Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 128
(#) pont válasza Kukulkan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ilyen "célszerszám" nincs mert ez nagyon nem szakszerű. Arra gondoltál, hogy 10-12 szál vezeték lenne csak a kütyü és a plc közt, a kütyü oldalon ugye tranzisztorokkal megemelni a feszültséget 24v-ra. Természetesen mindent meg lehet csinálni. Először is írd meg a programot a PLC-re, szimuláld le, hogy egyáltalán az hogy jön össze. Konkrétabban tudsz majd akkor kérni/kérdezni, fogunk segíteni.
(#) dB_Thunder válasza Kukulkan hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Pont ilyen "kütyü" fejlesztésébe kezdtem kb másfél éve. Hardverfelépítés, alkatrészek, plc prog kész. Avr progit kellene megírni meg nyákot tervezni, kivitelezni.
De sajnos jelen pill okafogyottá vált a projekt, szinte ingyen hozzájutottam analóg kártyához, PT100-akhoz, és 4-20mA-es távadókhoz. Most így 7 hőmérsékletet tudok mérni.
(#) Mate78 hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Alternatív megoldásként programozható relé?
Pl.Siemens Logo.Használtan kapsz 20-ért,soknak van analóg bemenete.A Logoban lekezeled az analóg jelet,kimatekozod amit kell,és digit I/O -n átadod az infót (csak az eredményt)a plc-nek.Így kevesebb plc bemenetet kell elhasználni.Elég nyakatekert, de a kívánságod is az.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) pont válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha lenne logo-féle akkor az kapcsolhatná azt is amit a panasonic-al szeretne, mellesleg a logo programozó kábele sem olcsó. Elhangzottak a megoldások, vagy elcserélni egy analóg-osra, vagy építeni hozzá egy áramkört ami, átadja az értékeket. De ebben az esetben is célszerűbb lenne, még a plc program is egyszerűbb, ha vagy időintervallummal, vagy impulzusszámmal operálni, mint rengeteg bemenet állapotából, matematikai műveletekhez alkalmas értéket előállítani...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) Mate78 válasza pont hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha kijelzős logo-t vesz,azt lehet programozni a kijelzőjén is,nem kell kábel,bár elég nehézkes az igaz.Komplett csere analógosra biztos nem áll meg 20ezerben,analóg kártyák elég drágák.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Aztán a logóhoz még meg kell venni a drága ipari érzékelőket, vagy tákolni kell áramköröket amik szintén illesztik a jelet az analóg bemenetre. Tehát pont ott vagyunk ahonnan elindultunk!

Ahogy Pont is írta, két jó megoldás van.
Bár a sok bemenetes jelet is elég gyorsan össze lehet rakni értékké, de teljesen pazarlás annyi bemenetet elhasználni!
Egy, maximum 2 bemenet bőven elég.
Lehet impulzus számmal operálni 8 bit 256 érték ugyanannyi impulzus. magasabb felbontásnál érdemes "félbe" vágni az adatot 2x 8 bitre. gyorsszámláló bemenet használatával ez igen gyors lehet!
A másik amit én próbáltam, ahol az impulzus hossza az adathordozó.
A második bemenetet célszerű adáskezdet, vég, csomagelválasztó jel számára használni.

Ha valakinek van kedve avr-t programozni, annak megadom az eddig kidolgozott dolgokat.
A feladat DS18B20 szenzorok értékének átadása.
(#) Mate78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy programozni kell hozzá szenzor oldalon is, minden bizonnyal mikrovezérlőt, amit eleve kizárt a kérdező.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ebben csak az a jó, hogy nincs más megoldás, ha nem akar nagyon mélyen a zsebébe nyúlni!

Mikrovezérlő programozása nincs kizárva, csak az, hogy ezt a feladatot Ő csinálja

A 20 ezer forintos keretbe beleférhet, ha valaki olcsón összerakja a mikrovezérlő progit.
De a közeljövőben én ezzel nem tudok foglalkozni. Kazáncsere program van nálunk
(#) Kukulkan hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Túl nagy fa ez nekem...
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Helló!

Semmi mást nem csinátam, mint az SFT 226 adatvonalát Always_off-ra tettem, és ami itt volt azzal csináltam egy SET 226.00 és így működik!?
Akkor most?
(#) frissadam hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Helló!

Bővebben: LinkBővebben: Link

ZEN Omron 10C1DR-D-V1 van egy alábbi típusú PLC-m. A készülék tökéletesen működik . A probléma az, hogy nem tudok bent számláló operációt írni. Annyi a célom, hogy egy bemeneten 24v-ot kapcsolgatva számlálja a kijelzőn szám szerint a kapcsolások számát. Van hozzá kézi könyvem és neten is fellelhető sok infó. Sajnos ezek szerint én gépésszel nem tudom felfogni a megoldást ezekből az írásokból. Egyébként alap kapcsolásokat összetudok rakni nyitóba záróba stb stb. Ha valaki ismeri a típust vagy csak egyszerűen ért az ilyen kütyükhöz legyen szíves segítsen.

Köszönöm!
(#) Gabó válasza frissadam hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ebbe keresd elvileg benne kéne lennie valamerre. Most nincs időm átnyálazni az egészet, de sok példa van benne.
Bővebben: Link
(#) Magorh hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan kapcsolási kapcsolási rajzot/kész terméket keresek, hogy a PLC analóg 0-10V-os bemenetét egy potival stabilan tudjam szabályozni a PLC 24V-os tápja felhasználásával. Köszönöm.
(#) pont válasza Magorh hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Például....

po.JPG
    
(#) Magorh válasza pont hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Van 2db kódolvasó fejem amit fel szeretnék használni ha sikerülne a projekt.

A 2db Wenglor kódolvasó fej, a PLC, és az OP panel Hálózati kábellel lenne összekötve egy router segítségével. A PLC Omron CP1L-E lenne ethernetes bővítővel CP1W-CIF41.

Annyit szeretnék elérni, hogy van PLC kimenettel vagy Etherneten küldött paranccsal fényképeztetek a kódolvasóval, majd az visszaküldi etherneten a beolvasott kódot decimálisan(legalábbis a kódolvasó programjában a terminálban kiírj a kódot. Innentől már a PLC-ben meg tudnám csinálni a többi dolgot. Gondolom kellene a megfelelő parancs, hogy mihez mi kell küldeni a PLC-nek. Ezt még a kódolvasónál nem találtam meg.
"A kapcsolatot össze tudom hozni, mert csináltam már ethernetes CP1L plc-t, de ott nem fogadok a plcvel a hálózatról, csak a hálózaton lévő pc olvassa ki a megadott DM tartományokat."

Köszönöm a segítséget!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Pontosítok a PLC : Omron CP1L-EM30 tehát van rajta ethernet. Azt is meg tudom csinálni, hogy az OP panelt etherneten kötöm össze. A 2db vonalkódolvasó fejet pedig Soros porton, CP1W-CIF01 -en keresztül is rá tudom kötni és akkor soros kommunikációt kell a PLCbe írnom. Egy trigger jelet kellene küldenem hogy olvasson, és egy kiértékelést fogadnom, hogy mit olvasott.

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ha jól gondolom akkor a beépített etherne csatlakozóval nem fog működni a kijelző.
Ezt találtam amivel menne: CP1W-EIP61
Jól gondolom?
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Szia, konkrét megoldást nem tudok csak ötleteket, tehát vonalkódot akarsz beolvasni PLC memóriaterületre soros vagy ethernetes kapcsolaton keresztül, nos nem írtad kódolvasó pontos típusát és az OP-ét sem bár ez utóbbi most még nem fontos, az olvasó típus azért lenne jó, mert onnantól lehetne tudni hogy esetlegesen milyen protocol-kat ismer, mert mi pl Keyence olvasókat használunk és itt lehet használni Omron Hostlink-et azaz az olvasó szoftverében meglehet adni, hogy közvetlenül melyik memóriaterületre írja a kódot, bár ezek már 500KHUF-tól indulnak. A trigger-t is belehet itt állítani, de ha van digitális bemenete, akkor ott fogadja, ha olcsóbb kategória, akkor soros utasításokkal (RX TX) vagy protocol macro-val lehet izgatni. Tehát az olvasó tudása határozza meg hogy egyszerűbb beszélgetni vele, lehet hogy Etherneten keresztül csak konfigolni lehet.
A másik kérdésed: a CP1l_E valóban beépített ethernet porttal rendelkezik, tudsz vele kommunikálni vele főleg ha az OP-d is Omron (NS NQ NB szériás) ha ez volt a kérdésed.
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Elnézést a hiányért.
Az OP NS8-TV01B-V2
A kódolvasó pedig Wenglor FIS-0830 Nem találtam meg a protokollt. Az Ethernet lenne a nyerő, a soros kommunikációt egyenlőre elvetem(mert kettő portot is elfoglalna a két olvasó)
Ha tudná a kódolvasó hogy memória területre ír, az már sima ügy lenne, mert a triggert meg tudom oldani digitális bemenettel egyszerűen. Annyi elég lenne hogy a beolvasott kódot megkapjam. Bár a többi is érdekelne, hogy hogyan működik az egész.

Amire még pontosan nem jöttem rá hogy miben tér el a 3 következő Ethernet csatlakozó, melyik milyen protokollt tud, melyiket mire lehet használni:
-CP1L-E beépített
-CP1W-CIF41
-CP1W-EIP61
Ez a kódolvasó se olcsó, kb 500k újan. Viszont megvan hozzá mindenem pár bontásból és egy gépre raknám fel a rendszert ha kész lenne.
Jelenleg az OP kapcsolat működik Soros porton, majd beállítom azt is ethernetre.

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Az ethernetes kérdésedre ezt találtam:
CP1l-E: TCP/ P UDP ARP CMP (ping only) BOOTP
CIF41: TCP/IP, UDP
EIP61:The CP1W-EIP61 supports the Implicit Messaging (Datalink) function of EtherNet/IP and Explicit Messaging
to data areas of the PLC, or to the program area of the PLC. Data area manipulation and program
loading can be accomplished via FINS UDP.

Én a helyedben megkérdezném a wenglor és az omron magyarországi képviseletét, hátha van nekik mintaprogram akár.
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Tehát elvileg a beépített port tudja a legtöbbet.
Az Omronnak írtam, hétfőn fognak visszahívni. Wenglor még hátra van, velük már többször beszéltem normálisak voltak
Köszi!
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Szívesen.
(#) dB_Thunder válasza aky87 hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Áki!
Szereztem c200h devicenet mastert karit még egyet! Le kéne tesztelnünk! Mikor érsz rá?
(#) horcsab hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Sziasztok!
SOS kellene segítség!
Adott egy Unitronics HMI PLC, CAN buszon 4 szervóval. A 4 szervó 4 tengelyt jelent. Ezeknek kellene összehangolt mozgást végezniük, lineárisan.
Valaki tudna segíteni a matek részében, hogy a 4 tengely sebességét hogyan lehet kiszámolni. 2 tengelyre tudom az interpolációt, de 4-re kellene.
Amit tudok feltételek:
- tengelyek kiindulási pozíciója (X,Y,Y1,Z tengelynevek)
- tengelyek végpozíciója
- előtolási sebesség
(#) aky87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Szia, a héten DE-s vagyok.
(#) dB_Thunder válasza aky87 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Az tökéletes!
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Helló!

Az NS kijelzőt összehoztam a CP1L-E plcvel switchen keresztül.
A fenti kommunikáció az NS kijelzőben FINS-ként működik csak.
A PLC ettől függetlenül tud más protokollon is működni eközben? Tehát ha esetleg összehozható a 2db kódolvasóval akkor azokkal tud kommunikálni a PLC így hogy ott az NS kijelző?
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia, elvileg és gyakorlatilag kell hogy menjen, pl láttam ahol omron plc, robot, és vision rendszer... kommunikált etherneten egyszerre, persze mind más márka, omron vagy a wrenglor azóta nem válaszolt?
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Megnéztem a cx designerben az ethernetes beállításoknál 2 féle protokollt ajánl fel: FINS vagy Ethernet/IP az utóbbit pl a CJ2M szériák beépített ethernetes porttal rendelkező CPU-k támogatják, a CP1L-E -hez lehet hogy kell az EIP61 bővítő modul, ami már támogatja az Ethernet/IP protokollt, a barcode reader leírásában azt olvastam hogy TCP/IP vagy Ethernet/IP protokollt tud. De ez csak az én gondolatmenetem, Omron biztosra mondja!
itt egy link hogy melyik eszközök támogatják:Ethernet/IP
Következő: »»   97 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem