Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   165 / 165
(#) Moderátor hozzászólása Signal hozzászólására (») Márc 5, 2017

Uraim!
Befejeznétek?
(#) Signal válasza ferci hozzászólására (») Márc 11, 2017 /

Idézet:

A tranyó bázisa pedig kapja meg a projektor által küldött 12 voltot.”

Felhívnám a témát későbbiekben olvasó kezdők figyelmét, hogy ezt a félrevezető állítást ne vegyék figyelembe, hiszen ebben az esetben a bázisra nem szabad közvetlenül — ellenállás nélkül — rákötni a 12 V-ot.

Ez a tranzisztor azonnali tönkremenetelét okozza. Vitathatatlan fizikai tényről beszélek.
(#) ferci válasza Signal hozzászólására (») Márc 11, 2017 /

Senki nem kötötte rá direktben, hiába cikizel.
Nézd meg a rajzot.
(#) SzabóRobi hozzászólása Márc 13, 2017 /

Uraim!

Ferci "fogta a kezemet" online, és végigsegített a kapcsolás megépítésén, ami teljes siker lett. Ugyanilyen hálás vagyok prolinak is, mert az ő kapcsolása volt az alap.
Hálás köszönet!
Ja! Egyébként addig szórakoztam ezzel, míg véletlenül kiderült az asztaon, hogy teljesen felesleges az időzítés, mert a távirányító magától is kikapcsol 20mp nyomvatartás után!
Mostmár ezt is tudjuk...
(#) SzabóRobi hozzászólása Márc 14, 2017 /

Sziasztok!

Végül így néz ki hivatalosan:

http://kepkezelo.com/images/bsq4h3cga11shdbpusmj.jpg

A bal oldali került megvalósításra, és ehhez kapcsolódóan van egy kérdésem: ha az a két dióda nem lenne benne, akkor milyen valós veszélye lenne? Mert én nem értem, hogy párhuzamosan kötve hogyan tud védeni a dióda.
Illetve a "késztermék":

Kép1

Kép2
(#) ferci válasza SzabóRobi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /

Szia!
A majdnem tápig feltöltődött kondi a 12 volt elvételekor egészen a kisüléséig az 555 tápja lesz végülis, nem áll elő egy olyan helyzet, hogy a 2,6. láb sokkal magasabban lesz, mint Ut és RST lábak.
A másik esetben pedig "rövidrezárja" az említett lábakat ( 2-4,8), 0.7 voltra korlátoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) usane válasza ferci hozzászólására (») Márc 14, 2017 /

Ehhez, nyilván meg kellene néznem a belső felépítését az 555-nek, de azért a jövőre nézve megkérdem, miért baj ha van a 2,6-on feszültség ha nincs táp alatt?
(#) ferci válasza usane hozzászólására (») Márc 14, 2017 /

Általában nem jó az, ha egy ic-bement magasabban van, mint a táp vagy másik kapcsolódó láb.
Sokszor meg is adják a max értéket, pl. 0,xx volt - gondolom, az illető belső tranyó e-b vagy c-b zárófeszültsége miatt.
A másik pedig az, hogy extrém esetekben lehet ott sokkal nagyobb elkó, nagyobb töltőellenállás, 14-15 volt Ut és méginkább veszélyes lehet. 2 forintos alkatrészen meg én nem spórolok.
Ha pedig az indítgatás sűrű, ilyen esetekben gyorsabban is kisül az elkó.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) usane válasza ferci hozzászólására (») Márc 14, 2017 /

Értem, köszi.
(#) Kovidivi válasza SzabóRobi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /

A relé tekercse pedig kikapcsoláskor visszarúg, ezt a negatív feszültséget zárja rövidre a dióda. Ha nem lenne ott, akkor az előtte levő kapcsoló tranzisztor tönkre is mehet.
Következő: »»   165 / 165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Márc, 30. Csü
14:42:34
Jelenleg 428 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu