Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   373 / 373
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Természetesen végrehajtja a mozgásokat a Z tengely. Vagyis le fel mozog de hogy mi alaján azt nemtudom mert a G kód alapján? A G kódban a nullához képest 5mm emeli a fúrót pozíció váltásnál majd le 6,4mm vissza ujra 6.4mm lépés le fel lefel
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Nem lehet, hogy valami növekményes mozgás van beállítva egyik vagy másik programnál?
Feltehetnél egy kis részt a fúró kódból.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Ime a G kód

Drill 1.gcode
    
(#) zamatőr válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Nem nekem írtad de szimulátoron futtatva 1mm mélyen fúr minden pozícióban.
Bővebben: Link
Régen foglalkoztam a 3018-al de emlékeim szerint több lépésben fúrta át a panelt és az egyes lépéseket lehetett állítani (egyből fúrva túl nagy volt az előtolás a fúró sebességéhez képest és megemelte a motortartót) (Nagyon gagyi a gépem , próbáltam cserélni a lineáris csapágyakat de nem lett jobb).
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2024
(#) KKobra válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 10, 2024 /
 
Hát az enyém kicsit más mint a 3018. A vezérlése a 3018 csak mechanikailag kicsit stabilabb.
A fúrás mélysége nem gond 3mm fúróval direktbe 20mm vastag rétegeltlemezt fúrtam vele.
a marásnál már más ott kell a többlépés 2-3 mm marószerszámnál.
0,6 fúró úgy megy bele az anyagba mint kés a vajba
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2024
(#) nemgyuri válasza KKobra hozzászólására (») Vas, 22:31 /
 
Szia! NYÁK fúráshoz a beállított F1200-as előtolás kicsit sok! Nyákfúrásnál 0.02 mm/ford környékére célszerű választani az előtolást. Nekem úgy tűnt - az előzőek alapján - mintha becsúszott volna a fúró a tokmányba. (Szerencsére nem tört el...)
(#) KKobra válasza nemgyuri hozzászólására (») Sze, 10:53 /
 
A furással semmi gond. Már mint az előtolással. Elvileg a motor 20000 fordulattal megy ha hinni lehet a leírásnak. Megfigyeltem a motor mozgását fúrás közben a forgácsolási sebesség jó! Már a harmadik panelt fúrom a LézerGRBL programmal És tökéletesen ugyan azt csinálja mint ez első alkalommal. A null pozícióbol indul a fúrásnál, megemeli a fúrót beáll a pozícióba, és elindul lefelé. Indul a motor. Az első furat már nem megy át a nyákon a második már nem éri el a nyákot. paus a lehető leg közelebbre állítom a fúrót amikor pozíció váltás van. Fojtatom a fúrást. A következő furatokat 2-3 max 4 szépen átfúrja majd ujra állítanom kell a z tengej pozícióján. Végig szenvedem a fúrást. vissza megy a 0 pozícióba az x-y tengely és a z is csak hogy a program nem tudja hogy menet közben én többször is állítottam a z tengely pozícióját. Igy a végén jó pár miliméterrel lejjebb viszi a z tengejt. Simán beletöri a panelba z tengej végpozíciójáig nyomja le.
Következésképpen tudja hol a nulla pozíció az eredeti. Tehát induló 0 pozíció jó. a Vég pozíciónál is tudja hol a 0. Csak éppen végrehajtás közben felejti el használni.
Betolja a Tokmányba? Hogyan? Ezt a fúrót? Na Neee!!
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Sze, 11:08 /
 
Ez nagyon érdekes jelenség. A G kód pedig jó. Ezt én is ki fogom próbálni.
(#) zamatőr válasza KKobra hozzászólására (») Sze, 11:13 /
 
A FlatCAM programmal készült a fúrófájl és jól működött a 3018-on (CNC kódként mentette le) de már nem emlékszem melyik programmal etettem meg.
A hozzászólás módosítva: Sze, 11:15
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Sze, 11:47 /
 
A G kódddal semmi baj azt tudom. A Candle progrram ugyan ezzel a G kódal a marófejjel Tökéletesen végrehajtja a marást is és a fúrást is!
(#) KKobra válasza zamatőr hozzászólására (») Sze, 12:02 /
 
Én az Aspire programmal Készítem a G kódot. Csak most hogy lézerrel rajzolom a mintátt a nyákra futottam bele ebbe a két problémába. Az egyik hogy ha lézerrel csinálom a mintát a nagy felületeken ahol le kéne égetnem a festékes csíkos marad a felület. A másik pedig a fúrás.
Eygébbként a minta tökéletes lesz az így készült nyákon. A fúráshoz a lézert ki kell cserélnem a motorra. Ha sikerül pontosan belőni a null pozíciót mikor felteszem a motort akkor egy tökéletes nyák lesz az eredmény.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:04
(#) pipi válasza KKobra hozzászólására (») Sze, 14:37 /
 
Hali!
Nem lehet hogy gyenge a Z irányú mozgatás? Emiatt lefelé lépést veszt, felfelé meg emiatt magasabbra kerül... Mi történik, ha nyák/fúrás nélkül végigjáratod? Ha így jó, akkor a fenti eset van....
(#) Pali79 válasza pipi hozzászólására (») Sze, 14:46 /
 
Korábban már írta, hogy Candle programmal ugyanaz a kód tökéletesen működik, szóval biztos a LaserGRBL kavar be valamit.
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») Sze, 22:18 /
 
A lézer eleve úgy fókuszál, hogy változtatja a mélységet. Szerintem ebbe zavarodik bele a cucc.
(#) Pali79 válasza kameleon2 hozzászólására (») 14:27 /
 
Szerintem a lasergrbl nem így működik. Alapból a Z tengelyt nem is használja, a fókuszt manuálisan kell beállítani.
(#) zamatőr válasza KKobra hozzászólására (») 16:10 /
 
A beállításnál a GCode fülnél a többszöri végrehajtásnál a LézerGRBL program beavatkozhat.
Elnézést ha rosszul értelmeztem. A LézerGRBL-el rosszul működő G kódot felraknád -megnézném nálam mit csinál.
A hozzászólás módosítva: 16:13
(#) Pali79 válasza zamatőr hozzászólására (») 17:32 /
 
Ez szerintem csak akkor játszik ha képből vagy egyéb állományból maga a LaserGRBL generálja a kódot. Ha eleve G kódot töltesz be, abba nem nyúlhatna bele. Legalábbis szerintem, mert ha igen, akkor az nagyon gáz.
Kicsivel fentebb már tett be fúró G kódot.
Nagyon érdekel mi lesz ennek a megoldása, vagy lesz-e egyáltalán.
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») 21:33 /
 
Én kiszedném az összes Z-re vonatkozó infót és megnézném úgy először fix fókusszal. A furatokat külön kezelném.
Következő: »»   373 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem