Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonbeszélgetés rögzítése
 
Témaindító: p100, idő: Feb 9, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Gafly válasza p100 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Ez biztosan így van hogy te rontottál el valamit.
Köszönöm a képet. A kép és a rajz szerint minden tökéletes.
És benne is van a megfelelő trafó: Bővebben: Link
Nos ezek után már csak azt lehet elrontani hogy nem keresztben, hanem hosszában kötötted be trafót
Végy egy multimétert és csipogtasd ki...
Vagy tegyél fel egy képet a panel aljáról is és fejben kicsipogjuk
(#) Action2K válasza p100 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Nagyon nagy a gyanúm, hogy keresztben van az a trafó. A trafó belső bekötése pirossal van rajzolva. A zöld a Te nyákrajzodat feltételezi. Ha így van, akkor az nem jó! Viszont nem kell új nyák, csak kiforrasztod a trafót, 90°-al elforgatva kifúrod az új helyét, majd kis alkatrészláb darabokkal kiegészítve a nyákot beforrasztod.

trafó.jpg
    
(#) p100 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
OK, csatolom a NYÁK-rajzot is, hátha így hamarabb rá tudsz jönni a hibára.

Előre is köszi!
(#) p100 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
OK, holnap kipróbálom, amit javasoltál, remélem, hogy igazad lesz
(#) p100 hozzászólása Ápr 21, 2011 / 1
 
Ott a pont, valóban én voltam a lúzer, s rosszul kötöttem be a leválasztó trafót

Köszi mindenkinek, tökéletesen működik.
(#) Action2K válasza p100 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szuper! Köszönöm a pontot.
(#) diginewl hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Tiszteletem!
Nem tudom lesz-e itt válasz, de reménykedem benne.
Nekem is szükségem lenne egy ilyen rögzítési technikára, de én másik úton indultam el:
Én a kézibeszélő kagylójának mikrofon, és hangszóró jelét simán kicsatoltam, egy leágazón keresztül. (megnéztem melyik a közös 0).
A hangszóró kicsatolására tettem egy 1 m ohm ellenállást, és a mikrofonnal együtt egy szereteo jack dugóra vezettem ki. Így egyik oldal a bejövő beszéd, csillapítva 1 megaohmmmal, a másik csatorna az én kimenő beszédem. Mindezt a számítógép sztereo mikrofon bemenetére kötöttem.
A probléma az, hogy nem működik.
A mikrofon még rendben (azaz az én beszédem), de a telefon nem ad vonalat (süket), ha össze van dugva a számítógéppel a vezeték.

Gyanítom, hogy valamilyen leválasztó dolog kellene a számítógép mikrofon bemenete felé, de annyira nagy szaki nem vagyok, ezért gondoltam, hogy ez is működni fog.

Van esetleg erre ötlet?

Köszönettel: Jenő
(#) pucuka válasza diginewl hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Az ilyen jel kicsatolásnál több dolgot is meg kell oldani. Az első, hogy a telefonnak, és a rögzítő berendezés bemeneteinek egyenáramúlag leválasztva kell lennie. Ezt megoldhatod transzformátorral, vagy egyszerűen kondenzátorokkal is. A jel mindkét ágába kondenzátorokat kell tenned, a kis impedanciák miatt min 1 uf értéknél nagyobbat. A kondenzátornak fólia kondinak kell lennie, és min 100 V -os feszültség tűrésűnek.
A másik, hogy a két irány szintje jelentősen eltérő, az adási szint (a telefon mikrofonja) + 4 dB, a vételi szint (a telefon hallgatója) - 14 dB. Ezeket a felvétel előtt ki kell egyenlíteni, praktikusan a mikrofonról levett jelet a kondenzátoros leválasztás után egy feszültségosztóval leosztod.
Mindkét jel azonban vonali szintű, és javaslom a számítógép vonali bemeneteinek használatát.
Ezzel a módszerrel avatkozol be legkevésbé a telefonkészülék működésébe.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Namost az a baj, hogy gondolom már nem hagyományos telefonja van, hanem valószínűleg valami modernebb elektronikus keszülék. Amit leírtál az nagyjából (sem igazán) a CB667-ig igaz (szénmikrofon, hallgatóbetét, trafós hibrid). Egy mostani készülékben elektronika van, elektret mikrofonnal, stb.. Tehát a szintekkel kapcsolatban méginkább rosszabb a helyzet.
A kondenzátoros leválasztást éppen meg lehet csinálni, de nem javaslom, nem szakszerű. És brummogni is fog...
Az viszont érdekes felvetés, hogy a két irányt sztereó-ban irányonként különválasztva szeretnéd felvenni? Ennek tulajdonképpen még értelme is van... Ha ez nem konkrét igény, akkor viszont csináld meg a szokásos trafós leválasztást (trafót is lehet hozzá szerezni, például akár kérni ).
(#) diginewl válasza Gafly hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Tiszteletem!
Megcsináltam a fórum által is itt fentebb javasolt egyszerű, telefonvonalból kicsatolt áramkört.
Tökéletesen működik!!!!! Köszönöm én is!!! Így már nem foglalkozom a kézibeszélőből kicsatolt megoldással.
Üdv: Jenő
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Nekem is van egy telefon rekorderem, amit még régen készítettem, hasonló kapcsolás alapján, mint ami itt van fent az oldalon. (leválasztó trafós, kondis, diódás kivitel. No meg még meg van fűszerezve egyéb alkatrészekkel is.) Amit mostanában tapasztaltam, hogy az ellen oldali készülék vízhangos. Tehát a saját hangját visszahallja az illető. A rekorder kiiktatása esetén minden rendben. Tehát mindenképpen a kapcsolás okoz valami problémát. Megépítem ezt az egyszerűbb kapcsolást, kíváncsi vagyok ez vajon hogyan fog működni.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Mivel ennél okosabbnak és ügyesebbnek tartalak, ezért fogalmam sincs.
Idézet:
„A rekorder kiiktatása esetén minden rendben. Tehát mindenképpen a kapcsolás okoz valami problémát.”

Ha sikerül kitalálni az okot, akkor ez engem is érdekel, mert szerintem ilyen nincsen, de nem értek hozzá.
(#) pucuka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A 2/4 huzalos végződésben az irányok szétválasztása hídáramkörrel (hibriddel) történik. Ha ennek egyensúlya, kiegyenlítetlenné válik, előfordulhat visszhang. Lehet nálad ez történt, nem jó helyen, nem jól csatlakozik a felvevőd a vonalra. Meglehet a fűszerezés miatt prüszköl a rendszer.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
De országon belül ez nem szokott feltűnni/problémát jelenteni.
Közelvégen meg különösen kisebb jelentősége van.
Ettől még érdekes
(#) Zoli_bácsi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ezt korábban nem vettem észre, illetve nem érkezett ez irányú visszajelzés. Kipróbálom ezt az egyszerűbb kapcsolást, aztán meglátjuk.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Mivel nem tudom milyen az "egyszerű" és a "fűszerezett" kivitel, ezért "szakszerűen" nem tudok már sokat hozzátenni.
A megoldás (és a magyarázat) azért érdekel
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) pucuka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Jó lenne kapcsolási rajzon látni az áramköreidet, és azt is, hogy hova csatlakozik.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
A hozzáértők véleményére volnék kíváncsi.

Ha a kézibeszélőhöz menő azon vezetékre, ami a hallgató betéthez csatlakozik, arról párhuzamosan jövök le egy 1:1-es leválasztó trafóval, az korrekt megoldás lehet?

Köszönöm.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Javasolt mondjuk faxmodemből bontott példány.
Persze így nem lesznek egyformák a jelszintek, de próbát megér (nagyon nem tudsz mellényúlni), nagy bajt sem tudsz okozni.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Nos, kipróbáltam ezt az egyszerű kütyüt is. Gyakorlatilag ugyan úgy működik, mint ami előző "fűszerezett"áramkör. Csak önmagában is kipróbáltam a vonalat, akkor is vízhangzik az ellenoldali készülékben a beszélő hangja.
(#) pucuka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Akkor trafó helyett próbál ki két 1 µF -os kondenzátorral rákötni a nagyimpedanciás bemenetű erősítődet a hallgató két pontjára.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Visszhang kérdésre nem tudok görcsöt kötni.
Pedig nagyon szeretnék segíteni Zoli_bácsinak (és ez nem szarkazmus, hanem tényleg).
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Én se nagyon. Valószínűleg valami beterheléssel összefüggő probléma lehet, még érdemes kipróbálni a két kondis kicsatolást, ha ez is visszhangot okoz, akkor nekem sincs több ötletem.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem