Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet PC javítások
Lapozás: OK   30 / 40
(#) Meridian válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Szia és köszönöm, ezt is megpróbálom. Mivel ezt a gépet már gyakorlatilag leírtam az életemből, minden próbálkozásom már csak a 'makacssági' kategória része.
(#) Meridian válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Megpróbáltam, aztán újra megpróbáltam és még vagy tízszer, de sajnos nem jön össze. A Phoenix most már elfogadja ezt az .img-fájlt, el is indítja -látszólag- a frissítést, de végül ugyanoda jutok el - a hibaüzenetig.
Andr3w1: köszönöm az eddigi segítséget, most -azt hiszem- kicsit feladom. Elteszem a fiókom mélyére a gépet, aztán majd valamikor, ha lesz hozzá kedvem -és újabb ötletem- még próbálkozom.
Vagy nem. És akkor tényleg kuka.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Nem kell kidobni .A tablet valószínű loop módba került , és az írásaidból azt vélem felfedezni , hogy hiába a nyomkodsz bármit is még sem tudsz bejutni recovery módba.A droidboot a recovery része , ha ez nincs , akkor recovery sincs .Amíg nem lesz rajta droidboot addig , se helyre állítani , se img fájlt feltenni , semmit nem fogsz tudni csinálni.A Phone flash tool programmal amit pc ről elindítva fel tudsz tenni ilyen esetbe img fájl , vagy egy olyan tablet frissítést , ami legalább tartalmaz droidboot ot , vagy csak külön droidboot ot feltenni .Olyat is lehet csinálni , és ha sikerül , akkor már recovery ből tudsz mindent csinálni. Mellékeltem egy Droidboot képernyőt .Na ilyennek kellene lenni a gomb kombinációt követően , és innen tudnál recovery be belépni.
(#) Andr3wJ válasza eyess hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Allwinner SOC esetében semmi nem kell legyen rajta. Teljesen üres flash esetén is fel tudod rakni az IMG-t a programmal.
Sőt MTK esetén is tök üresre lehet rakni.

Droidboot-ot még nem is láttam.
(#) eyess válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Persze fellehet , csak azért tettem fel a képet a droidboot ról , mert ha az fent van akkor , lehet feltenni sd kártyáról is , vagy op rendszert menteni stb.Viszont usb illesztő , és megfelelő programokkal fel lehet tenni az img fájl pc rő írtam én is korábban , csak hát sok részletet nem lehet tudni mi és hogyan zajlik ott pontosan.Igy csak némileg lehet tanácsot adni , hogy mi és hogy legyen.
(#) Andr3wJ válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Nyilván Droidboot/Recovery-vel sokkal könnyebb felrakni a rendszert. Mostani esetben meg az a baj hogy felrakta talán a recovery-ből a .zip fájlt, és megpróbálta az .img-t.

Az alap hiba is elég érdekes, ilyet akkor láttam ha vírusos lett a tablet, de most hogy nem is tudja újra rakni valami hardver nyűgje lesz. Flash hibát talán kizárnám mert az .img felmegy.
RAM hiba talán, de csak tippelgetek.
(#) eyess válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Kérdés , hogy az img felrakás zökkenő mentesen ment e fel , vagy megállt , és ő azt hitte , hogy teljesen fel ment .Szóval kevés az információ ahhoz , hogy lehessen tudni , hogy pontosan hogy áll az a gép.
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Köszönöm, hogy próbáltok segíteni. Lehet, hogy kevés az infó, amit megadtam, de hát én ennyit látok a műveletek során. Tehát:

Normál bekapcsoláskor bootol, mintha 'rendjén menne dolga'. Tehát Navon Raptor logó, aztán jön a szokásos hibaüzenet: 'A(z) Mobiladatok alkalmazás sajnos leállt'.
Ezt OK-val elküldhetem, de azonnal visszajön és ez megy a végtelenségig. Illetve néha -sok OK után, beugrik más hibaüzenet is.Pl.:
'Az Google Play alkalmazás sajnos leállt'.
Vagy:
'A(z) Rendszer UI alkalmazás sajnos leállt.'
Mindet elküldhetem OK-val, de ismétlődnek.
Közben a hibaüzenet alatt látszik a tablet kezdő képernyője és a csúsztatásos képernyő feloldás.

folyt...
(#) Meridian válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A hangerő fel és power gomb együttes nyomásával beléphetek Recovery módba olyan mértékig, hogy a képernyőn az android logó látszik a háromszög/felkiáltójel combóval. De ennyi, mert recovery-menüt nem kapok, gombokra nem reagál. Illetve innen néha -hosszú idő után- tovább lép, bootol és visszatér a lásd fentebb helyzethez.

Más:

Phoenix suit program 'firmware'-opcióval látszólag elfogadja a rescue.img fájlt, dolgozik egy ideig, a tablet bootol, de minden marad a régiben.

Mit mondjak még?
TotalCommander egyik pluginje segítségével még ki is listázhatom a tablet tartalmat, sőt kimásolhatom a mappákat /üresnek látszódnak és üresek is maradnak a kimásolás után- és még -szintén látszólag- másolhatok is a tabletre bizonyos mértékig, de másolás után a tableten ennek nyoma sem marad.
Nálam jobban értőknek talán mindez mond valamit, számomra eléggé homályos, bár nem vagyok teljesen műszaki analfabéta.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
(#) Meridian válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Még a Raptor adataid is kiolvashatom:

Model: HFM7002KD
Firmware version: V2.0.4 JRO03H.eng.root.20130307.140905 Compile date: Közép-európai nyári idő 2013-4-3 8:11:30 Android version: 4.1.1
Chip Type: Unknow CPU
Kernel version: Linux version 3.0.8+ (lsq@lsq-desktop) (gcc version 4.4.3 (GCC)) #213 SMP PREEMPTWedApr 3 11:28:01 CST2013

navon2.jpg
    
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A másolás / másolás a pc ről lehet , hogy azért nem sikerül , mert írásvédetté van téve a gép , hogy ne lehessen letörölni róla rendszer szintű dolgokat.Viszont ha, ha a sárga háromszög előjön akkor már jó helyzetben vagy .Ha jól tudom , akkor ezen gépen android 4.2.2 Jelly rom van .Na szóval , ha a háromszög meg van akkor kell összedugni a pc vel , és az ODIN nevezetű pc programmal felismerhetővé tenni.Abban a programban meg vannak az opciók , hogy mikor van kommunikáció a géppel , ha ez is jó , akkor ezzel a programmal kell feltenni 3 féle img fájlt.És Ha végig fut , akkor már jó lesz .
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
No, akkor megpróbálom levadászni ezt az Odin-t valahonnan/ha a skandináv istenek is engedik/.
És melyek lennének az a három .img-fájl?
(#) Meridian válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ez az Odin univerzális, vagy csak Samsung eszközökkel működik? Mert csak Samsungosat találtam.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Elvileg , ha a gépet fel fogja ismerni , és szerintem felfogja , akkor az android img már meg fogja csinálni. Mivel android 4.1.1 van rajta , és ezt annak idején rakták samsung telefonokra is , akkor mennie kellene a tablettel is , de majd meglátod egyébként.A három fájl pedig úgy áll össze , hogy kell ,maga a jelly b. rom , kell egy modem fájl , és kell egy xml fájl.. Ezt akkor szokták , így csinálni amikor rootol nak egy telefont , vagy most jelen esetben a tabletet fogod.Root után teljes jogú felhasználást kap az illető , tehát semmi korlátozás nem lesz , például mobiloknál sim kártya függőség stb, tabletnél bizonyos funkciók aktívak lesznek , amik előtte nem stb.Tehát teljesen szabad felhasználású lesz a készülék.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Root. Erről jut eszembe.
A készüléket -amikor még működött- rootoltam. Egészen a haláláig így működött. Sőt:a Kingo root-al még most is tetszőlegesen tudok root/unroot opciót végrehajtani -látszólag ugye, mert egyelőre nincs mód, hogy ezt ellenőrizzem.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Na hát ha csináltál , akkor nem áll messze tőled a dolog .Kérdés , hogy mit tettél fel rá.
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Nos, leginkább csak kíváncsiságból rootoltam a gépet, meg azért, hogy néhány nem kívánatos applikáció automatikus indulását letilthassam. De ezek persze nem rendszerprogramok, hanem általam installált erőszakosabb dolgok voltak. A rendszer lelkivilágát nem nagyon maceráltam.
A meghalás egyébként is úgy történt, hogy este kikapcsoltam és reggel bekapcsolás után már lélegeztető gépen volt az eszköz.
(#) Meridian válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Úgy tűnik, az Odin nem ismeri fel az eszközt.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Akkor lehet , hogy nem jó hozzá.Azelőtt mivel rootoltad ?
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Csakis a Kingo root programot használtam.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Értem , és romot mit használtál hozzá ?
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A meghibásodás előtt nem frissítettem rendszert, mióta meghalt a gép, azóta próbálkoztam csak az Andr3w1 által felkínált .img fájlokkal.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Le kell tölteni az android Jelly Bean 4.1.1 et az volt rajta eredetileg gyárilag is .Azt kellene feltenni.
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Igen, csak már régóta keresgélem és nem találok forrást, ahonnan letölthetném.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szerintem itt minden meglesz ami kellhet hozzá.

Bővebben: Link
(#) Meridian válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ezt az oldalt már régebben átböngésztem, de sajnos nem találtam linket az említett fájlhoz.
(#) Meridian hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, mára megint feladom.
(#) eyess válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Semmi gond majd jó lesz az utána nézünk majd még .
(#) Andr3wJ válasza Meridian hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Láttam a képernyőképet amit a Phoenix suit-ról csináltál. Jó jel hogy adb-n keresztül kiolvassa az adatokat.
A probléma az hogy nem jó úton indultunk el, mert ez a tablet nem alwinner SOC-os, hanem Rockchip. Persze nem 100% Első sor: hfm7002kd
(#) eyess válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Kicsit kiegészítem akkor Amlogic aml8726-mx típusú chipset két Cortex A9-es maggal, valamint egy szintén kétmagos Mali 400 MP2-es IGP-vel (GPU) van benne. Most már lehet agyalni , hogy mit mivel , és hogyan.
Következő: »»   30 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem