Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fűthető kutyatál

Témaindító: KupaiG, idő: Okt 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) abcdabcd válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 9, 2011 /

Nekem az jutott eszembe, ha a kutya fém lánccal van kikötve esetleg, akkot ha a lánc a "főzőlapra" ér az azért lehet nem a legjobb dolog... szóval lehet mégis a rögzített tál lenne a legjobb, akár ilyen megoldással is!
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2011 /

Hogy a kutya minek megkötve? Hát igen ez egy érdekes filozófiai kérdés, de vannak helyek, ahol a kutya mégis szinte egész nap megkötve van... itt nem tudom, mi a helyzet... vagy akár ha csak néha megkötik, ha mondjuk idegenek vannak a háznál, akiket a kutya nem csíp valamiért..., nehogy a lánc legyen felfűtve...
(#) renato20 válasza KupaiG hozzászólására (») Okt 9, 2011 /

72 ah akksi két vezeték két szeg két borotvapenge meg egy távtartó az ősi vízforraló
Csak a kutyus ne igyon belőle amikor működik
(#) Piszkos hozzászólása Okt 9, 2011 /

Szia!
Az én ajánlásom: rozsdamentes kutyatál, szélébe 2 lyuk, hogy le lehessen csavarozni pl a teraszra, a fal mellé.
A tál aljára/peremébe ellenállások a fűtéshez, érdemes majd 12 v-ott használni, az elektronika is mehet erről. Fűtő teljesítménynek 20-30W kb. szabályozó Ez az elektronika elég egyszerű, be kell állítani 10 fokra mondjuk. A hőérzékelő rögzíted a tál aljára. Érdemes lehet kiönteni/leszigetelni a tálat alulról, hogy hosszú életű legyen.
Az elektronika és a trafó a házon belül van elhelyezve, a kábelek egy vékonyabb fém csövön keresztül vannak vezetve, egy lyukon meg be a tál peremén. Érdemes lehet ezt is lerögzíteni, így a kutyus biztos nem fogja szétrágni.
(#) nagya89 válasza poros hozzászólására (») Okt 10, 2011 /

Nagyon egyszerű megoldát javasolnék. 7812ez stabilizáló rövidre zárva. A beépített védelem kikapcsolja, ha a megadott hőmérséklet fölé emelkedik. Egy alkatrész az egész.
(#) EcoPityu válasza nagya89 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /

Hmmm. "Termál sáttdávn 150 °C " Már vize sem lesz a kutyának, mire lekapcsol a belső védelem...
(#) algeza válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 12, 2011 /

Nem "Termál sáttdávn", hanem "kurrent" limit
* bejövőfesz! Ami cca. 1.5A*(15 ...18)V = 22 - 27 W
Bár erre egy (több) ellenállás is elég lenne.
Urak! Nem szeretnék Nálatok házőrző lenni! Félteném az életem!
De azért vidám ez a téma!
(#) algeza válasza algeza hozzászólására (») Okt 12, 2011 /

Egyébként a háziállatok nálunk ilyenkor télen bepofátlankodnak a lakásba!
(#) EcoPityu válasza algeza hozzászólására (») Okt 13, 2011 /

Idézet:
„kikapcsolja, ha a megadott hőmérséklet fölé emelkedik.”

Én erre írtam a 150C°-ot, az nem a current limit. Talán az áram határolás nem a hőmérséklet függvénye, vagy igen?
Azt én sem értettem, miért is kéne félvezetővel fűteni, arra ott az ellenállat, arra találták ki!
(#) Dániel X hozzászólása Okt 17, 2011 /

Üdv!
Felületi fűtők is megfelelők ezen célra.
(#) pettgerett válasza Dániel X hozzászólására (») Dec 11, 2011 1 /

Hali,nagy ötlet max 30c nál nem lökte magasabra a kutya vizét de lője be mindenki magának(ne vénássan) nekem fém tálam van 160 as perem át mérő-vel. Fogtam egy ilyen átmérőjű gainfest-es(tömegnővelő tápos) dobozt a felső végére bugyliztam 90 fokonként két tízforintosnyi likat belevágtam egy tea mécsest ésráraktam az itatót A jysk-ben 100db tea mécses 600ft 3zimankós hónap 90 napaz alul elhelyezett doboz magasságával tudod lőni a hőfokot. Ja a 3 hónapos németjuhászom -10 ben issza a langyos vizet és rőhőg a fűtőszálas fejeteken
ui: a gyertyát gyújtsátok meg azért egy paraszt gyerek
(#) zolika60 válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /

Mennyi ideid ég egy ilyen mécses? 1,5-2 óra? Ha csak ennyi időre kell fagymentesíteni, az a kutya simán kibírja víz nélkül is. Viszont ha ott hagyod egész napra, akkor -10C°-nál a mécsesed ellenére befagy.
(#) Dániel X válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /

Te tudod. Ha a kutyádnak és tárcádnak megfelel használd egészséggel.
(#) kaqkk válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /

És hol van ebben elektronika ? Ugye nem csak azért regeltél be hogy ezt megoszd velünk ? " és rőhőg a fűtőszálas fejeteken"
(#) sirály12 válasza pettgerett hozzászólására (») Dec 11, 2011 /

Nekem sajnos a kutyusom napi 12-14 órát van egyedül kinn, néha még többet is. Nem igazán tudom elképzelni, hogy a kutyulim mellett nyílt lángot hagyjak, akár fedetten is! Tűzveszélyes!
És persze csak kis ideig jó.
Akkor már inkább valami kisebb izzó és egy ilyen kapcsolás ideális lenne: Bővebben: Link
A relé kapcsolhatná a fűtést. Egyszerű.
Lehet még megépítem amíg itthon leszek ünnepek alatt, van is hozzá minden.
(#) Dark Archon válasza dizi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /

Hali,

Nem régi kutyatulajdonosként én is ezen törtem a fejem, hogyan lehet minél egyszerűbben langyosan tartani a kutya vizét - saját magam kényelmi okai miatt - így prototipizáltam, amit leírtál.

A mellékelt kép szerint szándékozom rögzíteni az ellenállásokat. Te azt írod, hogy a perem alá tetted... az ívelt felület miatt úgy nem ad át túl kevés hőt?

Nekem mondjuk csak egy változtatható feszültségű 3/6/9/12V-os 7,2VA-es DC tápom van, elég meleg így is a tál alja, s tervezem, hogy hővezető pasztát is rakok az ellenállások alá, majd az egészet kifújom purhabbal.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
23:59:33
Jelenleg 169 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu