Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAG AE 785/A
 
Témaindító: DjPeat, idő: Máj 25, 2011
Lapozás: OK   2 / 2
(#) laci016 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Úgy nézd meg a fűtést hogy lekötöd az anódokat a csőfoglalatokrol ugy hogy csak a fűtés legyen rajta és máris tudsz fűtéspróbát csinálni
(#) DjPeat hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
A kimenő trafónak 8.8 Ohm az értéke. Meg mértem nem tudom jót jelent e.
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Igen az azt jelenti hogy jó,az ényém is ennyi volt de most mivel 100v/250ohm ról át lesz tekerve az enyém igy csak1-2 ohm mérhető lesz
(#) laci016 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
A jó tanácsom az ,hogy minden kábelt jelölj meg ird le papirra hogy hova mentek(hálózati trafó) pl A,B,C,D,E,F,G, pontok
(#) DjPeat hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Hétvégén neki állok és szét szedem amelyiket most kaptam de holnap kapok még egyet. És arra gondoltam az egyiket meg hagyom 100V-nak a másikat meg meg csinálom szobai célra W-jellegre mint a tiéd ezek szerint.
Hét végén csinálom és majd kérdezek is szerintem meg majd küldök képeket is ahogy alakul.
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hát a kimenő áttekerése az nagy falat. Kérdezz csak nyugodtan,segítek
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Én mind két kimenőt áttekertetném a helyedben.De csak akkor ha már kész az erősítő.100 voltal nem sokat tudsz kezdeni:plusz illesztőtrafó kell hozzá hogy hangfalat köthess rá.De te tudod...nem akarok beleszólni.Én is ezért tekertettem át ,mert már megérett az új kimenőrenem kell már illesztőkkel szórakoznom.
(#) DjPeat válasza laci016 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Van itthon Beag kültéri hangfalból (sajtreszelő) illesztő trafó az nem jó hozzá?
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
De jó csak nembiztos hogy jó lesz az illesztés,mert ugye 250ohm az optimális ennek az erősítőnek és az a trafó lehet hogy csak 70-100 ohm igy elég gyengén fog szólni.Ezt azért mondom,mert nekem is van hangoszlopillesztőmés azzal max 4-5 watt jön ki,még annyi sem.De próbáld majd azért ki
(#) DjPeat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ebben igazad van és köszönöm a jó tanácsot. Igy is teszek majd de mielőtt vissza rakom a kaszni is megy festésre. Mert a 5-6 év a sufniba eléggé tönkre tette be ázott és meg ette a rozsda a kondik cserések már alapból látható mert a töve meg van rohadva jó párnak. A vezetékeket is ki kell mert ki vannak repedve és foszlanak.
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ebben szinte mindent ki kell cserélni a csöveken kivül,ha azok jók
(#) DjPeat válasza laci016 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ebben van valami az biztos elsőnek szólaljon meg legyen rendben az egész utána, jöhet akár az illesztő trafó át tekerése is. De a hétvégén bele vágok mert sajna ma már nem lesz időm mert mennem kell melózni
Köszönök mindent.
Amint lesz időm rá írok és kérdezek ha van valami.
Üdv:. Csaba
(#) laci016 válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Igen tesztelésnek jó az illesztő.Írj ha valami gondod van!
(#) gkari válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Talán ezek is segítenek.
(#) cruisher válasza DjPeat hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Aztamindenit, ilyen "szép" állapotú 785-öt rég láttam.
Én ezzel tuti nem bajlódnék. Inkább szerezz egy normális állapotút, mert ezzel csak a szívás lesz.
Nekem van bontott sasszim és kimenőm előlap potik nyák stb, ha mégis nekiállnál és kéne valami szólj és a tied.
Amit kapásból érdemes megnézni, az a hálótrafó. típushiba ezeknél, hogy menetzárlatos lesz a primer és leég. Ha a tiedben is ez történt, akkor már tényleg felejtsd el a projektet, mert újratekerni a hálózatit nem 1-2 ezer ft.
Forraszd le az összes vezetéket a trafóról a 220 kivételével, persze előtte irkáld meg őket. Köss sorba a primerrel egy 220as izzót és úgy dugd be. Ha az izzó erős fénnyel világít akkor a trafód hibás.
Az AZ4 csövet kitudod váltani diódákkal is, mert a beszerzése nehézkes.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe...
(#) DjPeat válasza gkari hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Köszönöm a doksikat. Ezer hála érte ezek jól olvashatók.
(#) laci016 válasza cruisher hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Még nincs minden veszve.Simán helyre lehet pofozni a házat is,meg a sasszit is szerintem,viszont az új potik nem ártanak és a hálózatit mindenképp próbáld le.Az egyenirányító diódákkal csak egy gond van:túlságosan megemelik az anódfeszültséget.Nálam is diódákkal volt kiváltva,így a beálítások egyböl elálítódtak ,de én kivettem a félvezetőt és szereztem bele zsír új AZ4 et.
(#) oreg123 hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Én most szereztem egyet. KB ugyan olyan rossz állapotba mit a tied. Kezdem a testaulást. Szétszedést kondizást hiányosságok pótlása festés. Nem döntöttem el hogy Hi-Fi vagy zenei erősítő legyen belőle.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem