Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkonykapcsoló 2 db AA méretű akkuról

Témaindító: taresz, idő: Máj 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Elektro.on válasza jdani hozzászólására (») Hé, 13:29 /

Ha a relét a PIC -en kívül a foto diódának is kapcsolni kell akkor a PIC valamelyik bemenetére kell kötni és a PIC -ben a programot a megfelelő módon át kell írni.
A hozzászólás módosítva: Hé, 13:30
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Hé, 16:45 /

" nem működik.." Mérni nem kellene valamit? Nem azért nem működik, mert nem érted. De miért is működne, ha a Fet-ed P csatornás, miközben N kellene..
Egyébként pedig nagyon egyszerű a működése. Ha a tranyó kapcsol be, az húzza meg a relét. Ha a Fet, akkor pedig az húzza meg a relét. (Ezt hívják huzalozott VAGY kapunak, csak épp negetív logikájú. Tehát akkor aktív, mikor alacsony a szint. A bázis és Gate felől nézve pedig egy NOR kapu ez.)
A Fet pedig akkor "kapcsol be", mikor a Gate feszültsége magasabb, mint a G-S küszöbfeszültség. Tehát az ismeretlen fotodiódával azt kell elérni, hogy világosban a G-S feszültség a küszöb alatt legyen. Ezt pedig az R1 értékének helyes megválasztásával lehet elérni.
A hozzászólás módosítva: Hé, 16:52
(#) jdani válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 11:06 /

A működését gondoltam, csak nem működött.
Van itthon több fet, úgy emlékeztem hogy ez N.
Az eszembe se jutott hogy e miatt nem megy. Most már jó.
Köszi.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Kedd, 12:56 /

Jó, viszont aza probláma vele, akármilyen nagy ellenállást használok, nem tudom elérni azt, hogy teljes sötétben kapcsoljon..
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Kedd, 18:55 /

Akkor használj fotoellenállást, vagy ismert fotodiódát. A teljes sötétben kapcsolás, egyébként is "vékony jég".
(#) jdani válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 21:49 /

Próbáltam 10K fotoellenállást, ugyanez a gond.
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Kedd, 22:09 /

Dani! Nem mérsz semmit? Mérd meg hogy a fotoellenállásnak mekkora az ellenállása amikor "sötét van". És kb. akkora ellenállás kell a fotoellenállás fölé. Persze ha a GS küszöbfeszültség pld. 2,5V. De azt is megmérheted, ha van egy potid, amit a GND és 5V közé kötöd, a csúszkát meg a Gate-re. Ha állítod a potit, megnézed hol húz meg a relé. Abból és a CDS sötét ellenállásából kiszámítható, mekkora kell felülre.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu