Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkonykapcsoló 2 db AA méretű akkuról
Lapozás: OK   1 / 8
(#) taresz hozzászólása Máj 17, 2006 /
 
Sziasztok!
A legegyszerűbb alkonykapcsoló áramkör kapcsolási rajzára lenne szükségem,ami 2 db1500mAh-ás akkuról/ kb.:2.5V / egy LED-et hajt meg és nem a külső megvilágítás függvényében nő v. csökken a LED fénye,hanem egy adott küszöbértéknél kapcsol ki-be.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Stefan válasza taresz hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
probald ki ezt nekem mukodott
(#) zaik válasza Stefan hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
az ellenállat? 50-10ohm? poti kb? detto?
(#) Stefan válasza zaik hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
nemtom 3 v ra menyi poti mondjuk 1ks trimmer ellenallat meg mittomen legyen 100 ohm
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
azer nem irtam ertekeket mer nemtom h 3 v ra menyi kell
proba szerencse
(#) zaik válasza Stefan hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
akkor most számolgathatok. azért kösz.
(#) Stefan válasza zaik hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
ezt az elmenyt ugygodnoltam h meghagyom neked de sztem rakj be feszosztonak egy 1 ksat az ellenallat helyere is jolesz 1 olyan aztan csavargatod amig jo nem lesz
(#) zaik válasza taresz hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Körülnéztem az itthoni "offline" dolgok között és ezt találtam (remélem nem rajzoltam el...); az LRD 05 egy fényérzékeny ellenállás. A 10k-s ellenállásokkal végzi a feszültségosztást, a potival pedig állítani lahet az érzékenységet...
(#) Stefan válasza zaik hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
arrol volt szo hogy a legegyszerubb
ittvan meg 1 kapcsi
http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=81
es ennek az odlalnak az aljan is van
fenyerzekeny ellen es 741 ic vel keszitett cucc
http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/741/741.html
(#) nonem válasza Stefan hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Ez a kapcsolás átalakítható 24v-os feszre?
http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=81
(#) Kera_Will válasza nonem hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Az attól függ miért kell a 24V-s tápfesz és mit akarsz meghajtani a kimenetén.

Lehet a munkapont beállító elemeket növelni az összes R étkékét arányosan növelve 9V --->>> 24 V táp esetén ugyanígy kb.: 3szoros értékekkel helyetesíteni.

Persze ez némi méréssel és teszteléssel jár.

Másik 1 feszültség ejtő lehetőségek keresés:

1. Zeneres stabilizátor ami 24 Voltról 9 voltot állít elő pl.:8 - 12 Volt körüli Zener diódát raksz be 1 áramkorlátozó előtét ellenálláson keresztül.
Ez a tápfesz szórás(8-12 V) még nem sokat zavar, potival a billenési küszöböt bárhogy beállíthatod.

(Nem tudom milyen terhelést akarsz kapcsolni ez -határoza meg majd az előtét ellenállásodat ).
2. fesz stabilizáló ICvel 7809 vagy 7812 ből csinálod meg a stabilizálást.

Ez esetben kicsit "fűteni" fog bármlyik fesz ejtő elem.
Zener, előtét R, Stab IC.
Persze mindez a terheléstől függ amit kapcsolsz a kimeneten.
(#) nonem válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
6 fehér led lenne a fogyasztó(20mA), nem nagyon akarnám fűtésre használni, a ledek is a fogyasztás miatt lesznek.
(#) Kera_Will válasza nonem hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Akkor lehet bármi. Zeneres ez 2 alkatresz, Zener + Ellenállás.

Stabilizator IC is.

8-12 Volt körülre korlátozza a tápot ... és akkor kb.:
(24Volt-Utáp)*20mA ekkora teljesitmény disszipálódik a fesz ejtő elemen ha bekapcsol a ledsor.

Kérdés mekkora a nyitója a fehérledeknek és sorba / párhuzamosan kötöd őket. Sorba kötve nem biztos hogy egyenletes fényerejük lesz de elvileg állandó áram folyik keresztül. Emlékeim szerint 2-4 volt közt van a nyitójuk a ledeknek ez elég sok 6szor 12-20 volt körüli feszt adki. 8-12 volton kisebb fény lesz rajtuk ha sorban maradnak... ezé nem baj ha 24et kapnának
1 ellenálláson keresztül.
jobb lenne ha 3*2 csoportba kötnéd be őket.
3 db sorba és másik 3 db sorba ezek pedig párhuzamosan .
Igaz duplájára fog nőni az áramfelvétel de elég lesz a eredeti 8-12 voltos tápfesz is.

Mi az egyszerűbb/jobb neked ?
(#) nonem válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
Kösz! Led 3,2-3,5V.
Akkor majd túrok valamit.
(#) hupityu hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Szevasztok!
Segítséget és tanácsot kérnék Tőletek:
1,5 -max 3 Voltról működő, kis fogyasztású, de nagyon jól világító, világító diódát szeretnék beépíteni egy vizen úszó bójába (amely a parttól max. 200 méterre lenne)
A világító diódát egy fotódiódával, tranzisztorral szeretném vezérelni, hogy sötétedéskor a világító dióda bekapcsoljon és fényt adjon.
Milyen termékeket keressek?
Analfabéta vagyok ezen a területen. Szívesen veszek minden jó tanácsot, javaslatott, szakmai segítséget.
Köszönöm előre is!
hupityu Pécsről
(#) eSDi válasza hupityu hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Üdv!

Neked egy szürkületi kapcsolóra van szükséged, ami majd a LED-et kapcsolgatja.
Pécsen a Király utcában a D-Audioban azthiszem vannak ilyen építőkészletek s lehet össze is rakják neked. De meg lehet próbálni a kereskedők hárában is a Micro-Ohmban, vagy a Jászai Mari utcában a RAM alkatrész üzletben...
LED-ből meg kérsz extra fényerejűt, de ahhoz kevés lesz szerintem a 3V... legalább 3.5V volt kell neki szerintem, de majd a boltban megmondják...
(#) pet hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Alkonykapcsoló
Magához képest elég bonyolult elkészítés, de ez van.

alkonyk.gif
    
(#) Koncsar hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
alk.kacs

alk.kapcs.JPG
    
(#) idavid hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
a BSS elektronikás alkonykapcsoló rajzot hogy lehetne átalakítani úgy, hogy ne egy ledet kapcsolgasson, hanem egy 24 voltos trafóról működö fényfüzért?
(#) papy válasza idavid hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Csákány, serintem egy optocsatólóval megoldhaó,
a LED hejére teszed,
és szerintem nem kell az elenálás közélyük.
/szerintem/

optocsati.doc
    
(#) menyus hozzászólása Dec 5, 2007 /
 
Korrekt módon szerintem egy komparátorral oldható meg a feladat egy kis hiszterézist beállítva. Tekintve hogy 2,5 V tápfeszről járna léteznek olyan opamp ok amik már 1 V - ketyegnek. Valami ilyen kéne neked. Pl. MAX4240 SOT23-5 tokos SMD. Az egész elfér egy 1X1 cm es panelen ...
(#) punkkazy hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
üdv!
Ezzel a kapcsival (vagy valami másikkal) kéne egy 100W-os izzót kapcsolni. Ezt relével tenném meg legszivesebben. Szóval a led helyére megy a relé az OK, csak akkor az ellenállások is változnak nem?

alkonyk.gif
    
(#) proba válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ha 500 - 800 ohmos jelfogót találsz ,akkor a led ,meg a vele soros ellenállás helyére szerintem beépíthető (csak a fordított diódáról a jelfogóval párhuzamosan ne feletkezz el.)
(#) _JANI_ válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szilárdtest relé-vel egyszerűen leválasztható és a led helyéről vezérelhető. Nincs mozgó alkatrész!
Egy LED teljesítményével kényelmesen vezérelhető! S akár nullaátmenet-vezérlésűt is lehet építeni,
a megfelelő alkatrészek kiválasztásával. S kőnyen utánépíthető. (Persze fő a biztoság és az óvatosság!)
(#) Evil hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok tudnátok segíteni hogy ez a kapcsolás menyire működőképes ?

Névtelen.jpg
    
(#) mutatvanyos válasza hupityu hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Rajzot nem tudok neked küldeni ,de pár kép hátha segít a rajz elkészítésében. Sajnos a bója nem az enyém, a képeket úgy kaptam régebben
(#) Krisz015 hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Sziasztok! Nekem szükségem volna egy alkonykapcsolóra ami 2 LED-et kapcsolna be...A bemeneti feszültség 5 V, 2A. Tudnátok segíteni?
(#) Bonanza02 válasza Krisz015 hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Igen. A legtöbb kerti kis led-es világításban ez van.
berajzolhatom,de a boltban meg 350Ft-ért készen kapsz és adnak hozzá egy 1,2V-os ceruza akkut és két db LED-et is (meg egy műanyag házat)
(#) zsolti1972 hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok
A következőben kérném a segitségetek.Van egy alkonykapcsolóm ami tökéletesen úgy működik ahogy én szeretném.Viszont ebből több darab kellene.Meg is van hozzá minden ami kell,viszont a fotodiodát nem tudom hogy milyen és az elektronikai boltban sem tudtak segiteni.Ajánlottak egy tioust ami szerintük jó de nekem az nem megfelelő.Túl erős fény kell hozzá hogy kikapcsoljon Lámpától kb 40 cm Ez a tipus a bpv 34 ha jól emlékszem.Ja és csak szembeforditva kapcsol csak.Nem is úgy néz ki mint ami az eredetiben van mégis megvetették velem.Nekem olyan kellene ami egészen sötétben tényleg csak alkonyatkor kapcsol be és minnél nagyobb látószögü.Mellékeltem két képet az első az eredeti a másik amit ajánlottak de nem jó.Kérlek benneteket minnél előbb segitsetek ha tudtok nagyon sürgős és fontos lenne.Előre is nagyon köszönöm
ÜdvözlettelSzász Zsolt.
(#) zsolti1972 hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Elnézést a második kép az eredeti.
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem