Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő

Témaindító: Dióda, idő: Máj 1, 2006
Lapozás: OK   168 / 168
(#) dean01 válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Helyesbítettem 15v-ra Értem a hangfrekvenciás teljesítményre gondoltam jobban,de elvileg nagyobb bétájú (meghajtó és végfok)tranzisztorral nagyobb nyugalmi áram mellett nagyobb teljesítményt el lehetne még érni ? Én úgy értem ..persze számolni kell a nagyobb hővel ,ezek még csak elméleti kérdések
(#) reloop válasza dean01 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Szia!
Hivatkozás.
Az R2 ellenálláson folyik mindkét végtranzisztor bázisárama, melyet C1 miatt közel állandónak tekinthetünk. Ezen áramot Tr3 osztja el, tehát ha Tr3 lezár, akkor mind a Tr2 bázisába folyik, ha kinyit akkor pedig Tr1 bázisa kapja az összeset. Ideális tranzisztorok esetén mindkét félperiódus csúcsárama a nyugalmi áram kétszeresét tudja elérni.
A gyakorlati értékekről itt írok.
(#) Gery78 válasza dean01 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Na, így már jó a 15V, mint féltápfesz. Igen, gondoltam, hogy a hangfrekis teljesítményre gondoltál, de az erősítő kimenetén kiadható maximális teljesítményt nem igazán a tranyók Bétája határozza meg, hanem a tápfeszültség és a terhelő ellenállás. A Bétának csak a nyílthurkú erősítéskor lenne szerepe, de az erősítők 99%-ban vissza van fogva kezelhető értékre az erősítés a negatív visszacsatolással.
(#) dean01 válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Értem ha a jól tudom egy negatív visszacsatolás a jlh-ban is van ,de azért azzal nem ártok ha a legmagasabb bétájúakat szerzem be
(#) dean01 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Ezt értem ,de ideális estben meddig célszerű emelni a feszültséget ,vagyis mi az a pont ami miatt már felesleges mert a minőségben nem játszik szerepet ? Olvastam már fórumokon hogy minél jobban elő van feszítve a tranyó annál jobban szól .
(#) Cinema válasza dean01 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Elég zagyván fogalmazol.
A 30V 2A-es meghajtás mit jelent?
Ha a tápfeszültségre gondolsz, akkor a 30V elégséges, a 2A az összesen a két csatorna, vagy csatornánként értendő?
Teljesítmény szinten ez szorzódik, tehát a 30V és a 2A szorzata az 60W, aminek a kb. 75%-át elfűti az erősítő, vagyis nagyjából 45W az fűtés, a többi a hang, ami kijön belőle, azaz, kb. 7,5W csatornánként.
Maximum 42-45V lehet a tápfeszültség és oldalanként kb. 1,2A-es áramfelvétel mellett, kb 12-18W teljesítmény vehető ki ebből a végfokból 8Ohm-ra, minimális torzítással.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) dean01 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Csatornánkénti 30v 2 amperre gondoltam
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) Cinema válasza dean01 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Ez csak fűteni fog, nem lesz jobb, a 2A-es áram már túlzás.
Lásd a kiegészítésem.

Üdv!
(#) dean01 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Értem még csak a fejemben vannak a tervek ,azt tudom hogy felesleges több ampert ráküldeni mert csak szétfűti magát,lehetőségeket számolom lehet +35v körüli táppal kipróbálom ha majd megépítésre kerül .Köszi az infót

A feszültség a kivezérelhetőségnek szab határt, ennél a topológiánál 20 W-nál többet nem ajánlok.
Az erősítő hangjára a nyugalmi áram lehet hatással, ha nagyon rossz linearitású végtranzisztort választottunk némileg orvosolja a hibát, ha magasabb üzemi áramot állítunk be, mint amit a hangsugárzónk megkövetel. Kisebb lesz a áram változása.
Helyesen akkor járunk el, ha valamennyi pozícióba az üzemi tartományban minél lineárisabb tranzisztort választunk.

20 wattot hogy érted ?

A (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő témában találsz rá példát.

Köszi az infót még nem állok neki az építésnek információgyűjtés innen onnan .
(#) Baxi hozzászólása Jan 8, 2018 /

Hi Mesterek!
Szereztem ilyet, ez a jó lesz az elkó mellé kicsatolónak?
Mivel elég nagy így nem a panelon lesz
(#) Baxi hozzászólása Jan 10, 2018 /

Hi Mesterek. Tudnátok segíteni hogy hova kellanagyobb erősítésű tranyó? Pozitiv ágra vagy a negatívra?
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /

Szia! A földelt-emitteres pozícióba.
(#) mek-elek válasza Baxi hozzászólására (») Jan 10, 2018 /

Privátba írok Neked
(#) Baxi válasza mek-elek hozzászólására (») Szo, 15:31 /

Köszönöm
Következő: »»   168 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu