Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Táp helyett akkumulátor
 
Témaindító: csigi, idő: Máj 13, 2012
Lapozás: OK   1 / 1
(#) csigi hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Grundig Subwoofer-ből származó erősítőm ami eredetileg 230-as tápról üzemel, ezt szeretném átalakítani úgy, hogy akkumulátorról működjön, az erősítő paneljén van a táp része is, ami diódahídból (szűréssel) és egy 7812-es illetve 7912-es stabic-ből áll, tehát egy 12v-os akkumulátorról üzemelhetne, mert elég a feszültség hozzá, a probléma ott van, hogy egy csapolásos megoldású trafóval van ellátva ami 2x 21v-ot ad ki és így az akkumulátor pozitív és negatív szálának bekötése már bonyolult, legalábbis számomra

Próbáltam pár megoldással, de vagy el sem indult vagy leültette a tápot (hozzáteszem rövidzár védett táppal próbáltam tehát nem okozott kárt az erősítőben).

Megoldások érdekelnének, hogy hogyan lehetne kivitelezni ezt a dolgot, ha jól gondolom a diódahídra nincs szükség mivel már bemenetnél egyenáramról beszélünk.

Ha valaki tudna rá megoldást kérem írja meg.

Előre is köszönöm!
(#) neocska válasza csigi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Probáld meg 2 darab akkumlátorrol, sorbakötve, a közöspont a test, a pozitiv meg negativ azt már gondolom tudod hova kel kötni
De az még homályos hogy neked minek csinál 21V bol 12-t, mikor elég a 7912 7812nek 14-15volt is böven.
Véletlenül nem a kissebb erösitöket hajtsa csak 12V rol s a subot pedig +- 29V rol?
Milyen végfok IC van benne?
(#) csigi hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Csak egy darab akkumulátor áll rendelkezésre, a kettős megoldás sajnos kilőve.
Nincs szükség a 21v-ra azt nem tudom miért tettek bele ekkorát, az egész erősítő lényegében 12v-ról működik egy szimmetrikus tápról amit a 78 és 7912-es állít elő.

Valami köztes elektronika kellene bele lehet, csak nem tudom mi.

Az erősítő 1 db LM4700TF 30W-os.
(#) csigi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
De az egyenirányítás után a diódahíd kimenetei a stabic-kre vannak kötve, nagyjából végigkövettem, és nem megy rá külön a betáp csak az stabok után.

Az segítene valamit ha lefényképezem mindkét oldalról a panelt?
(#) neocska válasza csigi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Na igen, a fotok segithetnek, de ahogy köbzoli is mondta, 1akkurol veszett az ügy.
Inkább ajánlott, hogy te csinálj egy hasonlo erölködöt mint a JAXTECH nevezetü cikkben levan irva.
(#) csigi válasza neocska hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Készítek róla képeket aztán hátha van rá megoldás, ha nem akkor valóban egy 12v-os tápra belőtt erősítő marad.
(#) csigi válasza csigi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Előző hsz-hez csatoltam a képeket, csak a szöveget valamiért nem módosította...

Arra az esetre ha nem működne ez a megoldás lenne valami ötletetek subwoofer erősítőre ami megbízható és a célnak megfelel? (kb. 30W-os)

Köszönöm!
(#) neocska válasza csigi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Furcsa, még be is jelölted, hogy egyenirányitás után meik a plusz meik a minusz, s ha jolmegfigyeled direkt az ic-be megy
Tehát ez egy akkkuval ejtett téma.
Visszatérve az esrösitöre ami 12V rol emnne, csinálj egy tda2030 hidat amihez + és test kell csak, szépen szolnak azok a hidak.
(#) birs válasza neocska hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!

Ezt én is csak megerősíteni tudom, nekem is volt
TDA 2030 -as erősítőm egymagában is szépet szól
hát még hídba kötve.
(#) csigi válasza neocska hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Igen, próbáltam kihámozni, de akkor lényegében igazam volt, hogy csak a stabokról megy a komplett elektronika.

Én is a 2030-asra gondoltam csak ugye ez nem hagyományos erősítő hanem kell hozzá másik elektronika is ami levágja a magas hangokat mivel egy subwooferről beszélünk.

Végül is a 2030-as 14w-ot tud hídba kötve akkor 28w az meg bőven elég a 30w-os hangszóróhoz. Igazából a fele tehát 15w lenne az ideálig ha jól tudom.
(#) csigi válasza birs hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az lesz valószínűleg ha találok megoldás a magas hangok levágására is, mármint egy normálisat.
(#) birs válasza csigi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
(#) neocska válasza birs hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Vagy netán ez igaz ennek +-12V kell
(#) csigi válasza neocska hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A mély hang kiemelő sajnos nem jó mivel a magasakat nem bántja itt pedig pont az a lényeg hogy szinte teljesen kiszűrje, viszont az alul áteresztő amit küldtél az pont jó lenne, csak a betáppal visszatértünk oda ahol kezdtük, mert ugyan az mint a kész erősítőmé.

Azért köszönöm, még én is utánanézek, csak lesz valami elfogadható megoldás!
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
A téma nyitója ugorjon át a TDA1518 témájába, vagy keressen ezek közül megfelelőt: Bővebben: Link. A hidalt TDA2030-nak is van témája, minden megtalálható benne. Szub szűrőnek pedig: sub_filter.Más probléma szerintem nem lesz, mindenből a legegyszerűbbet kerestem, és mindegyik működik. +- táp sem kell. Esetleg egy kis minimális előerősítő nem árt a végfok elé, az pedig TL071-el megoldható 12V-ról is (van témája). Ezt is kerestem: Bővebben: Link.
(#) csigi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Köszönöm a segítségedet, illetve a korábbiakat is szintén köszönöm!
Sikerült beszerezni egy SAL mély láda erősítőt így tárgytalan a dolog!
(#) fejjel.zsolt hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Sziasztok! ki tudna segíteni nekem abban,hogy 6 voltos dinamóról szeretnék egy 9 Voltos akkumlátort tölteni,hogy a 6 volt állandó feszültséget ad és úgy töltené a 9 Voltos aksit,de feszültség szabályozó is kell! Aki tudna segíteni ebben kérem írjon erre az email címre nagyon sürgős lenne. Tisztelettel Zsolt
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem