebbi DXF formátumokat viszont nem, ezért javaslom a DXF2013-at.
A portable verzió azért jó, mert kevesebb szemetet hagy hátra. A legújabb verzió meg azért kell, mert csak a 0.91-es verziótól kezdve tették bele a GCodetoolst.
(#) neogeo2 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 12, 2017 /

Az AutoCAD nem tud gcode-ot közvetlenül exportálni? Csak mert mintha valamikor régen egy ismerősöm abból csinálta volna. Mondjuk lehet rosszul emlékszem. Régen volt. Vagy esetleg valami plugin vagy valami is lehetett.
(#) bbatka válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /

Talán kiegészítővel. A FreeCAD viszont tud.
Lásd
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2017
(#) kameleon2 válasza bbatka hozzászólására (») Szept 12, 2017 /

Ismerem az autocad-et, rajzoltam is vele eleget, igazad van, hogy macerásabb egy-egy alakzat létrehozása. Sok ilyen feladatot gyorsabban oldottam úgy meg, hogy Openoffice-ban rajzoltam meg, mert nagyon hatékony, aztán dobtam át Inkscape-be. Ott már csak finomítani kellett. A Corellel én sem kínlódom, mert nekem épp elég a free szoftverek által nyújtott teljesítmény. Autocad helyett is sokszor openoffice és maximum Google sketchup. Ezek nagyon gyorsak és hatékonyak - még az autocadhez mérten is, nem beszélve az autocad áráról. Köszönöm, az infót, kipróbálom, mennyire használható ez a plugin. Ott a cnc, lehet tesztelni.
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /

JediCut-ot próbáltad? Én azt használom és tud mindent amit kell. Ráadásul ingyenes!
(#) guliver83 válasza Mc Elek hozzászólására (») Szept 13, 2017 /

A sárga fórumon lehet erről a vezérlőről olvasni wgyébbként!
(#) kameleon2 válasza solowing hozzászólására (») Szept 13, 2017 /

Szia! Most töltöttem le - ismerkedem vele. Köszönöm!
(#) solowing válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1

Ha kell segítség, írj be bátran. Ha tudok segítek...
(#) emmzolee hozzászólása Vas, 17:53 /

Valaki használ Mach1 Filter -t?
Régóta megoldottam vele a cncvel készített nyákjaimat. (kb 2 éve nem volt rá szükségem.)
Azóta a gépek is frissítve lettek...
Most viszont nem tudom miért, de nem működik. Azt írja MFC Application leállt.
Lehet erre megoldás, vagy az is érdekel, hogy Ki mit használ Gerber vagy PLT file átalakításra G-kóddá.
(#) guliver83 válasza emmzolee hozzászólására (») Vas, 20:09 /

Tölts le egy másikat!
Következő: »»   275 / 275
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
0:22:51
Jelenleg 126 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu