Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DesignSpark SCH-PCB tervező
Lapozás: OK   4 / 4
(#) drdr hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Szerettem volna kör(gyűrű)-ív szakaszt használni vezető sávnak. Copper/Circle, majd jobb klikk ARC és almenüjei. A körgyűrű miután kiiktatom a "zárt" pipát, 2 fél gyűrű lesz. Ha a Arc/Angel xxx-et használom, a sugár megnő, elfordul igazából nem is értem milyen szög ez és mit csinál...). Azt szeretném, ha 60-300 fokig lenne gyűrű, azaz egy 120 fokos rés maradna, majd ehhez két track, gyakorlatilag egy patkó alakú mintázat lenne a cél.... A Segment edit is úgy látom minden logika mentesen jelöl ki egy darabot a körívből, melyet ha törölnék, törli az egész gyűrűt...

Órákat szenvedtem vele, nincs tutoriálban sem és videót sem találtam. Helpben leírtakat alapján próbálgattam az Arc és Edit segment/Segment mode helyi menüket, de nekem ez nagyon bugosnak tűnik (vagy nem jöttem rá a használatára (de akkor meg nagyon el van bonyolítva))...

Hogyan lehet ezt megcsinálni?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) drdr válasza drdr hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Hát megoldottam már egy ideje a fentit, ez az Edit Segment elég érdekesen működik....

Elég halottnak tűnik ez a topic, de azért még egy kérdés (jelenleg nem tudom kipróbálni, ezért kérdezem):

Altiumban volt egy olyan lehetőség, hogy footprintet -ugye itt PCB Symbol- fel lehetett tenni a pcb-re graphic elemként és megadni a lábakon a net-eket. Így kiválóan lehetett pl. smd 0 Ohmos ellenállásokat berakni átkötéseknek (úgy, hogy az nem került vissza a schematic-ba).

Itt ez megoldható?
(#) akos11 hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Üdv hogy lehet elektron csövet felvinni a programba kérem segítsen valaki köszönöm.
(#) Lgmusic hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy rendelkezik-e a DesignSpark a SheetSymbol-ok használatának lehetőségével, mint az Altiumban?

Köszi!
(#) a_pus hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Szép napot mindenkinek. A PCB progiban a View-re kattintva az ottlevő Opciokra kattintva ez a hibajelentés jelenik meg mindig. Mit tehetnék ellene? A segitséget előre is köszönöm. Laci

hiba.jpg
    
(#) bbatka válasza a_pus hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
A tabctl32.ocx régi. Szerintem telepítettél egy programot, ami az eredeti fájlt lecserélte.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) a_pus hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Ujra telepitettem az ExpressPCB-t
(#) bbatka válasza a_pus hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Tehát újra telepítés után is fenn áll a probléma?
Próbáld úgy leszedni és újratelepíteni hogy kézzel kitörölsz minden fájlt a telepítési könyvtárból. Újra indítod a gépet és így a memóriából is törlődik minden. Aztán rákerestetsz a tabctl32.ocx fájlra. Elképzelhető hogy a Windows könyvtárban is lesz egy meg az újratelepített könyvtárban is. Ez már okozhat problémát.
Még az jut eszembe hogy a telepítő esetleg régi és az újabb oprendszer problémázik.
(#) Kapagerenda hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne, hogy a DesignSpark Mechanical program teljes mértékben ingyenes? Cégek számára is letölthető ingyenesen?

Előre is kösz a választ!
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem