Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 312
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Hasonló, de "balanszeres" 4S 30A panellel rendelkezem. Nem igazán értem, hogy mire szolgál az a fehér külön balanszeres csatlakozó kivezetés ? (Pontosabban van egy sejtésem, de csak később írnám le, hogy a válaszokat ne befolyásoljam.)
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Az Imax B6-s tud tölteni balancerrel meg anélkül is ( pl csak 2 kivezetésen egy 12V-s LiPo-t) ilyenkor nem kell a fehér stekker.
Ha olyan van, akkor a töltön a BALANCE modust kell kiválasztani és a fehér stekkert is bedugni. A B6-s továbbra is a fö kimeneten tölt (piros fekete), de méri a cellákat és a belsö elektronika igyekszik kiegyenliteni a feszültségeket, hogy a töltés után mindegyiken egyforma feszültség legyen.
A B3 sajnos ezt nem tudja, az csak a fehér stekkeren tud tölteni de nem tudni pontosan milyen elven.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Van és használom az Imax B6-os klónomat. De ez a panel a "balanszerezést" is elvégzi...
Talán a B6-os balansz áramköreit akár meg is zavarhatják a kivezetéseken "csüngő" alkatrészek ?
A "sejtésem" a felhasználásukról inkább ez lenne...vagy az, hogy nehezen hozzáférhető zárt helyre beépített cellák kapcsaihoz megkönnyítik a hozzáférést pl. ellenőrző mérésekhez.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Pontosan ez a gond, amit soha nem tudni, hogy hogyan viselkednek egymással az ilyen áramkörök. Sok gyári akkuegységben belül van a balanszer, azokat nem lehet külsö balanszerrel tölteni (többnyire ki sincs vezetve). Megint mások csak védik a cellákat, hogy ne merüljenek kb.3,2 V alá azokat általában lehet tölteni balanszerrel, de csak akkor, ha nem merült egyik cella sem 3,2V alá. ( ilyenkor a belsö balanszer letiltja a cellát igy a külsö sem igen tud vele mit kezdeni, csak a belsö áramkörrel tölthetö - 2 vezetéken).
Ha söntölö a belsö védelem, akkor a külsö balancerrel nem lehet tölteni, mert az áram a söntbe folyik.
Megint mások (a legdrágább akkuk) meg egy extra lábon kommunikálnak a töltövel, amit csak az erre gyártott töltök értik (A B6 nem). Ilyenek a jobb kameraakkuk, meg a computer akkuk is illetve sok müszerakku is.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
(#) jFET hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Az előbb részletezett 3S akkupakkot, ezzel a védelemmel ellátva (Bővebben: Link) fogom tudni tölteni imax B6-tal, "két vezetéken"? Ez a modul elvégzi a balanszerezést ugye? Így nem kell az imax töltő balanszer kimenetét használnom ha jól értem.

A LINK gombot használd, kérlek!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
(#) Massawa válasza jFET hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Van rola kapcsolási rajzod?
(#) Thowra válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Kisütés alatt nem a NiCD és NIMH akkuk esetén történő kisütést értettem.
Üzemszerűen 4.3A terhelés lesz rajtuk, igaz csak rövid ideig egyszerre.
A teszt a várható össz üzemidő miatt kellett.
(#) jFET válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nincs sajnos. Rászánom a pénzt B6-ra ha az tuti jó vagy ha van más megoldás az is érdekelne. Nem baj ha nem univerzális töltő csak a 3S-t feltöltse normálisan.
(#) Massawa válasza jFET hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ha van tápod ami 12,4-12,6V-t tud adni meg van rajta áramkorlát akkor probáld meg a piros meg a fekete vezetéken mintegy 2 A-l tölteni. ( csak 2 vezeték kell). Ha megy, akkor megveheted a B6-t mert azt alapbol tudja. Közben voltmérövel figyelheted a cellák feszültségét. Ha azok egyformák akkor az áramkör a balanszot is tudja. ( lehet, hogy ezt használat után kellene mérni). Akkor nem kell más, ha mégsem teszi, akkor inkább amondo vagyok, hogy szerelj jo csatikat a meztelen akkukra ( +|- és a 4 polusu balance) és igy vedd ki tölteni. A B6-s 1-2 ora alatt ugy biztosan elbánik vele.
(#) jFET hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Sajna nincs olyan tápom, nem tudom kipróbálni. Fúrógépbe lesz az akkupakk, így egy kicsit macerás mindig kiszedni belőle a cellákat. Máskülönben nem is gondolkoznék azon, hogy egybe töltsem őket. Közben kaptam egy másik imax b3-at, nem a 20W-osat hanem a kisebbet. Az tölti rendesen, jelzik a LED-ek ahogy kell. Bár az a furcsa, hogy ha töltés közben megszakítom az áramkört, majd visszadugom, mind a 3 LED zölden világít pedig a töltést nem fejezte be, ezt a cellák feszültsége is igazolja. Ez miért lehet?
(#) (Felhasználó 116521) hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Üdv!
18 V -os akku megfelelő töltéséhez a töltő kimenő feszültsége elegendő ha csak 18 V??
(#) (Felhasználó 116521) hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
A 18 V stabilizátor IC kimenetét meg tudom emelni ha föld potenciál nem nulla, hanem mondjuk 2 V??
(#) Massawa válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
18V-s Li akku nem igen jön össze mert a cella fesz max 4,2V, igy az csak 4x4,2=16,8V lehet, vagy 21V.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
3.6Vx5=18V. Ehhez 21V töltőfeszültség kellene.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) alex0 válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Ha 18V-os gép az alap, abba 15 NiCd cella van építve. Ennek a töltési végfeszültsége 22V körül van. Vagyis 5 Li-Ion cella lenne a megfelelő helyette.
Ezért a 18V nem elegendő, de működne róla a gép. Kicsit lassabban forogna, meg persze gyengébb is lenne.
Ha pedig emelni akarod a szabályzó feszültségét, miért nem eleve szabályozhatót használsz? (Pl.: LM317) De ha nem kell azonnal, rendelj egy kész modult. Olcsóbb és szebb is. Az a meglátásom, hogy ilyen alap dolgokat nem érdemes otthon elkészíteni, mert sokkal olcsóbb készen, mint alkatrészekből összerakni. Persze ha van - akár bontott is - ingyen, akkor más a helyzet. Meg az alkotás öröme is elmaradna a kész áramkörrel.
(#) (Felhasználó 116521) válasza alex0 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
A cellák töltését is egy elektronika vezérli. Ráköthetek 24 V-ot?? Az eredeti tápja sajnos nem működik, ezért kellett egy 18V-os IC-n keresztül tápot adni neki, mivel azt gondolom a 24V túl sok lenne a töltőelektronikának. Vagy mégsem??
(#) (Felhasználó 116521) válasza alex0 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Eredetit sajnos nem tudok venni hozzá, 8.000 Ft, postaköltség még 5.000
(#) (Felhasználó 116521) válasza alex0 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Kedves alex0 ! Érdekelne a véleményed a 24 V-al kapcsolatosan.
(#) bfecu hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Üdv!
Hátha valaki tul van már egy akkus (Nimh) fúrógép Liion átalakításán,Az akkuk védelme okoz
problémát Kéne egy lekapcsoló elektronika ami8,5- 9V nál lekapcsol (3 cell esetén)és bir 7-8A t
Ha esetleg ebay vagy alin rendelt megköszönném a linket
(#) yulo5310 válasza bfecu hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
A vaterán a "szerszámgépek" eladónál vehetsz 2-6 ig balanszeres lipo töltőt venni jó áron,de az amperre figyelj,több fajta is van neki
(#) yulo5310 válasza bfecu hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Én a 9,6-voltos gépeimet alakítottam át,úgy hogy 2-2 cellát párhuzamosítottam,majd 3 párhuzamost sorba kötöttem a töltő-lipo őrre,remekül működik. Az hogy 12,6 voltos,ne ijedj meg,a gép simán bírja a több voltot,már évek óta így használom,nagyon bevált! Sőt,még cella kijelzőt is építettem bele,mutatja a cellánkénti,és az össz feszültséget,és ha lemegy 3,3 volt alá,sípol veszettül,és csak 800 pénz volt darabja a "jófogáson"
(#) alex0 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Azért sem okoz gondot neki a 12,6V, mert ez a teljesen feltöltött akku feszültsége. Ugyanez az állapot a NiCd esetén is. 8 cella kb. 1,5V töltési végfeszültség esetén 12V. Tehát gyakorlatilag azonos körülmények lettek a csere után.
Menet közben nem szokott ez a jelző sípolni? (Terhelés hatására az akkuk feszültsége kisebb lesz)
(#) yulo5310 válasza alex0 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Nem,csak ha 3,3 volt alá megy az egész pakk,ami ritkán fordul elő,hisz' akkor már nagyon gyengusz,inkább az akkuk védelmére szolgál,hogy illő lenne tölteni!
(#) fecus válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Erről a cella kijelzőről van egy linked?
(#) yulo5310 válasza fecus hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Az istennek sem akarja a fájlt betölteni,de a jófogáson beírod"akkumlátorok",és a 3. oldalon ott az eladó akitől venni szoktam őket.
(#) bfecu válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Van két imax töltöm is De nem ezzel szeretném tölteni Ugyan igy csináltam meg ahogy Te is leirtad Sipolos cellamerülő figyelőm is van de nem ezt szeretném beépíteni az akku házba Nekem a lekapcsoló elektronika kéne Nem a töltéssel van gondom. A túlzott alámerítéssel!Mivel nem csak Én szoktam használni.
(#) bfecu válasza fecus hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Az RC fórumon is találsz egy pár hirdetést.
(#) yulo5310 válasza bfecu hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Akkor a vaterán 'szerszámgépek' eladónál találsz ledes cellaőrt. Egyébként a sípolást ki lehet iktatni a nyomógombbal,sőt én még beraktam a negatív ágba is 1 mikrokapcsolót,így csak akkor látom a kijelzőt,amikor akarom. Mindez elfért az akksitartóban a6 akkuval együtt!
(#) alex0 válasza fecus hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia!
ITT van egy link. De rengetegen árulják. Ha minden igaz ez lenne az.
(#) pistabaaa hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Sziasztok,

van kettő telefonom. Egész pontosan egy Xiaomi MI4 és egy Xiaomi MI4c. A márkán és a hasonló típuson kívül az közös még bennük, hogy nem kapcsolnak be.

Röviden a sztori: MI4 esetében először megadta magát a microUSB port (nem ismerte fel a PC), később a töltésvezérlő IC már nem volt képes gyorstöltésre, végül egy rossz autós töltőnek hála egyszer csak kikapcsolt a telefon kb. 30% körüli töltöttségnél amikor rádugtam a töltőre, ezután nem tudtam újra tölteni, bekapcsolni. Egy kisebb, 500 mA-es töltővel lassú töltve sikerült újra feltölteni, bekapcsolni. Azóta - ne kérdezzétek miért, de - ugyanaz az autós töltő újra hazavágta, már a lassú töltés sem segít.
Az MI4c hasonlóan járt, kivéve az autós töltő részt, itt egyszerűen csak lemerült (1% alá), azóta nem tudom tölteni, bekapcsolni.

Mindkét telefon egyébként ezen kívül "hibátlan", töltőre dugva a töltést jelző LED pirosan villog. Normál esetben nem villognia kellene, csak folyamatosan világítani. Ennek ellenére az látszik, hogy érzékeli, hogy próbálom tölteni.

Amit próbáltam: az MI4-hez rendeltem új akksit (2014-es és 2015-ös telefonokról van szó) illetve kicseréltem az USB portot és szalagkábelt, ami a microUSB porttól a töltésvezérlőig közvetít. Sajnos ez sem segített.

Amit találtam: az MI4-hez van egy nagyon jó kis mi-merre-mennyi leírás, ez alapján cseréltem pl. a korábban leírtakat.

Amit kérdezek: lehetséges-e az, hogy a töltésvezérlő IC (bizonyos Qualcomm PM8941 az MI4-ben) adta meg magát, és mivel a Li-Ion akksikat (Samsung BM-32 és Samsung BM-35) nem illene nullára meríteni, most a töltés az egyetlen ludas? Értem ezalatt, hogy ha valahogy fel tudnám tölteni az akksikat, akkor vajon megoldódna-e a probléma?

Ha ez működhetne, akkor igazából olyasvalakit keresek, aki tudna konkrétan segíteni (fizikailag) az akksik újraélesztésében.

Ha ez nem opció (mert pl. a töltésvezérlő IC hibája miatt mindegy, hogy töltött-e az akksi), akkor annak cseréjét ahogy nézem házilag nem igazán lehet elvégezni (BGA tokozás).

Bármilyen ötletet szívesen meghallgatok. Igazából a célom az lenne, hogy 1-1 teljesen töltött akksival be tudjam kapcsolni a telefonokat és lementeni róluk az adataimat (igen, tudom, hogy konkrét adamentést sokan vállalnak) és egyelőre ennyi.

Mint látjátok, nem vagyok elektro-szaki, elnézést a pontatlanságokért, de próbáltam részletesen vázolni az esetet.

Remélem lesz valaki, aki tud segíteni, kevésbé szakibb fórumokon nem jártam sikerrel.

Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
Következő: »»   156 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem