Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő

Témaindító: Dióda, idő: Máj 1, 2006
Lapozás: OK   154 / 154
(#) mikldesign hozzászólása Pé, 20:40 /

Valaki esetleg?
(#) Alkotó válasza mikldesign hozzászólására (») Pé, 22:00 /

Az R7 léte két dolgot is eredményez.
Részben korlátozza a beállítható tartományt, azaz egy bizonyos értékhatáron belül tartja azt. Az olyankor lehet jó, ha a szélső állások már veszélyes mértékű adatokat eredményeznének.
Másik részben így finomabb szabályozás érhető el, mert a csúszka nagyobb elfordulása tatozik egy kisebb értékállításhoz is.
Ha akármilyen módon sikerül beállítani a kívánt határértékeket, akkor az ellenállás+trimmer közös értékének megfelelő fix ellenállás kínálja a legbiztonságosabb értéktartást (esetleg ez lehet két érték eredője is).
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Pé, 22:00 /

Szia! Itt mindent megtalalsz.
http://www.startfetch.com/jlh/jlh-1969-amplifier.pdf
Az ellenallas ertekek is itt vannak. 1. Tablazat.
(#) reloop válasza mikldesign hozzászólására (») Pé, 22:59 /

Szia! Azért a két végtranzisztor bétájának átlagát csak tudjuk. Az R6+R7+P2-ön folyó áram adja a két végtranzisztor bázisáramának összegét. Az egyszerűség kedvéért R10 áramát el is hanyagolhatjuk.
Tételezzük fel, hogy R6+R7+P2=150Ω+350Ω+0Ω=500Ω és a rajtuk eső feszültség összesen 16V. Majd te megméred és pontosan utánaszámolsz.
Tehát a két tranzisztor 16/500=32mA áramból táplálkozik, egy tranyóra átlag 16mA jut. A kollektor áram a mérésed szerint ekkor 750mA, amiből 750/16=47 erősítés következik. Elég szerény érték, de működést ezzel is el lehet érni. Ez csupán egy mellékszála a történetnek.
A tennivaló az 1,4A nyugalmi áram érdekében az, hogy a fenti ellenállás soron 32*1,4/0,75=60mA áram folyjon. A 16V becslés: a féltápból kivonva Q4 B-E feszültsége.
Eredő értéknek 16/0,06=270Ω-ot kapunk. Ezt R6=82Ω, R7=120Ω és P2=100Ω alkatrészekből állítanám össze a pontos beállításhoz.
Q2-re tégy hűtőcsillagot! Bővebben: Link
(#) mikldesign hozzászólása Pé, 23:17 /

Matekbol 2 es voltam. Nos sikerült 1.3 A re beállítani a végfokokat. De a trimm így csutkára ki van tekerve szélsö állásba. 150 Ohmmal állt elö a helyzet. De semmi mást nem cseréltem. Akkor Reloop a másik két tagot is ki kell cserélni? Mellesleg most szól már a cucc, a konyhaasztalon, az asszony sanda pillantásaitól kísérve. Egyelőre a mobiltelefon adja a jelet neki, de azt hiszem, kipróbálom a DVD-Audiorol is. Két 8ohmos Orion HS280 as hangfal a zajkeltő. Egyébkénr nem búg, ha a zenét leállítom, néma csend van. Szoval maradjon így, vagy esetleg a másik két ellenállást is cseréljem?
(#) mikldesign hozzászólása Pé, 23:26 /

Most ilyen, ésmeglepő de az a benga borda már most 45 C. És ahogy melegszik, változik a hangja. Egyre szebb. Na megyek egy Bachot hallgatni.
(#) mikldesign hozzászólása Szo, 0:14 /

Hát ez érdekes! Ez a 10 wattos kis erősítő igen meglepett. A hangereje döbbenetes. A nagy Orion erősítő cca. háromnegyed hangerőn üvölt akkorát, mint ez negyeden. Ezt nem értem. A másik, hogy azon a loudness mindíg rá volt adva. Itt ugye ilyen nincs, de a mélyek mégsem hiányoznak, egy kicsit sem. A magasak meg.... olyan csilingelő, mint egy patak csobogása. Az előadók valahogy kilépnek a térbe, helyük van. Az előző JLH erősítőm pedig BDY73 akkal szólt, de nem volt ilyen. Ez jobb, pedig a másikban Rifa kimenő volt. Ebbe semmi különös, snassz 4700uf os kondér van. De jó! Reloop mester, köszönöm a segítségedet.
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Szo, 9:19 /

Emlekszek nekem is pentek este allt ossze a 2 vegfok a zenehallgatast nem tudtam abbahagyni. Gratulalok az eleszteshez! Picit meg ha tudsz emelj a nyugalmin ugy 1.5 amperig. Az emeli még a homersekletet is. 100 fok kornyeken igen jo hangja van.
A hozzászólás módosítva: Szo, 9:21
(#) mikldesign hozzászólása Szo, 10:04 /

Köszi, de az a helyzet, nem zenélő kávéfőző építése a célom Meg most beállt 1,3A re, de haezt emelni akarnám, akkor megint szét kellene borítanom, mert a poti maxra ki van tekerve. Így is brutál erős a hangja, a borda pont 60 C. A trafó meg erős kézmeleg.
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Szo, 22:54 /

60 C az nagyon jo bordara utal. En amig terveztem az A osztalyu erosito epiteset, ket "igazi" elonyet talaltam. Az egyik mindenkeppen kiaknazasra kerul: az hogy nincs keresztezesi torzitas. A masik az a hotorzitas relativ alacsony erteke. Ehhez viszont a forrasok szerint az kell hogy eleve meleg legyen a borda, vagyis a tranzisztor. Van aki fűti( ! ) ezert a hutobordat... na igen ez talan mar tulzas... az en vegfokomban a bd245 150 C-ig mehetne el, uzem kozben nekem most olyan 115-120 fok. A 2N3055 viszont 200C-ig is elmehet. Egy probara azert azt is meghallgatnam persze a magas homerseklet meg csokkentheti az eletttartamot. Szoval minden kompromisszum
Következő: »»   154 / 154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 25. Vas
2:00:41
Jelenleg 52 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu