Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   141 / 315
(#) RobyBoy válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Egy hibát elkövettem.Nem írtam eddig hogy LI-POL aksiról van szó.Ezek vannak a tabokba.
Kipróbáltam labortápról,1A-es áramkorláttal,4,15V feszültséggel és szép lassan lement a fogyasztása 0-ra.Ekkor bekapcsoltam a tabot,és azzal szembesültem hogy 50%-ot mutat a rendszer. Nem lehet hogy ez már szoftveres hiba lesz?Ugyanis nem kerül bele a tab "töltési logjába" a saját belső hardvere által mért adatok.Lehet ha törölném az akku előzményeket valahogy akkor ismét mutatná a normális értéket.
(#) nyekk hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok
A csatolt Lithium Ion akkuhoz keresek töltö kapcsolást.Ez egy motor akku,elvileg egy 30Ah helyett lett vásásrolva.
A következő jelzéssel: HD ZLT16 60Wh
Előre is köszönöm!
(#) rascal válasza nyekk hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Itt a honlapja bővebben: Link, de az nem sokat árul el róla. Lehet, hogy megoldották azt, hogy ólom akkuhoz készített töltővel is lehessen tölteni, mert a motor sem tudja, hogy más került bele.
(#) nyekk válasza rascal hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Link nem sokat mond,néztem én is ,a töltésére vagyok kíváncsi ,igényel valami különleges töltőt,vagy beéri egy 15 Voltnál leszabályzó,valamint állítható áramerőségű töltövel is?
(#) rascal válasza nyekk hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
A cetli szerint amit lefényképeztél rá van az akkura írva valahova, hogy mennyi a maximális töltőáram amit elvisel. Aszerint olyan töltő kell, ami 15V-ot próbál tartani, de ha nagyobb áram folyna mint amit az akku elbír töltésnél, akkor feszültséget addig csökkenti, amíg az áram is a megadott határ alá csökken. Óvatosságból mind a feszültséget, mind az áramot a megengedett alá állítanám kicsivel, már csak azért is mert az otthoni műszerek általában nem hitelesítettek. Pl. 14.5V, és a megengedett áram 80-90%-a.
Lehet, hogy a forgalmazó tud hozzá ajánlani töltőt, vagy elárul kicsit többet az akku lelkivilágáról.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) nedudgi válasza nyekk hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Kicsit bajban vagyok ezzel az akkuval, és a ráírt szövegekkel.
A leírás szerint néhány órával a pihent akku feszültségének 12,8V felett kell lenni. Azt nem tudom, ezt hogyan derítették ki. Ha LiIon akkuról van szó, akkor teljesen feltöltött, terheletlen akkupakk 12,6V/16,8V, esetleg 12,3V/16,4V lenne. LiFePo akkupakk esetén igaz lehet a 12,8V, mint határeset, új pakktól 13,2V az elvárható érték. Lehet persze, hogy olyan kémiai felépítésű cellákról van szó, amivel még nem találkoztam, és az is lehetséges, hogy elektronika állítja elő a feszültséget. Kérdése, hogy van-e benne balanszer áramkör?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) szsrobert válasza RobyBoy hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Lehet hogy 4,3-4,35Vra tolti. 4,15-tel elvileg sokkkkkkkal tobb ciklust bir az akku.
(#) pjg válasza nyekk hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Igen, igényel. A négy cellát külön-külön kell tölteni. Azért is van mind kivezetve.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
(#) dara válasza pjg hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Ha elolvastad volna nem azért van négy kivezetése mert ki vannak vezetve,hanem az univerzális bekötés miatt.Vagy is kettő kettő ugyan az.És normál ólomaku töltővel tölthető.Senki nem gondolt arra hogy a motor generátora is tölt bele?
(#) rascal válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Én gondoltam rá: Bővebben: Link
(#) dara válasza rascal hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Bocsi igaz jár a pont.
(#) gerenk válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Azért egy kicsit érdekes ez az akku, a gyártó ezt az 5A töltőt ajánlja hozzá, de valóban az autóban meg kell elégedjen a sima 13,8V-on leszabályzó generátor töltésével.
(#) lelkes amatőr válasza gerenk hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Az autós töltés itt nem lényeges mert ez kifejezetten motorba való, nem autóba. (lásd: fizikai méretek, 60Wh kapacitás)
(#) dara válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Most ez hogy jön ide?A motorban is generátór van.
(#) lelkes amatőr válasza dara hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Magam se tudom, csak megakadt a szemem az autó szavon.
(#) dara válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Ja!
(#) rascal válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Könnyű elsiklani afelett, hogy Wh-ban adták meg, és nem Ah-ban a kapacitását. Utóbbi már csak 5Ah. Mindjárt más, mert először én is néztem, hogy milyen bivaly, autóba is jó lenne, de nem...
(#) lelkes amatőr válasza rascal hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Erre gondoltam én is amikor felvetődött az autó szó. Könnyen elsiklik az ember szeme a WH-AH felett.
(#) nyekk válasza pjg hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Üdv .
Akkor ezek szerint ,mint két oldalt külön külön kell tölteni,egyszerre ,vagy egyik oldal felöltése után jöhet a másik? Nem talákoztam még ilyen akkuval. Az akkut igazság szerint nem láttam,egy barátom kért meg rá ,hogy kérdezzek utánna,milyen töltőt,töltést igényel.
(#) dara válasza nyekk hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Olvasod ezt az oldalt?Mint írtam meg amit belinkeltek adatlapot ott az van hogy a négy saruból kettő kettő a plusz és a minusz.Azért van hogy külömböző tipusú motorokba lehessen be szerelni.Tölteni meg normál akutöltővel lehet.
(#) rascal válasza nyekk hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Nincs két külön oldal. A két "+" feliratú sarú belül össze van kötve egymással, és a két "-" feliratú sarú is össze van kötve egymással. Kényelmi okokból van így megcsinálva, hogy minél több motorhoz felhasználhasd. Az akku szempontjából teljesen mindegy, hogy melyik "+" és melyik "-" kivezetést használod fel, csak egyet - egyet kell. Gerenk pár hsz-el feljebb belinkelt egy gyári töltőt, amit a gyártó/forgalmazó ajánl.
(#) nyekk válasza dara hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Elkerülte a figyelmem a belinkelt töltő,igy már tisztább a kép.
(#) Directors hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Telefonról szoktam zenét hallgatni napi szinte a munkahelyen és az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom a legjobban kímélni az aksiját a telefonnak ?

Hagyom teljesen lemerülni és aztán feltölteni , vagy egész végig amíg zenét hallgatok róla addig a töltő rajta legyen a telefonon ?
Mennyire használódik így az aksija ?
(#) david10 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok, tönkrement az alaplap a Vodafone 875-ös telefonomban, a javításával nem foglalkozok, helyette átszeretném alakítani a telefont TV-B-Gone-á, azaz egy univerzális TV távirányitóvá. Egy Atmega32u4-es uC és egy 5V-os OLED kijelző lesz benne, a step-up konverter más tál tészta lesz, de ezzel majd később foglalkozok.
A telefonban egy 1400mAh-ás Li-Ion akku van. (Lásd a mellékelt képet.) Az alaplapon eredetileg egy MT6329A végezte a töltés feladatát, de mivel ez BGA tokú, ezért nem tudom felhasználni. Helyette találtam elfogadható áron egy igen egyszerü MCP73833 nevü IC-t. Találtam hozza ezt a rajzot. A rajzon Li-Po akkut töltöttek vele. Ez az én Li-Ion akkumulátorommal kompatibilis-e? A 6.-odik lábára (PROG) mekkora ellenállást kell tegyek? Nekem 0.7142857142857143 Kohm jött ki az adatlap 17.-ik oldala szerint.
Az eBay-es 1-2 dolcsis modulok sajnos nem férnek be a dobozzába és a világ eldőlne, ha nem tudnám a microUSB-s dugaszon 5V-al töltetni.
A választ előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza david10 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Keress egy pontosan 0.7142857142857143 kΩ ellenállást és azt kössed be. Más érték nem jó.
Ez most komoly?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) Medve válasza david10 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Szia, igen, az, ha ennyi jött ki, hát tégy oda annyit, de vedd figyelembe az érték tűréseit is.
(#) nedudgi válasza david10 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ha 10-20 százalékkal nagyobb az az ellenállás, attól még nem dől össze a világ, legfeljebb pár perccel tovább tart a töltés.
Ha javasolhatom, inkább Microchip oldaláról srezz adatlapot, abban biztosan korrekt kapcsolás van.
(#) david10 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Annyit számoltam, természetesen nem pont akkora ellenállásra gondoltam. Ne csináljunk belőle ekkora dolgot, az IC-t ahonnan veszem, ott van 715 ohmos ellenállás, ha oda az kell, akkor olyant teszek. Akkor jót számoltam, vagy valamit nem vettem figyelembe és nem jót számoltam? Ezzel meg volna oldva a töltés fele?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) FDAssasin hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Li-Ion töltővel (18650-re tervezték elvileg) lehet biztonságosan, az akksi tönkrevágása nélkül Lipo-t tölteni? Ebayes olcsó li-ion töltőről lenne szó, de a 18650-et szépen feltöltötte, teljes töltés után megállt a töltés (vagy csepptöltésbe váltott?). Ha ez segít, erről lenne szó: Link
Lipo kapacitást nem tudok, nincs ráírva sajnos, csak az hogy 3.7V.
A válaszokat előre is köszi!
(#) RoliNyh válasza FDAssasin hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Töltheted vele nyugodtan.
Bár egy kép azért nem ártott volna a Li-Po akkudról sem, méretekkel lehetőleg.
Ha túl kicsi fizikai méretű, akkor nem árt a töltőáram csökkentése a programozó ellenállással...
Következő: »»   141 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem