Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grundig SuperColor TV Képhiba (Ritka darab)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 187BodyGuard hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Kb. egy fél éve vettem a vaterán, de sajnos hibás a képe. A jelenség a következő: Amikor működik a TV nagy fényerőnél a kép szélei kicsúsznak a képernyőről. A Nagyobb mély hangoknál pedig "berottyan" az erősítő. Gondoltam táp hibára is (kikapcsolt állapotban st-by-ban a TV tápja sípol füllel halhatóan, nem túl hangosan de sípol), de megkérdeznélek titeket, hogy esetleg nem lehet-e ezen kívül más baja is? Ezt a hibát leszámítva nagyon jó kis készülék a 70cm-es képátlójával és a két TESLA hangfallal mozi minőségű hangzást/látványt nyújt! Ezért nem is szeretnék másikat venni, ha nem muszáj, inkább ezt javítanám meg, ha van rá egy mód. Egy kapcsolási rajzot ha valaki tud mellékelni, megköszönném! A TV típusa CUC-2600 és az van ráírva még, hogy: Stereo 70-260a CTI. Keresgéltem, de a legjobb barátom a Google se talált semmit sem róla. A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Érdekes nekem elsőre sikerült. Bővebben: Link
A get manual-ra kattints ha megjelent alul.
(#) kadarist válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia!
A rajz: Bővebben: Link. A kép "lélegzése" nem biztos, hogy hiba, a mértéke viszont nem lehet nagyon szembetűnő.
(#) 187BodyGuard válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Megnéztem, de az elektrotanyáról nem tudok letölteni sajnos. Kadarist-nak köszönöm szépen a kapcsolási rajzot!

Még annyit tennék hozzá a hibajelenséghez, hogy a fényerő változásakor ugrál a kép szép széle. Erről töltöttem fel egy nagyon kisméretű rövid HD videót.

M2U00137.avi
    
(#) kadarist válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
De a tanyáról is tudsz tölteni, csak meg kell várnod, hogy a lap alján megjelenjen a "Get Manual" gomb. Ha nem jeleneik meg, akkor frissítsd a böngésződet!
(#) kadarist válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ellenőrizd a sortápfeszültség változását a fényerő függvényében. A +A vonal lesz az és 147V-nak kell lenni ott.
(#) 187BodyGuard válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
A legfrissebb Firefox-ot használom, de még se jelenik meg a gomb. Legalább is nem látok ilyet, nem is számol vissza semmi semm úgy mint a Rapid Share-nél.

Köszi szépen a segítséget! Majd a hétvégén lesz rá időm, méregetek és mondom mi merre hány méter!
(#) abcdabcd válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Néha valóban nem jelenik meg, számolni se számol tényleg, csak simán várni kell és egyszer megjelenik, vagy ha nagyon nem akkor frissíteni kellhet a böngészőt.

Legalábbis nekem így szokott működni... bár nekem 3-as firefoxom van...

És ahogy ott egy sorban írják az oldalhoz az Adblockplus-t vagy akármi hasonló szkript-blokkolót le kell tiltani, ha van ilyened ezt tedd meg, nekem se ment adblock-kal nem tudom már, hogy a hibajelenség mi volt vele...
(#) zolika60 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ez nem egy "gomb", hanem az oldal alján egy lilás-bordó felirat. A betöltődés után néhány másodperccel jelenik meg. Nekem legalábbis minden alkalommal. Visszaszámolás nincs. Én FF. 9.0.1-et használok.
(#) 187BodyGuard válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Valóban, akkor csak én voltam figyelmetlen, én is 9-es tűzrókát használok. Köszi a segítséget!
(#) 187BodyGuard hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Megnéztem a TV-t, a tápban és a sorkimenő környékén cseréltem ki 1-1 kondit. (ezeket a képen pirossal bekarikáztam) Még mindig kilóg a kép sarka. Egyik barátommal beállítottuk a fókuszt is, így szép éles a kép most már!

Van a TV-ben a bemeneti modulján egy vendég panel is! Elég érdekes, de mindegy mert működik vele.


Esetleg egyéb ötletetek vannak-e hogy mit nézzek meg? A táp úgy néz ki hogy rendben van, a fő nagy puffert kicseréltem benne. Képet is mellékeltem róla.
(#) kadarist válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az a vendégpanel a hang-kétnormásító. Ezzel érték el azt, hogy az OIRT-hangvivőt is vételezni tudja a tévé. A tápfeszültségek változnak a fényerővel arányosan?
(#) 187BodyGuard válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az a baj, hogy nem tudok hozzáférni a multipéterrel hogy lemérjem őket. De szerintem valószínűleg igen, mert a National Geographic-on reklámnál nagyon mély hangokat kéne kiadni, egy bizonyos frekiig kiadja a hangvégfok aztán betorzít. Szóval ott is vannak ilyen jelenségek, nem csak a képnél.
(#) kadarist válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
De hozzá tudsz, mert a tápegység egyenirányító diódái ott figyelnek a panelen és alig várják, hogy rátapints a lábukra. Vagy fordítsd fel a panelt és a forrasztási oldalon mérj.
(#) 187BodyGuard válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A D634-635-höz fértem hozzá, ezeken a feszültség 48-80V között ingadozott. Kikapcsolt állapotban a feszültség 70-80V között mozgott rajta. Megnézem még a többit is és írok hogy mi merre. Csak az az igazság, hogy tisztelem a TV-t belülről mert egyszer megnyalt a sorvég egy 80Cm-es grundignál és bizony azóta fel vagyok villanyozva!

Amúgy szerintem, két variáció van:
-A nem ugyan az a rajz mint a TV bele
-B Cseréltek valamit a TV-n.

Néztem a végfokot és ott TDA4935-nek kéne lenni, ebben meg TDA2009 van. Azon néztem a tápfeszt, az nem ingadozott.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem