Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HFKV szűrő építése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kobold válasza balu0325 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Dicséretes dolog a tanulás, de kipróbálhatnád már végre a korábbi javaslatok valamelyikét, a helyben topogás helyett. Akármit szeretnél venni vagy építeni, az nem lesz olcsó, ennek oka a teljesítmény-igény. Tökéletes szűrést nem is kellene megvalósítani, valószínűleg elég a vezérlőjel kismértékű elnyomása is (különben akkor is leállna a gép, ha mellette bekapcsolsz mondjuk egy motort ugyanarról a három fázisról).
A frekvenciaváltóba is bele lehet nézni, ahogy idlob kolléga írta. Még az is lehet, hogy a bemeneti pufferen spóroltak: egy LG-nél láttam olyat, hogy négy kondenzátort lehetett beépíteni párhuzamosan kötve, de csak hármat ültettek be (igaz, annak ettől sem volt semmi baja).
(#) idlob válasza balu0325 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Szerintem túl nagy jóságú és túl alacsony frekvenciára méretezett szűrőt terveztetek. Az AC oldalt nem érdemes szűrni, mert a 3 fázisú egyenirányító után csökken a búgófeszültség és az egyfázisú egyenirányítóhoz képest is 2 akkora lesz a frekvenciája.
Ha rendbe rakod a puffereket a diódahíd után, a gondok jó eséllyel megszűnnek.
(#) balu0325 válasza kobold hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Gyerekek azért ne felejtsük el, hogy fűtési szezon van. Ha szétkapom a frekiváltót mivel fűtök? Gyűjtöm az ötleteket és ha majd jön a tavasz...
(#) drotostot77 válasza balu0325 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
***
(#) balu0325 hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Kicseréltük a frekiváltót. Delta gyártmány az is és a hiba ugyanaz.
(#) balu0325 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Na szóval ugye most van fűtési szezon és ilyenkor lehet tapasztalatokat gyűjteni. Úgy tűnik, hogy 50Hz-en jól muzsikál az új frekiváltó, de alatta és felette azért leáll...
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem