Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion SE 260 erősítő
Lapozás: OK   17 / 21
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Egyébként a fejemet teszem rá, hogy még a tranzisztorok is elpatkoltak, minimum megnyúzta őket a tranzinens, azok az ellenállások ugye nem szakadnak meg csak úgy, a semmitől, ha pedig már megszakadtak, ahhoz igen csak nagy áramnak kellett folynia rajta. Esetleg még R1537 egyik lábát kikötheted, és akkor a védelem ki van zárva. Kimeneten mekkora a DC szint?
(#) doktor válasza BEAG hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Szerintem, érdemes lenne, az összes hibásnak vélt alkatrészt kiforrasztva is megmérni, vagy ha van rá lehetőséged cserélni./ lehetőleg az újakat bétára válogatni/.
(#) Travolta válasza BEAG hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Idézet:
„Lehet hogy mérve minden tökéletes, de a gyakorlatban mégsem működik az adott tranyó?”


Ahogy írod. Engem nem egyszer vert már át ez a jelenség.
(#) BEAG válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
A kimeneti DC szint mindkét oldalon benne van a tűrésben, emlékeim szerint 50-80 mV közöttiek.

Kicserélem a két 249-est, más ötletem nekem sincs...
(#) BEAG válasza doktor hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod!
Amit jelöltem a rajzon, azt kiforrasztva mértem meg. Ma cserélem a tranzisztorokat, meglátjuk mi lesz az eredmény.
(#) doktor válasza BEAG hozzászólására (») Máj 2, 2016 / 1
 
Szívesen, azért írtam, mert nem volt számomra egyértelmű.
Szerintem, életre fogod kelteni.
Tudok magánban olyan fórumtársat ajánlani, aki nagy gyakorlattal , alkatrészbázissal rendelkezik Budapesten, de viszonylag keveset forumozik.
(#) BEAG hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Jelentem, a két BD249 cseréje után helyreállt a végfok lelki békéje. Több órás üzem után sem mászik el semmi, és nem is forrósodik.

Köszönöm Mindannyiotoknak a segítő válaszokat, bíztatást!

Gábor
(#) scooby_ válasza BEAG hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Ügyes! Gratulálunk a sikerélményhez, ez érdemben a Te eredményed.
Remélem még jó sok időt kihúz nálad a készülék, használd egészséggel!
(#) Dokikaa hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Cserélnem kéne a hangerő illetve a hangszín potikat. Megvásároltam sajnos 4db sztereo potit, és mint utólag kiderült, ehhez az erősítőhöz leágaztatott poti kell... Esetleg megoldható lenne valamilyen módon ezekkel, vagy buktam az árukat?

Köszönöm a segítséget.
(#) Medve válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Egyéb válasz híján szerintem nem, csak nem lesz fiziológiai hangerőszabályzásod.
(#) Dokikaa válasza Medve hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Köszi a válaszod.

Az a fiziológiai hangerő szabályozás mit akar jelenteni?

A maradék 3 poti is leágaztatott. Ha az sincs bekötve akkor mi fog történni?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Dokikaa válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Egyébként ennek van valami köze a lemezlejátszó minőségére, vagy valamilyen módon kapcsolódik hozzá? Mert aki ezt az erősítőt használja, pont a bakelit lemezek miatt kedveli.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) doktor válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Az a fiziológiai hangerő szabályozás mit akar jelenteni?
Alacsony hangerőn, magasat-mélyet emel.
A lemez meghallgatáshoz nincs közvetlenül köze.
(#) Medve válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Az Orion SE260-ban csak a hangerőpotinak van középső leágaztatása, A többinek nincs. Esetleg a balansznak, de azok az ellenálláspálya széléhez vannak csatlakoztatva. (na meglehet nem hiába) Tudtommal a fiziológia csak a mélyeket emeli alacsony hangerőn
(#) Dokikaa válasza Medve hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek!
(#) doktor válasza Medve hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Mindkettőt.
A fiziológiai hangerőszabályozás lényege, illetve, inkább "átka" az, hogy alacsony hangerőn mély-magas hangszín emelést végez.
(#) Dokikaa válasza doktor hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Akkor szerintetek jobb is, hogy nem lesz benne?
(#) Alkotó válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Sokszor nem könnyű azt kimondani mi a jobb és mi rosszabb. A fiziológiai szabályzást szinte minden esetben ki lehet kapcsolni.
Ez nem egy elátkozott dolog, sőt komoly tudomány van mögötte. Csak a hi-fi-sták bizonyos elveit sérti, ezért komoly körökben illik leszólni az ilyesmit. Az emberi hallás sajátosságait igyekszik kompenzálni, ami jelentős mély, és kisebb mértékű magas-emelésként valósul meg. Ez egészen kicsi hangerőn történik meg, és ahogy növeled a szintet, úgy csökken az emelés nagysága. Minimális hangerőn a mélyemelés egészen magas, sokkal nagyobb mint amire a hangszín szabályzó képes lenne. Egy kimunkált fiziológia szabályzó, minimális hangerőn egyáltalán nem kellemetlen, sokat hozzátesz az elvárt zenei élményhez.
Gyakorlatilag kapcsolókkal szokás az ilyen szabályzókat korrektül megépíteni, ahol nem potméter van, hanem valamilyen sokállású kapcsoló.
(#) doktor válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
A tökélete megoldás, az amikor lehetőség van a kikapcsolásra.
Az erősítőnek a feladata az lenne, hogy minél nagyobb sávszélességben tudja a műsorforrás jelét, változatlan minőségben visszaadni, természetesen a lánc többi eleme is meghatározó.
hangsugárzók, a hallgató helyiség.
(#) steelbird válasza Dokikaa hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Sosem használtam. Normál szobahangerőn, ami már alkalmas zenehallgatásra és már nem is nevezhető halknak, még színezi a hangot. A potméter középállásáig módosítja a hangképet, az meg sok erősítőnél már túl van a max. teljesítményen is. Jó rendszernél, normális forrásanyagot hallgatva (ami manapság könnyen elérhető) nincs rá szükség. Sőt, nincs szükség semmilyen hangszín manipulálásra sem. Akkor szól úgy, ahogy kell.
Nem tudom, ki hogy van vele, de ha már zenét hallgat az ember, akkor legyen igényes és azt jó minőségű forrásból tegye. Youtube és társai ilyen szempontból megkérdőjelezhetők. Azoknál a zenék többségénél az audió tömörített, gyakran még a HD videókban is. Az elszenvedett minőségromlást hangszínnel nem lehet visszakorrigálni. Jó minőségű forrást pedig nem kell hangszínelni sem.
(#) gabesz1987 válasza dollerakos hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Szia tudnal nekem segiteni van egy orion se 260 as erősitőm de az előző gazdaja minden vezeteket le forrasztott a panelekrol a bemeneteket a vegfokokat es a hangszin szabajzot is hangerő potit is es nem nagyon tudom hova mit kellene forrasztani esetleg keppekkel tudnal segizeni hogy vissza alizsam eredeti alapotaba

Email cimem ******************
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) 13_Balu50 válasza gabesz1987 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Tessék itt van.
(#) Gafly válasza gabesz1987 hozzászólására (») Okt 21, 2016 / 1
 
Idézet:
„alizsam”

alejkum
(#) 13_Balu50 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
T helyett z-t nyomott ennyi, egymás mellett van.
(#) Gafly válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Erre nem tudtam görcsöt kötni. Próbáltam az összes "T" helyett "Z"-t beilleszteni, de akkor sem jött ki számomra semmi az „alizsam”-ból...
(#) 13_Balu50 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Oké, van még egy két hiba benne.
(#) gabesz1987 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Kedves Gafly esetleg tudna segíteni látott már ilyen erősìtőt
(#) Gafly válasza gabesz1987 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Rajzom van hozzá, és működőképes példányom is.
Fényképezni viszont nem szeretném szétszedni...
(#) gabesz1987 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
milyen rajzod van hozzá ? azt esetleg el kérhetem
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
(#) Gafly válasza gabesz1987 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ami a rajzot illeti, például itt is van.
Szerintem papíron is van belőle, de nem ez a lényeg.
Jó lenne pár fénykép, hogy honnan kell nyerni?
Mert ugye ez:
Idézet:
„az előző gazdaja minden vezeteket le forrasztott a panelekrol”

nem sok jóval kecsegtet, de nem reménytelen azért...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
Következő: »»   17 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem