Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Készülékek kapcsolási rajzai
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 18
(#) Bush hozzászólása Jan 25, 2006 /
 
Hali!
Ha valaki tudna nekem segiteni, nagyon megköszöném.
Probléma a következö:
- van egy régi Braun Regie 540e tipusu erölködöm és
kapcsolási rajzot keresek hozzá.
Tudna valaki segiteni nekem ebben?
(#) sapeg válasza Bush hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Hy!
Én sem találtam rajzot.
De talán, ha elmondanád miért kellene, lehet, h tudok segíteni...
(#) Bush válasza sapeg hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Az FM rádióval van némi gondom, vagyis nem dolgozik, csak sustorog. Ezért kellett volna a kapcs.rajz, hogy kicsit átnézzem és átgondoljam hogy hol is lehet a gond.
hát...

Neked mi gondod van vele?
Véletlenül nem tudod, mekorra a kimenő teljesítménye?
Az enyim egy kicsit furcsa.
(#) Sebi válasza (») Jan 30, 2006 / 4
 
Akkor valszeg egészen az elején szállt el vmi félvezető (tunerben). Lehet hogy szobaantenna mellett vki levette a pulóverét...
Szal az első félvezetőt keresd az antenna után.
(#) Bush válasza Sebi hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Köszönöm,majd neki esek és megnézegetem!
(#) Krajcsooo hozzászólása Márc 8, 2006 /
 
Helllo! Van egy TEXAS nevezetű erősítőm, kb. 10 éve csinálta valaki egy kapcsolási rajz alapján. Mostanában a potméterei nem igazán akarnak működni, gyakran hallgató hangos recsegés. A potikat kicseréltem vadi újakra (természetes pont olyan értékűre mint a régi) de még mindig nem jó. Gondolom a kapcsolásokban lehet esetleg valahol baj. Elég ramatyul vannak kivitelezve a panelok, úgyhogy arra gondoltam hogy újraforrasztom az egészet a régi nyákkal de új alakatrészekkel. Egy gond van, hogy nincs hozzá kapcsolási rajzom. Ha valaki tudja milyen erősítő ez pontosan és van hozzá kapcsolási rajza jól jönne a segítség! Az erősítőről amit tudok: 2x100W, van benne: lemezjátszóhoz phono elektronika, hangszínszabályzó (mély, magas), végfokvédelem, kivezérlésjelző (tűs), kijelző LEDek, viszonylag nagy tarfó és egész komoly egyenirányító áramkör.
Előre is köszi a segítséget!
(#) Norberto válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Hali!

Egy pár fotóval leegyszerűsítenéd mindenkinek a dolgát

De sztem ne ma rakj fel képeket, mert ma valamiért nem megy a fájl-csatolás...
(#) Krajcsooo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
A gényképezőgépem jelenleg távol van, de pár napon belül tudok feltenni képeket. Ha valaki addig is tud szolgálni információval, megköszönném a segítségét!
(#) Dody30 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Szeva Krajcsooo!

Azt hiszem tudok segíteni! Van pár Texas végfok kapcsolási rajzom, de ahogyan én is olvastam az előző topikokban egy "fotó" sokat segítene... Ha ez nem megy, akkor úgy tudnánk előrébb jutni ha elárulnád hány darab févezető "tranyó" található a végfokban,és persze a tipusa, esetleg műverősítő ic. És jó lenne ha tudnál egy feszt is mérni mennyiről is ketyeg a szekered. Ha ez meg van tudunk tovább lépni...
(#) Krajcsooo válasza Dody30 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Csináltam pár fotót, a minőségükért elnézést kérek, de digitális videokamerával csináltam, a fényképezőm most nincs itthon.
(#) Krajcsooo válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Úgytűnik egyszerre csak két képet lehet csatolni ... no sebaj!
(#) Krajcsooo válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Újabb kettő ... és folyt köv ...
A "kép 005"-ön látható panel a sztereo hagszínszabályzó akar lenni (magas és mélyszabályzással)
A "kép 006" pedig maga a végfok, ami nem látszik rajta az az, hogy két ugyanolyan tranzisztor, vagy IC (nem tudom pontosan) ki van vezetve a burkolatra, így nem kell nekihűtőborda. Ja és csatornánként van belőlük kettő, tehát össz 4.
(#) Rendszer válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Ez pedig maga a végfok: BD245C ... remélem ez segített. Az alkatrészek számát azt hiszem nem szükséges leírnom, azt mindenki láthatja a fotókon. Típusszámokat írnék inkább (egy csatornához tartozó alkatrészek): van egy 8 lábú IC: BC TLO71CP és 3 tranzisztor: 1 db BC 212, 2 db BC 182
A hagszínszabályzó ICken nincs semmiféle felirat, ha ez segít: 14 lábú
Megmértem a tápfeszültséget, egy Graetz és két pufferkondi után pont 30 V jön ki. Ezek mögé még be van kötve pár ellenállás és kisebb kondenzátor, amikről nem igazán tudom milyen szerepet töltenek be. Én a LEDek működtetésére vagy az analóg kivezérlésjelzőre gondolok ...
Ja és ma bekapcsoltam az erősítőt, hogy megmérjem, azzal kezdődött a dolog, hogy kiment az egyik biztosíték (a négy közül) és elkezdett füstölni az egyik tranzisztor. Kiszedtem a phono elektronikát, ezután már nem volt füst, de az egyik kivezérlésjelző azóta maximum jelet mutat. Nem lepődnék meg ha valami összeérne, elég káosz az egész rendszer kivitelezése. Ezért is szeretném újra megépíteni a nagy részét, összeraktam már pár erősítőt, remélem ezzel se lesz gond.

Kép 007.jpg
    
(#) Krajcsooo válasza (») Márc 11, 2006 /
 
Vendég néven én voltam, nem tudom miért így írta ...
Kaptam pár kapcsolási rajzot, valószínű hogy ezé az erősítőé, de szeretném ha egy hozzáértő is megnézné. A két scannelt lapot csatoltam.
(#) vicsys válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Ez az...Anno építettem ilyet, nem is volt rosz!
A 113 ábrán lévőónek az 1K.os potijával párhuzamosan kell kötni egy 1-10nF-os kondit mert nélküle gerjedékeny...
(#) Krajcsooo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
vicsys te vagy az én emberem! Ezek szerint a 113. ábrán van az erősítőm? Hangszínszabályzót hogy lehet tesztelni? Egy másik erősítő bemenete elé kötöm az úgy jó nem? A rajzon jelölt GND az a bemeneti és kimeneti jel közös minusza ugye?
Beültetési ábrád nincs véletlenül az erősítőhöz? Kapcsolási rajzból is ki lehet követni, de így egyszerűbb lenne.
A 1k-s poti egész pontosan mire jó? És hova kell beállítani?
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
az 1k-s trimmerrel kell beállítani a túlvezérlést, hogy ne torzitson.
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
csatolok egy könyvet folyt..
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
..köv

szedle mind a 4 filet egyesítsed totalcmd-vel
aztán kell djvu browser plugin, ha nincs fent akkor itt a help
nyísd meg!

aztán lapoz a 147 -es oldalra.. azt látod amit te(hsz: #14335) is felraktál, csak itt a köv. oldalon lesz némi leirás is hozzá

üdv remélem segítettem

a hangszínszab is benne van keressed meg
(#) vicsys válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Idézet:
„113. ábrán van az erősítőm?”

Azt így pontosan nem tudom...Ki kell bogarászni-sajna másként nem megy.
Idézet:
„GND az a bemeneti és kimeneti jel közös minusza ugye?”

Nem, az a közös test...(plusz-minusz-gnd)a gnd-hez képest van +és - is.
Idézet:
„Beültetési ábrád nincs véletlenül az erősítőhöz?”

Sajna már nincs meg (kb 10 éve építettem) Lásd első mondat.
Idézet:
„1k-s poti egész pontosan mire jó?”

A nyugalmi áramot lehet beállítani vele úgy, hogy a keresztezési torzítás minimális legyen (és ne fűtse a bordát se...)
Induláskor középre aztán mérni, mérni...

Szerk.:Szabi jól mondod!
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
a nyugalmiáramot kell beállítani az 1k -s trimerrel! :yes:
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Köszi, sikerült összeilleszteni és megnyitni. Majd holnap belemerülök
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
all right
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Összevetettem a 113. ábrát a NYÁKommal. Minden egyezik kivéve egy IC-t: a 709-es nevezetű 14 lábú IC helyett nekem egy 711-es 8 lábú van beépítve. A kettő rokon, ezért lehet ezt is használni? De a bekötésük akkor hogyan módosul? Bár ha csak simán kicserélem az összes alkatrészt és normálisan forrasztok végülis ez nekem mind1. Azért érdekelne.
A hanszínszabályzóm pedig a 89.o/55. ábrán sikerült felfedeznem. Azt hiszem jobb lesz ha ezt is újra megcsinálom.
Amúgy ezeknek az ICknek nem árt, ha nem tokba vannak rakva, hanem csak simán forrasztva vannak? Úgy tudom nem szép dolog ilyet csinálni Hát ebben az erősítőben az összes csak simán forrasztva van.
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
709-es az quad müv. erősítő

711-es az dual müv. erősítő

ennyi a kül.

én tok nélkül csinálom a cuccokat

bárha nem nekem lenne a cucc akkor term lenne benne tok, mivel az nem az én lovém lenne
(#) vicsys válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Ezek műveleti erősítők. A tokozásuk lehet DIL8(dual in line 8->lábak 2 sorban, össz, 8 db) Vagy DIL14 aholis kiv an vezetve a kompenzáláshoz való lábak is. A te szempontodból sok külömbség nincs, bár én vmi jófajta fetes műveleti erősítőt tennék bele! (pl TL071, LF356)
uA709
Az a 711, nem véletlenül 741-es?
741
TL071
LF356
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
tl0xx helyet inkább
ne5534 = tl071
ne5532 = tl082

a ne5532(dual müv.e.) sokkal jobb a jel/zaj viszonya! én ezt használom!
tl0xx sorozatnak 86dB, míg a ne55xx -nek 100dB
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Magyarán akkor én melyiket használjam? Melyik éri meg legjobban ár/hangminőség szempontból? Ja és ha cserélek akkor hogy módosul a bekötés? Örülnék ha valaki tudna küldeni egy kapcs rajzot, akár átszerkeszettet is. Csatoltam az eredetit, 113-as ábra az.
(#) zsilaci válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Helló!
A végtranyót szerintem cseréld ki valami más márkára, szerintem hamis, az ST csak TIP33-at gyárt, BD-t nem.
(#) vicsys válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Igen, gyanítom Szabi jót akart, de megkavart
Nos, azt írja, hogy az NE553X műverősítők 1 kicsit jobbak mint a TL071 típusuak mert kisebb a zajuk. (az én véleményem az, hogy jelen kapcsolásban teljesen felesleges az NE szériával bibelődni-ráadásul a szimpla változatot 5534-még fáziskompenzálni is kell!)
Tehát: tegyél bele egy 8 lábú lf356 vagy lf357-es ic-t. (ha egy kicsit olcsóbbat akarsz) akkor TL071-et.
A 3,12,9-es lábaknál lévő RC tagok nem kellenek bele.
Az IC tokozását megtalálod az adatlapon.

Szabi?
Következő: »»   1 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem