Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC monitor javítása
 
Témaindító: pedrock, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 72
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Ma már nem, de holnap összerakom annyira, hogy tudjam tesztelni jellel is. Ha 3 csövet hagyok az eredeti panellel és egyet külön ezzel a kis meghajtóval, akkor elvileg a kép egy részén kell látni valamit, ha jól sejtem.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Hát a három nem fog menni , mert az elektronika tiltani fog .De az a külön egy amit a kis meghajtóval fogsz működtetni az fog világítani , kérdés mennyire .Illetve kép az lesz valamennyire .
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Ebben reménykedem. Akkor már csak a panelt kellene valahogy megjavíta(ttat)ni.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Melyik panelt ?
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
A gyári panelt, ami ezek szerint hibás.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Nem valószínű , hogy ott lesz hiba .Inkább a csövekkel lesz gond.
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Kössz az eddigi tippeket, holnap folytatom a próbálkozást.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 16, 2022 1 /
 
Ha LCD monitorról van szó, itt a helye!: https://www.hobbielektronika.hu/forum/lcd-monitor-problema
Az EEL-22W inverter trafót (sec) kéne kimérned...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2022

EEL_22.JPG
    
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Ma jutottam hozzá, hogy kipróbáljam. A külső kis panelról hajtva egyesével a csöveket, látszik a kép, tehát szinte biztos a gyári panel hibája.
Ennek javítását már hozzáértés és felszerelés hiánya miatt nem tudom megoldani
(#) lelkes amatőr válasza uniman hozzászólására (») Feb 19, 2022 / 1
 
Idézet:
„A primer kb. 0.3Ω, a szekunderek 936Ω és 934Ω.”

A trafó *eyess* fórumtárs szerint is jónak tűnik.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Nos ne add fel ilyen hamar .Ha rendelkezel némi kitartással ,és alapvető műszerezettséggel , akkor meg lesz a hiba oka.Teszek fel neked egy kis segítséget, és a rajzon bejelöltem , hogy melyek azok az alkatrészek amelyek elsősorban felelősek ezért a hibáért.illetve azokat az áramköri részeket , amik ugyan csak beleszólnak, egy ilyen jelenségbe.Pirossal jelöltem az ominózus helyeket.Ezeket a méréseket áramtalanított állapotban kell elvégezni.Tehát alkatrész mérésekről van szó. Nyilván ha kimérsz minden alkatrészt az lenne a tökéletes , de ezek amik be lettek jelölve elsősorban . Ha minden egyforma , és értékre is megfelelő , akkor jöhet a többi be nem jelölt alkatrész kimérése.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022

Inverter.PNG
    
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
A kondenzátorokat már végigmértem, mind jó. Az 1kΩ ellenállások is rendben, a dióda-páros alkatrészeket nem néztem, rajz híjján nem tudtam, mi lehet az.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Az inverternek bármelyik része , ami hibás , arra egyből tiltani fog az elektronika .
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Kössz az eddigieket, holnap folytatom a felderítést.
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Folytattam a méréseket: minden félvezető külön és a párjával (pl. D401-D404) összehasonlítva is jónak találtatott.
Találtam egy rajzot hozzá, ez elvileg csak 4 ponton csatlakozik (+, -, ON, DIM).
Ezt így külön be lehet indítani, illetve az ON lábra ha 5Voltot kötök, az jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022

fan7314.jpg
    
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
A lényegen nem változtat , hogy egy külső tápról indítod , vagy a saját tápjáról üzemel , ha az inverter hibát érzékel leállít .Kérdés , hogy tényleg jó e a táp rész , mert ha minden jó , akkor máshol kell keresni a hiba okát.Össze kell rakni , és beüzemelni , és ha lekapcsol a háttérvilágítás , akkor kell méregetni , hogy meg van e minden feszültség , ami kell.Ezek után nem zárnám ki a táp hibáját sem.
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Jó felvetés, a táprészt nem ellenőriztem, viszont feltételezem, hogy jó, mert képet láttam a kis külső inverterrel hajtva egy csövet.
(#) eyess válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Egy táp sokféle feszültséget szolgáltathat , és onnan további táprészek is lehetnek.Akár 1,8v-32 v ig .Szóval lehet akár 3v os rész is , vagy 12 , vagy 5, vagy 24 az inverterhez pláne.Ezeket kellene megmérni , hogy a hiba jelenség alatt mi hiányzik.De az is lehet , hogy az inverteren lévő ic lesz a ludas .De mind ehhez méregetni kell.
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
OK. holnap tovább méricskélek, a táp nem lesz túl nehéz, van 5 Volt és 22 Volt a panel felirata szerint.
(#) lelkes amatőr válasza eyess hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
A tápfeszültségek rendben vannak.
Ma végre hozzájutottam egy rendes inverterhez, tudtam ellenőrizni a csöveket is.
A négyből egy jó, kettő csak félhosszan világit, egy meg teljesen döglött.
Kérdés: itthon hol lehet ilyeneket beszerezni, és ki lehet ezeket cserélni házi körülmények között? (nagyon egybe van építve a kijelzőpanel)
(#) img válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Építsd át LED-esre: ebay-en lehet kapni átalakító kiteket.
(#) lelkes amatőr válasza img hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Nem biztos, hogy szeretnék belekezdeni egy ilyen átalakításba. Sok buktatója lehet: vezérlés, mechanikai - optikai különbségek.
(#) img válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Csak egy ötlet volt, nem kötelező használni.
(#) gyulank hozzászólása Júl 30, 2022 /
 
Nekem van egy LG FB915BP monitorom, ami egyszer csak úgy döntött, hogy nem kapcsol be. Nem csinál semmit, nem jön be semmilyen kép, menü se. A bekapcsoló gomb villog. Még mikor élt, apám szétszedte, hátha a relé rossz, de nem az volt. Van ötletetek arra, hogy mi a baja? Esetleg van Sirok környékén aki megnézné?
(#) Habakukk hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Sziasztok! Kedvenc monitoromon vízszintes fekete csíkozódások keletkeznek. Ha változtatom a képméretet függőlegesen a csíkozódások helye állandó marad. A sorok párosodnak vagy ilyesmi.
A nagy panelen nem találtam hibás vagy repedt forrasztást. Egy ellenállás van elszíneződve R307 1 ohm a rajzon az IC 301 környezetében. Még nem mértem ki.
Olyan is előfordul, hogy a sorméret összeugrik és párna alakot vesz fel a kép.
Valakinek van valami elképzelése. Tudom nem mai darab, de évente kifújtam belőle a port, stb. De még mindig jó képet adott idáig. Köszönök minden segítséget.
(#) uniman válasza Habakukk hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
"Kedvenc" helyett típust írj!
(#) Habakukk válasza Habakukk hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
SAMTRON 76E a típusa.
(#) img válasza Habakukk hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Látom, hogy Elektrotanyán már megválaszolták a kérdést.
(#) Habakukk válasza img hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Igen, de számomra nem teljesen kielégítő a válasz. Azért próbálkozom ezen a felületen is.
Következő: »»   72 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem