Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be-/kikapcsoló nyomógombbal
Lapozás: OK   29 / 36
(#) proba válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Egy 220-470nF kondenzátor azért nem ártott volna bele a gombbal párhuzamosan. Kicsit is hibás gombbal összevissza fog kapcsolgatni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Kicsit csapongok, keresgetek...
Ezt találtam megfelelőnek, két színű visszajelző leddel.
A relét kapcsoló tranzisztort kicserélhetem bd139-es re?
(#) O.Lee hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy olyan egyszerű pic-es kapcsolásra lenne szükségem, mely 4 nyomógomb nyomásával be/és ki kapcsol 4 kimenetet, vagyis az 1-es gomb első megnyomására H lesz az 1-es kimenet, újbóli nyomásra L. A kettes gomb a kettes kimenetet, a hármas a hármast... Mind ezt minimum 4 "csatornán" azaz négy H/L kimenet, 4 gomb. természetesen mindegyik független a másiktól.
Áramkört tudok építeni , azonban a Pic-el bajban vagyok, (programozás, stb)
(#) Lucifer válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Használj Arduinot.
(#) sany válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ehhez nem feltétlen kell PIC. TTL vagy CMOS IC-kel is megoldható.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Milyen picre gondoltál ? Tervezd meg a kapcsolást ,én megírom a programot mondjuk a 16f628 ba már belefér
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
16F628A ~ 700 Ft, PIC16F1503 ~ 300 Ft. A 16F1503 6 csatornáig jó: RA0.. RA5 a nyomógombok, az RC0 .. RC5 a vezérelt kimenet.
(#) martin96 hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Mostanában elkezdtem használni ezt a TTP223-as IC nyomógomb helyet.
Előlapot nem kell kifúrni neki, ha elég vékony a műanyag (1-3mm), akár közvetlenül mögé is lehet tenni.
Be lehet állítani 4 különböző módot rajta, ebbe bele tartozik a reteszelődés is.
Szerintem ha nem szükséges a hagyományos nyomógomb ez is jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) teglascs válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ha ez 4, egymástól független kapcsoló és kimenet, akkor én biztosan nem gondolkodnék mikrovezérlôben. Keresd meg itt, a topikban a legegyszerůbb "egy nyomógomb - egy kimenet" kapcsolást, és azt építsd meg négyszer.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Miért beszélitek le a fejlődésről? Áramköröket már épített, most ki szeretné próbálni a mikrokontrollereket...
(#) Kovabe válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Szia

Ajánlom figyelmedbe a flowcode-ot, egyszerüen meg lehet tanulni és könnyű kezelni, nem kell megtanulni egy programozási nyelvet sem csak az alapokat.
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szia! Sajnos nem tudom megtervezni... 16F870-en van pár darab, azzal meglehet oldani? A kész hex filet betudom tölteni.
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A 870 -el is megoldható de ha nem tudod a nyákot megtervezni elkészíteni elég bonyolult dolgod lesz ..
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Félreértettél... ha van egy komplett rajz, abból megtudom csinálni a teszt modellt, utána a nyákot, valamint a hex feltöltést.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) O.Lee válasza martin96 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszönöm, nem is rossz az ötlet. Gyakorlatilag 4 db vezérelhet - kiegészítés után - 4 db relét flip/flop módban?
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Reléket akarsz vele kapcsoltatni ?
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Igen, azt a részt már hozzá tudom tervezni, csak maga a PIC-es rész nem megy sajna... Próbálkoztam 4013-al, de sokkal több alkatrész kellene hozzá...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A pic egyik oldali lábaira rákötöd közvetlenül egy uln 2003-vagy 2008 "tranzisztormező" vezérlő lábait a kimeneteire meg már mehetnek a relék , a pic másik oldali lábaira rákötsz egy egy ellenállást (1-10k között bármi jó) és a másik végüket leteszed GND re , azok a pic lábak lesznek a bemenetek amire ellenállást tettél és a gombok másik oldali lábai a + 5v ra kötendők . A pic táplábait az adatlapja segítségével azonosíthatod . Ja és az MCLR lábat szintén + ra kell húzni egy 1-10k ellenállással .
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszönöm, de ez az ULN2003 miért szüksége hozzá? a relék 300 Ohmosak, gondoltam egy BC182 v hasonlót hajtanék meg először (a tekercs 12V)
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Közben megnéztem az adatlapját, már értem miért, a tranzisztorok helyett
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Egyszerűbb bekötni és 50v 0,5 A terhelhetőségű (ha jól emlékszem) azt nem írtad milyen feszültségről mennek a relék ezért javasoltam ..
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Mivel a PIc 5V- a relék pedig 12V ebben az esetben is használjam az ULN-t vagy maradjon földelt emmiteres kapcsolásban a Bcxxx (NPN) .. további kérdés, a PIC-nek rezonátor, vagy quartzi nem szükséges?
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Egyszerűbb strapabíróbb a tranzisztormező , a pic adatlapját nem néztem ha van benne belső oszcillátor akkor nem kell kvarc .
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszönöm. Ha tudod ránézel, mire is lenne szükségem? (pdf)
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Van belső rc oszcillátor csak egy 100nf os kondi kell a két tápláb közé a lehető legközelebb a lábakhoz . Én a RC portra kötném az uln-t (mind a 8 csatornát bekötve ) és az RA porta a gombokat (így semmi nem zavarja a hex feltöltését ha a nyákon akarod megoldani .
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Remek! Holnap összeépítem, már csak egy írt program kell hozzá! Annyiban tudsz még segiteni, hogy melyik lábak legyenek a bemenetek és melyek a kimenetek?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
RA0-3 a bemenetek RC0-3 a kimenetek (most ezek aktívak de később fejleszthető a program azért írtam hogy a teljes c portot kösd össze a tranzisztormezővel)
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017

4gomb.hex
    
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
Holnap irok, mi lett belőle.
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Szia! Összehoztam ezt, de nem igazán csinál semmit... PIC ok, program felment. A PIC egy másik áramkörben, másik programmal ok...
(#) ha1drp válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Mintha hiányozna a felprogramozott oszcillátortípus hardveri megvalósítása.
Következő: »»   29 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem