Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   87 / 87
(#) reloop válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 13, 2018 /

Ha a TDA7265 bemenetén 1 µF a csatolókondi akkor nagyjából rendben kéne legyen az átvitel, ezt a felére érdemes még csökkenteni, hogy kiderüljön abból ered-e hiba amit feltételeztem.
Linkeld be melyik kapcsolást készítetted el, mert több változat is készült.
A 22 pF a rádiófrekvenciás sávban szűr.
(#) burgdavid válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2018 /

Ahogy néztem ez a kapcsolás az: https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=198460
Itt vettem az apróban, készre szerelve
Mennyire növelhetem, hogy kb 19-20kHz-en vágjon? Van egy olyan gyanúm, hogy jön ki egy kis MPX jel a rádióból jó lenne levágni valamelyest.

A 19 kHz -3 dB-es törésponthoz 180 pF kondi való, de az MPX szűrést a tunerben kéne rendberakni.
Az áramkörnek jutott független táplálás, vagy a végfokról kapja a tápot? Ez utóbbi sajnos melegágya a gerjedéseknek.

Oké, majd ránézek a kimenetre. Az is lehet, hogy a deemphasis miatt hallom nagyon sziszegősnek.
A tunernek/riaa korrektornak van külön 13,5V-os tápja, arról jár ez is, a 7812-t kihagyva.

No, no! Kell a saját stabilizátor. Lehet 7810, vagy 12 V-os LOW DROP.

Ok! Van egyébként 24V is ilyen célra (egy buck regulator állítja elő) de most 25V-os elkók vannak beültetve, az elég csücskös, illetve induláskor nagyon megrántotta a tápot, volt hogy nem indult el.
Következő: »»   87 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu