Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nixie(IN-13) kivezérlésjelző, auto power on-off
Lapozás: OK   1 / 1
(#) forsat hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Helló!

Nem régiben megépítettem IN-13-al a kivezérlésjelzőmet! Majd nem sokkal utána olvastam, hogy az élettartamuk nem egy életre szól.(10 000 óra) Így arra gondoltam, hogy lehetne hozzá építeni egy olyan kapcsolást ami pl.: ha 1-2 percig nincs jel akkor kikapcsolja a kijelzőt, de mihelyt lesz akkor vissza kapcsolja!

12Volt-ot kellene kapcsolgatnia! Erre még nem találtam olyan áramkört amit értenék, és után tudnék építeni! Nem szakmám az elektronika, kérek mindenkit, hogy úgy meséljen!

Tudom vannak hasonló témák is a fórumon, de nem teljesen, jók azok nekem.

Előre is köszönöm!
(#) Csupasz válasza forsat hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia
Én úgy oldottam meg a hőmérőmet / szintén hasonló okból /, hogy egy 555 fűrészjelet ad neki, és futtatja fel-le.
De ha Neked nincs jel a bemeneten, tehát egyik szegmens sem világít, akkor nincs minek kiégni...
Üdv:
Csupasz
(#) forsat válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Alaphelyzetben ugye világít a legelején, ha nincs jel, mint a videóban is. Vagy ilyenkor igazán nem "használódik"?

Videó
(#) Csupasz válasza forsat hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez leginkább egy spektrum analizátorra hasonlít, vagy nem is tudom mire...
Ebben a beállításban az első szegmens valóban világít, de szerintem beállítható úgy, hogy ha nincs bemenő jel,akkor maradjon sötét./ persze akkor nem lesz ilyen látványos, de ha lekapcsolod, akkor is elalszik/
(#) Hp41C válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia!
E szerint a kapcsolás szerint egy sok sávszűrűs spectrum amalizátor. Egy újraindítható monostabillal és egy komparátorral megoldható az anód táp lekapcsolása is. A komparátor a bemenő jelet figyeli, ha meghalad egy értéket indítja a monostabilt, az egy kapcsoló fokozaton keresztül ráadja a feszültséghet a csövekre. Ha a bemeneti feszültség a monostabil időzítésénél hosszabb ideig a komparálási szint alatt marad, a monopstabil visszabillen, kikapcsolja a tápot.
(#) birs válasza forsat hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia !

Viszont a sűrű ki be kapcsolgatás nem többet árt neki mintha folyamatosan menne ?
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Bocsi az OFF-ért, de nem találtam más témát!

IN-13-ból szeretnék hőmérőt kreálni és olvastam, hogy létezik már ilyen. Valamiféle leírással ha kisegítene valaki, azt nagyon megköszönném!
(#) SKY hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Összedobtam az IN-13 csöves kivezérlésjelzőhöz egy nyákot, ahol a panelen vannak a csövek. Aki megépítené annak itt a nyákterv. Beültetési nincs.
(#) pisti89 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok

A kérdésem nem a Power Off opcióhoz tartozik, de nem akartam feleslegesen neki új topicot nyitni...


Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy a meghajtótól maximum mennyire lehet a cső?

Elképzelés az lenne, hogy a Hifi állványban lenne a meghajtó és mellette lévő két hangfal állványba építeném be a csöveket, amihez kb 2m vezeték kellene.
Gondoltam ha fonva lenne a kábel vagy esetleg mikrofonkábel lenne, talán nem okozna gondot neki.
Valamikor kb 5 éve mintha valahol azt olvastam volna, hogy meg tud zavarodni az áramkör, ha hosszú kábellel van bekötve.

Valakinek esetleg tapasztalata, ötlete hogy lehetne orvosolni.

(legrosszabb esetben 2x építem meg és a hangfal állványokba süllyesztem, csak ez nem lenne túl gazdaságos, illetve már van egy ilyen kész, működő NYÁK-om, amit jó lenne felhasználni....

Ésszerű ötlet, megoldás érdekelne.
Köszönöm
(#) Directors hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Megépítettem én is a cikkben szereplő kivezérlésjelzőt.
Mind a két plazmacső működik, viszont az egyik csövet nem tudom teljesen kivezérelni(félig tudom), míg a másikat igen.
Kérhetnék egy kis segítséget hogy hogyan tudnám megoldani a problémát ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem