Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Phonic keverő javítás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Én is úgy látom NJM4560 felirat van rajtuk.
Csak ahogyan gondolom, ide már kellene szkop. Ami sajnos nekem nincsen. Vagy esetleg máshogy nem lehetne itt hibát keresni?
(#) speed008 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Üdv!
Egy kis játszadozás után rájöttem valamire. A probléma nem a végkimenetelnél van.
Van rajta egy Meter Selector gomb. Amivel az éppen értéket és a bemeneti szintet tudom megjeleníteni. Amikor a gomb bementeti szintben van, nincsen semmi háttér utózaj, teljes kivezérlésnél sem. De amint benyomom a gombot kiv. jelző módba, felkapja a háttérzörejünket. Lehet, hogy a kivezérlésjelző felgerjeszti a rendszert, amikor abban a módban van?
Illetve, ezt a problémát lehet-e valahogy orvosolni.
(#) pucuka válasza speed008 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Annak a kapcsolónak semmiképpen nem szabadna hatással lenni a hangútra. Az csak a kivezérlés mérő áramkörét kapcsolja különböző helyekre, és módba. ott is körülnézhetsz a kocogtatós módszerrel, feszültség mérővel, miközben a hallgatóban fülelsz. Bizony szkóppal könnyebb lenne.
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Én is csodálkoztam rajta, amikor megláttam. Amikor rádióba megy akkor kicsit csalok. Kiv. jelző úgysem kell, mert a gépét használom. Hangosításkor, meg úgysem hallatszik ennyire a hangfalakból, meg ott van folyamatos háttérzörej is.
Kocogtatás nem mutat semmit, szkopot ezért nem veszek, majd egyszer, ha sok pénzem lesz.
Köszönöm a segítségedet!
(#) speed008 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Igazából nem a hangútra hat, hanem a kimenő jelre kapcsolja rá. Lehet valami zavart okoz ezzel a végkimenő részében.
(#) csavarga válasza speed008 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Találkoztam már én is hasonló jelenséggel occó kínia alapú, marhadrágán eladott nagynevűcégek termékeinél is. A kivezérlésjelző ledsornak van egy meghajtója annak tápkörében kellene még szűrni, ill árnyékolni ezt a részt, nagyon közel van a táphoz. (a mikéntjét ne kérdezd, minden készüléknél egyedi)
(#) speed008 válasza csavarga hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Valószínűnek tartom én is ezt a szűrés problémát, mert ez rátevődik a kimentre.
Ez a gép mondjuk, nem egy fris gyártmány. Ebben csak Japán ic-k vannak, bár nem lett tökéletes tervezés.
Amint lesz időm kicsit belekukkantok, hátha megoldható a probléma.
(#) Zongorista28 hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Phonic MM1202a keverőm. Amelynek az a problémája,hogy a baloldala nem szól.
Tehát,ha összekötöm a Végfokkal, a Main csatlakozáson keresztül akkor csak a jobb oldal szól.
A Végfok tökéletes állapotú. A jelenség egyik napról a másikra jelentkezett.

Mi lehet a hiba,mi mehetett benne tönkre? A jack aljzatot kicseréltem azt hittem az a hibás,de nem a gond meg maradt.

Valami ötlet?
(#) Szpisti válasza Zongorista28 hozzászólására (») Márc 17, 2013 / 1
 
Az lehet akármi is.
Vettem én is egy hasonló Phonicot persze hibásan, két csatornája süket volt.
Egyikben szakadt volt egy ellenállás, másikban átvezetett egy elkó.
De két napomba tellett mire levadásztam szkóppal, generátorral.
Nem is a bonyolultsága miatt, hanem a nehéz hozzáférés és zsúfolt panel miatt.

Esetedben kicsit lehetne a hibakört szűkíteni, ha megnézed van-e a süket csatornán kimenő jel a fejhallgató kimeneten , és a kivezérlésjelzőt vezérli-e a jel.
Ha azok sem mennek, akkor meg kéne keresni a közösítő fokozatot egyenáramúlag, aztán jellel.
Találkoztam már master-poti beforrasztási hibával - hasonló volt a jelenség.
Lehet hozzá service manualt is találni a neten, bár ingyen nem láttam .
Az sokat könnyítene a dolgon.
(#) Zongorista28 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Köszönöm válaszodat. A kimenő jelet a fejhallgatón nem tudtam leellenőrizni,de történt valami.
A CTRL Left bemenetre kötöttem a Végfok bal oldalát, a jobb oldal maradt a MAIN Left-en.
Lás csodát működik a kivezérlés vezérlő is jelez. Érdekes...
(#) almsin hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Üdv!

Van egy Phonic MM 1002 keverőm, aminek az egyik csatorna gain potmétere szinte használhatatlan, csak max állásban működik, valószínűleg cserére szorul. Ennek a cseréjében valaki tudna segíteni? Amit találtam róla a phonic service manual-ban: S.ROT/VR 20KA L=30MM, ilyen poti kell bele, ha minden igaz.

Köszönöm!
(#) erik1193 hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Phonic AM440 keverőm, és bekapcsolás után a kivezérlésjelző ugrál fel-le. Valami féle hiba jelzésre gondolok, de nem tudok semmi pontosat. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.
(#) abcdabcd válasza erik1193 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Esetleg valami kontakthiba? Ami miatt mondjuk ha hangszóróra lenne kötve a jel, akkor az pattogna, itt meg a kivezérlésjelző mutat valami hasonlót?
(#) erik1193 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A kivezérlésjelző mozgása teljesen szabályos, és folyamatos, nem reagál semmire. Viszont ha a fantomtápot benyomom, az összes csatorna peak LED-je világítani kezd, pár másodperc múlva elaludnak, a kivezérlésjelző pedig lenyugszik, de pár másodperc múlva ismét elkezd villogni
(#) Vidaszl hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Phonic AM220P keverő lcd kijelző háttérvilágítás eltűnt. Tud valaki ötletekkel segíteni a visszavarázsolására?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem