Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   155 / 207
(#) Pacso hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Szép napot mindenkinek!
Van egy SAL VB X100 autórádióm és a a Bluetooth kapcsolat megszűnt!! Valami tipp lenne hogy javítható e ,esetleg merre keresem a hiba okát? Ami történt az utóbbi időben, kétszer nem kapcsolt be, kiszereltem de "megjavult" érintkezési hibára gyanakodtam de nem találtam. Ez a hiba 2x ismétlődött meg és ki-be szerelésnél megjavult !
(#) Inhouse válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ezt a két fejegységet felejtsétek el. Egy fej és ha szükséges, akkor még egy erősítő.
(#) Pacso válasza Pacso hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Nos megoldódott (legalább is a bluetooth kapcsolat) Volt egy akkumulátor csere a közelmúltban és egy reset most megoldotta!!
(#) Rutinka1976 hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy Alpine IVA-d105r dvd fejegységem amit rca kiszintű kimeneten kapcsoltam erősítőhöz.
Kérdésem,hogy a végfokokat le kell és lehet e kapcsolni valahogy.
Mert ugye így hanszórók nincsenek rajta és úgy vettem észre,hogy ugyan úgy melegszik.
Köszi. probáltam a norm / EQ kapcsolót de semmi változás.
(#) Inhouse válasza Rutinka1976 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nem hinném, hogy hangszóró nélkül a melegedést a végfok okozná. Ettől függetlenül nagy valószínűséggel kikapcsolhatóak. Nincs meg a használati utasítás? Esetleg, ha a neten szétnézel, akkor fenn van a gyártó oldalán a leírás. És több menüpont is van, ahol szerepel a hangszórók kikapcsolása, a legígéretesebbek ezek:
Idézet:
„45. oldal:
External Audio Processor Operation
Setting item : SPEAKER SELECT
Set the connected speaker by touching the respective [<] or [>] button.
A.PROCESSOR
FRONT1: OFF/FULL (Full Range)/TW (Tweeter)
FRONT2: OFF/ON
REAR: OFF/ON
CENTER: OFF/ON
SUBW.: OFF/MONO/STEREO

• Set the speaker which is not connected to OFF.
• Settings above can be carried out even when the speaker is set to OFF in “Speaker Setup” (page 48).

5.1 üzemmódban a FRONT nem kikapcsolható...viszont van itt a 48. oldalon még valami:
Idézet:

Setting item : SPEAKER SETUP
Select the speaker characteristic by touching [<] or [>]of the desired speaker setting.
OFF *1: When no speaker is connected.

*1 It is not possible to set the front speakers to “OFF”.

Tehát az a fránya FRONT nem kapcsolható ki. Persze az is lehet, hogy ezek a beállítások nem a végfoknál kapcsolnak, hanem a vonal kimenetet, csak megtévesztő a SPEAKER név.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) Rutinka1976 hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
köszi a segítséget megpróbálom_!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) druxter hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Üdv! van egy Grundig WKC 5600 RDS autórádióm. Kb 5 éve a polcon porosodott. Nem is emlékszem melyik autónkban volt, próbáltam előkeríteni a papírjait, de lövésem sincs hova tettem. Gondoltam jó lesz műhely rádiónak. Jó is lenne, csak kéri a kódot. Hogyan lehet megtudni a kódját? Segítséget előre is köszönöm!
(#) Pacso hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok! Volt már gondom a SAL VB X 100 autó rádiómmal ,akkor azt hittem megjavult de tévedtem! Időnként leblokkol (se kép se hang) csak reset segít rajta! Ez a hibajelenség csak bekapcsolásnál jelentkezik bizonyos időközönként, de nem tudom semmihez kötni ! Esetleg tipp hogy mi lehet a hiba? Orvosolható e ? Előre is köszönöm !
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Vásároltam egy Androidos kínai 2DIN multimediát, minden tökéletes rajta viszont a hangzása nem tetszik.
Ha megnézem hogy milyen végfok IC van benne akkor elképzelhető, hogy valami jobb hangot ki tudok belőle varázsolni?
Hangzásilag annyi a bajom, hogy alacsony hangerőn nincs mélyhang, ha felhangosítom akkor van mély de akkor meg nagyon hangos. Akárhova állítom a hangszínszabályozót, alacsony hangerőn nem az igazi.

Segít ezen az erősítő IC cseréje, vagy már a hangprocesszorból is *** hang jöhet?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szétkaptam a fejegységet
Az erősítő IC-n YD 7388 van, ez vajon az eredeti TDA7388?

Illetve TDA7729 IC van mint audio processzor IC, erről semmit se találok.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) braner hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kollégám nyaggat, hogy nézzem meg a BLAUPUNKT GAMMA fejegységét ami a Volkswagen Passat-jában volt.Egyik nap olyan hibát produkált, hogy a rádió csak a bal oldalon szól, ha zenét hallgat cd-ről akkor az viszont csak a jobb oldalon szól.Vett helyette valami olcsóbbat de az sokmindent nem vezérel ezért szeretné megjavíttatni.Valaki találkozott ilyen problémával?
Szép napot
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) Tomi111 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szerintem ezen az végfokcsere nem segít. Olyan funkciót keress, hogy Loud vagy Loudness. Ezt kellene bekapcsolni, ha van.
(#) Thomas10100 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Van, változik is, de nem az igazi.
Kipróbálom TDA7850-el ez 4x50W és ugyanaz a tokozás.

A TDA7729-re nem találtam semmit, de nem lehet sok helyen kapni, max a TDA7719-et helyette .
(#) Lacko12 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Ha a loudness funkció nem segít, és az ajtókban nem gyári szettek vannak hanem különálló hangváltósok azokon általában tudsz állítani a magasok csillapításán.
Illetve sok fejegység tud autóspecifikus beállításokat. Szettfajtákat tudsz beállítani hogy milyen van az ajtókban mekkora átmérővel, távolságokat tudsz állítani stb.
Ha esetleg van ilyen funkció azzal is érdemes eljátszadozni.
(#) Thomas10100 válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Gyári hangszórók vannak. A gyári Ford 6000 lejátszó is ilyen volt, alacsony hangerőn nem volt mély. Viszont bekerült egy Pioneer usb lejátszó, ezzel szép mélyek voltak alacsony hangerön is,4×45w. A gyári ford is 4x25w volt. Ebből gondolom hogy jobb lenne.

3000ftot megér a próba.
(#) V8engines hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Szép estét itt is mindenkinek!

Nos, felteszem már itt is a kérdésem, hátha akad rá válasz, vagy támpont.

1.5 éve keresgélek 1 Din-es fejegység után. Alap, hogy multi legyen. Ergo, vigyen filmet (mert már egy monitor beépítésre került a boxba, de 13 év után feladta a harcot a Zenec fej. Azaz hibátlan lenne, de megvakult az olvasó fej.). Hopp, kicsit túlmentem. Bocsi!

Folytatom: Gondolkodtam, legyen benne Bluetooth (telefonálás miatt csak, de erről épp minap beszéltek le, mert hogy be fog zavarni), erről letettem. Kínait -az igazi kínait- nem akarok venni a hangzásviláguk miatt, erről olvastam és hallomásból is tudom (akitől minap a fentebb említett infót kaptam).
Nem baj ha nincs benne mechanika, de legalább az USB, vagy SD helye legyen már meg. Utóbbit előnyben részesíteném. Nem baj ha nem monitoros (oka: a mondandóm legelején találod).
Már kezdek letenni arról is, hogy nem tudom beállítani a jármű belvilágához a világítást, de menüje legyen "értelmes", tudjon véletlenszerű lejátszást és több mappát kezelni.
Design-ban válogatós vagyok. A jármű egy "öreg" Golf, a 90-es évek leges-leges-legelejéről.

Nos, nagyjából ennyi így hirtelen. Meg kell még ezt a sok betűt emészteni is a segíteni szándékozóknak.


Jahhh, az értékhatárnál maradnék az első hat számjegyű alatt. Tudom, két Din-est már bármikor.

Ha van ötlet a jelenlegi Zenec frissítésére, facelift-esítésére, ráncfelvarrására, arra is vevő volnék.
Hallottam már ilyenről, de nyilván arra meg nincs garancia, hogy tartós is lesz egy beépített USB vagy SD kártya hely tudással.


Előre is köszönök bármiféle infót!
(#) V8engines válasza braner hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Hoppá!
Bocsánat, nem a témával kapcsolatos, csak a termékkel.

Adott egy Gamma nálam, amiből kinyúlták a magnó mechanikát. Erre már csak az után döbbentem rá, hogy végre cirka 1-1.5 év után meg lett a kódja is.
Legalább a CD játszót viszi rendesen. Bár MP3-at is tudott volna az a korszak, néhány problémám már elszállt volna most.

Ha v.kinek van elfekvőben egy ilyen portéka, és nem Nasa-s áron megszabadítaná magát attól a tehertől, szívesen átvenném. Ismétlem, csak a magnó része is elég nekem. Ez már az elektromosan tekerős és kidobós, nem a mechanikus. Gondolom ez abszolút nem mindegy.

Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) V8engines válasza bcsaba73 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Szia!

Egy típusnév is sokat segítene, más nem, fejegység választásban. Pl. nekem.
De gondolom ha segítséget vársz, nem ártott volna egy ilyen pontosítás még.
(#) V8engines válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
5000+Áfa. 1db kód. Én kihagytam őket, annyit nem ért nekem.
(#) Jax hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy hogyan tudom megszüntetni a zavarokat az autórádiómban?
Az autó: Opel Astra F 1.4 GL, sedan
A hiba jelensége pedig, hogy mindegy milyen rádiót kötök be, mindegy milyen antennával, akkor sem jó a vétel. Ahogy fordulok, úgy sistereg. Csak a legközelebbi adót (pár km) fogja jól, de azt sem 100%-ig.

Válaszokat előre is köszönöm! Üdv: Jax!
(#) BI-AMP hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Üdv!
Van egy Audi Gamma CC fejegységem. A garázsban használom rádió hallgatására.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható e hogy ne kérje a kódot minden bekapcsolásnál? Unnom már, hogy mindig be kell pötyögni, lecserélni nem szeretném mert piszok jó a tuner része.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017

gamma_cc.jpg
    
(#) Alkotó válasza BI-AMP hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Őrizni kell a memóriát. Az autóban sem kell mindig beütögetni. Úgyis kell valamiről táplálni, így célszerű azt a valamit úgy kialakítani, hogy az megoldja ezt is. Van ennek egy külön témája amiben találhatsz megoldást. Egyébként a memóriaőrzés azért is jó, mert a beállított rádióadókat sem kell mindig újraprogramozni.
Nálam konkrétan ez működik napi használatban.
(#) antikzsolt válasza BI-AMP hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Gondolom 12v megy. Akkor adjál neki egy aksit a betápra. És ha elmegy a villany akkor annyit tud hogy ne tűnjön l el a kód.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Sziasztok!
SONY CDX DAB 700U fejegységem a következő problémával lepett meg. Az autómosóból való induláskor csak az "USB CHECKING" felirat díszelgett a kijelzőn,előtte szépen szólt,olvasta a pendriveot.
A többi része gyönyörűen megy,csak az USB nem működik. A nejem egy mp3 lejátszót dugott bele pendrivenak,ezzel is ment,egészem a mai napig. Viszont eddig az mp3 lejátszó kijelzője világított,most nem. Valószínűsítem,hogy az USB tápja ment el,amit egy DC-DC konverter IC állít elő.
Kérdésem: Volt-e már valakinek hasonló gond a praxisában? Megölheti-e ezt az IC-t,ha az mp3 lejátszóban benne van az elem is?
DC-DC konv. adatlapja
Szervizmanual.
Köszönöm!
István
(#) Inhouse válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Idézet:
„Megölheti-e ezt az IC-t,ha az mp3 lejátszóban benne van az elem is?”
Szerintem nem. Az MP3 lejátszó így használva csak egy meghajtó, mint a pendrive-ok. Lehet, hogy csak a láb repedt körbe a dugdosástól a panelban.
(#) BarnaPili válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Azon sajnos túl vagyok. Ez volt,amit elsőként ellenőriztem.
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Beálltam a garázsba. Kíváncsi voltam,hogy mi a helyzet a fejegységgel. Bedugtam a pendrive-ot,és beolvasta. Szóval megjavult. Működik az mp3-lejátszóval is. Érthetetlen. De Örülök neki.
(#) Tdizsolt hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok.

Adott egy old scool Sony CDX Ca850. Régóta pihen a szekrényben,mert a rádió része nem működik,nem talál állomást,és halkan "sistereg",mintha nem lenne bedugva az antenna.Szeretném megjavíttatni,mert nagyon jó hangja van,jók a paraméterei.Annak idején a high end kategóriát súrolta.

Ha valaki meg tudná írni,mi okozhatja a problémát/érdemes e javíttatni,nagyon hálás lennék.
Sajnos a közeli autóhifis szervizes emberkénél hegyekben állnak a vasak,így hetekbe-hónapokba telik,mire csak egy diagnózist kapok a fejről.
(#) kismokesz hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Hello error 13at ir ki ha bedugom az usbt tokai lar 204-muc fejegység.
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 8, 2017 /
 
A múlt hét poénja!

DSC_3994.JPG
    
Következő: »»   155 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem