Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   55 / 66
(#) Kera_Will válasza horizont hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Amíg nem teszel alá lemezt addig le se merd nyomni a PTT gombot!
Lemez alárakása után is csak mérsékelten és óvatosan menjél adásra mert SWR értéke bármekkora lehet még ezek után is.
SWR mérés és beállítása kötelező !
Ha mindezeket nem tartod be akkor volt egy CB rádiód ami vételre még elmegy ... adás oldalon pedig eldobhatóvá tetted avagy súlyos pénzekért bizonyára megjavítják!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) horizont válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Köszönöm szépen az infot!!! Szia!
(#) horizont válasza horizont hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Kamion tetején van az antenna, csak az a baj, hogy műanyag a teteje.... de úgy ragasztottam alá egy 12 cm sugarú lemezt a mágnes ahoz tapad hozzá.
(#) Kera_Will válasza horizont hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Nem pohár alátétet kell oda
Milyen kamion az aminek műanyag teteje van ?!
(#) kendre256 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Aerodinamikai idom szokott lenni rajtuk műanyagból, arra rakhatta, de az tényleg csak poháralátét
(#) pucuka válasza horizont hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Nem írtad, hogy kamionra lesz. Kamion magas jószág, ezért a tükör tartóra szokás az antennát tenni, nem a legjobb hely, de ha nem akarsz trolibuszt játszani, nemigen van más választás.
A DND -nél megveheted
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Felszerelés után az SWR -t ellenőrizni kell, ha szükséges, utána kell hangolni.
(#) Kera_Will válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Sejtettem hogy valami szpojler szerű lesz az ... de alatta ott a fülke fém része elvileg .. ha elég magas akkor alá el is férhetne .. habár nem sokat másztam még kamion tetejére ...
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Sajnos annyira nem magas, hogy a kb másfél méteres antenna aláférjen. Ha meg kidugod egy lukon, zenélni fog, mint egy dobon. (már maga a luk is zenél, mint egy furulya, plusz benne a kóválygó antenna pálca)
(#) horizont hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Sziasztok! Meg szeretném köszönni a válaszokat: Köszi!! Most értem az országba vissza ezért kicsit későn írok. A Kamion típusa MAN TGX tandem pótkocsival, és az baj , hogy ennek a típusnak tényleg műanyag teteje van! Be szereltem a rádiót a jobb oldali ajtón is van hely a rampa tükörnek egy L idommal oda fogattam fel az antennát, az ajtó tömítése mögé éppen el fér a koax (lehet nem jól írom) kábel lent a műanyag trepni alá szintén be lehetett tömni csavarhúzóval. Először csak hallgatóztam vele, aztán találkoztam kollégával akivel ki tudtam próbálni. A tapasztalat: kb 5- 10 km távolságba érhettem mikor csendesedni kezdet az adás is meg a vétel is. Hát ennyit sikerült össze hoznom vele. Köszi! Sziasztok!
(#) horizont hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy nem - e tudtok egy használati utasítást magyar nyelvűt President Mckinley rádióhoz? Köszi!!
(#) pucuka válasza horizont hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Nemhiszem, hogy lenne magyar nyelvű, de úgyis hamar rájössz mindenre, ha rendszeresen használod.
Az a 5-10 km autók között teljesen reális, nagyobb távolságot csak nyílt terepen, dombtetők között van esélyed elérni.
(#) horizont válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Köszi! A lényeg, hogy ez így jól mükszik!
(#) horizont hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Sziasztok! Véleményetekre lennék kíváncsi!

https://www.arumania.hu/mufoldeles_spa_01_72704?utm_source=argep&am...t_link


Köszi!
(#) Kera_Will válasza horizont hozzászólására (») Júl 13, 2016 / 1
 
Inkább 8-10 szál drót a műanyag karosszéria alá beépítve/ragasztva és a koax harisnyájához kötve az tényleg föld, ellensúly is meg felület is nem csak vmi hosszabító tekercs becsomagolva.
Olcsóbb is
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) kendre256 válasza horizont hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Rádiózni nem nagyon fogsz tudni vele, de legalább valószínűleg nem megy tönkre a rádiód végfoka antennahiány miatt. Ehhez képest jó drága...
(#) horizont válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Köszi az ötletet!!!
(#) Bandika_23 hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Kamionos vagyok. Vettem egy Glaxy Pluto rádiót és egy Midland antennát. Kérdésem itthon hogyan tudom kipróbálni a müködését? Ha simán összerakom(nem az autóban) akkor fog-e müködni?
(#) Gafly válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Igen, ki tudod próbálni, csak az antennát kell valami nagyobb fémfelületre tenni (eredetileg az lenne az autó).
Bár van olyan is (tükör szárra szerelhető), ahol azt írják hogy nincs szükség ellensúlyra, de ebben én nem nagyon hiszek. Akkor is ott van az autó...
Rendes antenna nélkül ne próbálj vele adni, mert tönkremehet az adó végfokozata.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) Bandika_23 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
A lemezdarabot az antenna "test" részéhez kell rögzítenem,de azt külön kell-e földelni a tápegység negatív vezetékéhez?? Adásra nem kapcsolnám persze,csak hallgatózni szeretnék vele egyenlőre. Majd ha bekerül az autóba akkor használnám élesben.
(#) Gafly válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Ha szigorúan csak vételre használod, akkor nem annyira lényeges az ellensúly, legfeljebb kevesebb állomást hallasz.
Az antenna testjéhez kell kötni, a tápegység negatív pontjával nem kell összekötni (amúgy a készülékben úgyis össze van kötve).
(#) Bandika_23 hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Nos kipróbáltam. Semmi csak zaj.
(#) papus51 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Szia! Nem meglepő. Elég üres a CB sáv manapság, de ha jársz időnként az M6 autópályán, akkor megpróbálhatunk egy összeköttetést a 43-as Km környékén.
Ja, és még valami: csak az FM adásmód engedélyezett Magyarországon.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) Bandika_23 válasza papus51 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Szoktam járni az M6-on de csak Ercsi-ig megyek,ott a mosónk.Helyileg Szabolcs megyei vagyok Ibrány település.Jövőhéten beszerelem a kocsiba majd akkor letesztelem rendesen. Csak azért akartam kipróbálni hogy müködik-e rendesen.Akkor az FM sávon valószínübb hamarabb hallok adást?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) papus51 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Ercsi kis szerencsével összejöhet. Küldj egy üzenetet, ha már tudod, hogy mikor jössz erre.
(#) gkari válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Vétellel próbálkozhatsz USB-n, vagy LSB is főleg nappal külföldiek, esetleg illeg. hazaiak is vehetők. A '80-as években stabil antennával (persze SSB) még Indonéziaival is tudtunk forgalmazni, bár ez akkor tilos volt, csak a belföldi forgalmazás volt engedélyezett, de senkit sem zavart. FM ebben a sávban sajnos nagyon kis hatótávú, pláne mobil.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) Bandika_23 válasza gkari hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Ma kimentem a város szélére, "nyílt" terepre. LSB és AM sávokon volt forgalom. megnyugodva ezzel hogy müködik a rádióm. Adásra persze nem kapcsoltam mert az antennám csak fel lett dobva a suzukim tetejére.
(#) Gafly válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Akkor "örülés".
Másban tudunk esetleg segíteni?
(#) pucuka válasza Bandika_23 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Idézet:
„az antennám csak fel lett dobva a suzukim tetejére.”

Hogyha ez egy CB sávra készült, és jól lehangolt mágnestalpas antennát jelent, akkor adásra is kapcsolhatod. Ha csak egy darab drótot, azzal jobban járnál, ha egy farúdra, vagy fára akasztottad volna.
(#) Bandika_23 hozzászólása Okt 10, 2016 /
 
Mobil antenna Sirio de nem a mágnestalpas ezért.
(#) Moderátor hozzászólása zozo506 hozzászólására (») Jan 10, 2017
 
Az apróhirdetést kéretik az "Apróhirdetés" oldalon felrakni. Bővebben: Link
Következő: »»   55 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem