Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » M35500AFP kommunikáció PC-vel
 
Témaindító: Kori27, idő: Nov 18, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok!
A helyzet az, hogy egy videómagnó kijelzőjét szeretném meghajtani, és PC-ről kiíratni rá cuccokat. A kijelzőt a videóban egy M35500AFP számú IC vezérli, és ezzel kéne valahogy kommunikálni a számítógépnek. (IC Adatlap) Persze a lapból egy az egyben kivágnék egy kisebb, a képernyőt és az IC-t tartalmazó darabot. A helyzet az, hogy mikrovezérlős áramköröket még nem csináltam, de mivel itt a vezérlés már gyárilag meg van építve, gondoltam, ha tudnék vele kommunikálni PCvel, ellennék vele, aztán pár számjegyet csak kihoznék rá... Csak aztán ott akadtam el, hogy ez az IC pontosan mit is vár ahhoz, hogy hajlandó legyen a szegmenseket kigyújtani. Itt azt értem, hogy lehet-e számítógéppel közvetlen összekötni soros vagy LPT porton, vagy kéne valami segédáramkör? Az adatlapján azt írják, soros adatátvitel lehetséges, ha a CS lábat lowra teszem, így gondoltam, hogy alkothatnék valamit a soros porttal...

A kijelző felfűtős, asszem 20-28 volt körüli fesz kell neki a szegmensekre (a táp rajzát majd előbányászom), szerintem aki már látott ilyent, tudja, hogy miről van szó.
A segítséget előre is köszi

Üdv.
Kori
(#) sirály12 hozzászólása Nov 18, 2012 / 1
 
Szia!

A vezérlőchip SPI kommunikációt használ, amit LPT porton tökéletesen lehet használni.
A neten több projekt van LPT porton vezérelt SPI-s dolgokkal.
Egy példa: Bővebben: Link
Ebben egy SD kártyával kommunikálnak LPT porton keresztül.

Az inicializáláshoz 4 kódot kell kiküldened az ic-nek ezután már csak azt kell folyamatosan küldened, hogy melyik segmens világítson.
A négy kód képként lent.


Nem ártana egy saját progit készíteni hozzá, ha érdemben használni is akarod. VB vagy C# nyerő lehet, bár nem tudom mennyire tudsz progizni, vagy van-e olyan a környezetedben, aki jártas ennyire a dologban.

Capture.JPG
    
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Szia!
Köszi a segítséget, utánaolvasok
Üdv. Kori
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Szia megint
Tudnál segíteni kicsit, hogy hogyan is fogjak neki? LPT-n mit hova kössek? Esetleg egy példaprogramot valami hasonló SPI-s cucchoz tudnál küldeni?
Üdv. Kori
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Bekötni nem nehéz, egy példa: Bővebben: Link

A probléma a progival lesz, nem tudom hogy találhatsz-e olyat, ami jó lenne neked, ezért is javasoltam, hogy meg kellene írni, vagy íratni!
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Köszi a bekötést Visual Basicben tudok programozni, majd utánanézek, hogyan kell LPT-t vezérelni. Csak az a bajom, hogy igazából nem sokat tudok a bitszintű kommunikációról. Onnantól, hogy kiküldtem neki a settingseket, hogyan mondom meg neki, melyik szegmens, és melyik digit világítson? Meg az ic is küld adatot nekem? És az adatátvitel sebességét hogy állítsam be? Mármint mennyire? (ott lehet állítgatni a boudokat ha jól tudom) Az a baj, hogy eddig windows programok írásán kívül nem igazán foglalkoztam mással, és ahogy a mondás tartja, minden kezdet nehéz...
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Ezen el lehetne indulni: Bővebben: Link Bár nem VB.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Ez nem csak analyzer? Mert nekem pont, hogy küldeni kéne adatot, nem beolvasni. Vagy az ic is küld nekem vissza? bocsi de ezt az SPI témát nem nagyon vágom ://
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Az SPI egy soros kommunikáiós csatorna, melyben egy vezeték az órajel, egy vezeték a kimenő adat, és egyvezeték a bejövő adat. Leh
et még engedélyező szál is. Ha hazaértem majd megnézem tudok-e jobb kódot, mert így telóról nem igazán tudok keresni.
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
JA hogy te ezt így telóról tolod? XD akkor duplakösz, mert érdemi netezést telóról tényleg nehéz végezni DD Egyébként addig én is eléjutottam, hogy hány szál van, csak azt nem tudom, hogy miután elküldtem a kezdő beállításokat, ha rá akarom venni, hogy gyújtsa ki nekem pl a negyedik digit harmadik szegmensét, azt hogyan adagoljam be neki...
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Hazaértem.
Meg kell nézned, hogy mennyi szegmens van használva a kijelzőn. Tehát mennyi van bekötve az ic-ből. Ezek tudatában választanod kell az alábbi képen látható variációk közül.

A beállítások kiküldése után kezdheted kiküldeni a digitek infóit. Egymás után, tehát digit1, digit2, stb. Ezt kell kiválasztanod, hogy 8, 16 vagy 17 segmenst használsz-e. A 8 és 16 szegmensnél két byte, a 17 szegmens használatánál ez 3 byte. Minen byte ugye 8 bitből áll, egy-egy bit egy-egy szegmens lesz.

Például a második digit ötödik szegmens bekapcsolása ha 16 segmenst használsz, akkor a konfigbitek kiküldése után 4 byte adat (akármilyen adat, ami az előző szegmenseken világít) és az ötödik byte hexa száma: 10, decimálisan 16, vagy binárisan 10000.


(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Lehet találtam neked valami használható alapot!

Ez egy maxim oldal, ahol egy spi buszos leddriver ic-t vezérelnek lpt portról!
Némi magyarázat és forráskód is van.

Magyarázat

Forráskódok
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Köszi szépen a segítséget, most már nagyjából értem Szóval beállítások, aztán egymás után a 3 bájtok folyamatosan, ugye? Van viszont, ami még mindig nem tiszta. A konfignál kér valami olyan beállítást, hogy port. Az mi? És a bekötésnél is ír P betűket (ráadásul hetet, digitet meg egyet sem...) Ebből a rajzból te mit tudsz értelmezni? Állítsam a digitek számát nyolcra, aztán kész, vagy mi? Bekötés
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Ja, és még egy kérdés... A fényerőt azt úgy tudom halványabbra venni, hogy pl minden ötödik ciklusban kikapcsolom a szegmenseket? Csak mert a videó is haloványra vette, mikor standby-ban volt, és ez abban is jól jöhetne, amit én építek
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Ha jól értelmezem az adatlapot, akkor ezt meg tudod neki adni!
Display duty setting néven van az adatlapon.
4 féle értéket vehet fel.



(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
De akkor resetelni kell az IC-t, és újra bekonfigolni, hogy fényerőt válthassak?
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Szerintem reset nélkül is menni fog a fényerőváltás. Csak az első digit előtt kell kiadni. De ez már próba alapján el fog dőlni!
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
És azt még meg tudnád mondani, hogy a beállításnál az a port data setting az micsoda? Előbb linkeltem a képernyő bekötését, és ott S0-tól S17-ig van kötve, meg P1-től P7-ig. Az mit jelent?
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Ezt sajnos nem tudom, nekem kicsit érthetetlen a doksi ezen része.
A 8 láb közül talán 4 szegmensre és 3 gridre megy, vagy fordítva, és ezt kell itt beállítani.
De pontosan nem tudom, hátha valaki más tudja.
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Azért köszi, nagyon sokat segítettél.... igazából nekem eddig az egész doksi érthetetlen volt, szóval nagy vagy Holnap bedrótozom, aztán nekiállok próbálkozni, hátha valami értelmes dolog sül ki belőle...
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 18, 2012 / 1
 
Sok szerencsét a projekthez. Majd ha sikerül beüzemelni egy képet tehetnél fel a működő szerkezetről.
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Még egy kérdés. Ott a beállítás parancsokat leíró oldalon olyan van pl, hogy "1 1 1 - - _ _ _"
Ott ugye az első három egyes, az uccsó három, amit _ jellel jelöltem, a parancs része. de a - jelek mit takarnak? oda nullát írjak?
(#) Kori27 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Egyébként ha már így eltársalogtunk, offba már csak leírom mit alkotok Szóval egy videó házába építek be egy számítógépet egy TV tuner kártyával és egy utánépített infra szenzorral (Grider HE cikk). Mindez abból az irigységből fakad, hogy a haverom egy klikkel belövi a felvételt T-Home SetTopBox-szal, én meg online keresek egy kihagyott epizódot akár órákig :\ Szóval a lényege az időzített felvétel lesz. Ha minden jól megy, bekötöm az előlapi gombokat is szépen. Az eredeti power gomb S3-mas készenlétbe teszi a gépet, azaz kikapcsol, de pár mp alatt ébred. Ha még egy DVD olvasó/író is belefér, akkor az eject gomb is kap funkciót A TV távirányítóján vannak nem használt gombok (anynet+ miatt), többek között felvétel is, szóval kényelmesen tudom majd kezelni, ha betanítom És ha már ezt így megcsinálom, egy kijelző is dukál hozzá. Mikor megnéztem a vezérlő adatlapját, rájöttem, hogy nem is olyan bonyolult... de aztán mégis csak az, mert totál nem értek hozzá xDDDDD Ha majd kész lesz, írok róla egy teljes cikket, bár egyelőre még csak a kijelzőnél tartok, a műanyag-vagdosásba még nem fogtam bele... Én az előbb asztalon összerakós típus vagyok, és ha már minden müxik, csak akkor kezdem feldarabolni szegény gépet Na meg be kell szereznem egy pci fordítót is, mert a tuner kari túl magas a házba Persze az ATX táp FET-jeit is ki kell szednem hűtőbordástul, mert azok is magasak, és elfektetni, majd visszadrótozni.... Ilyesmi akar lenni, csak azzal a különbséggel, hogy egy kilapított PC helyett rendesen meg lesz csinálva SetTopBox-nak, kijelzővel, távirányítóval, tunerrel, DVD-vel, kontárkodás nélkül. Nagy projekt, de hát mit csináljak, ha engem nem a call of duty köt le
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) sirály12 válasza Kori27 hozzászólására (») Nov 19, 2012 / 1
 
Idézet:
„Ott a beállítás parancsokat leíró oldalon olyan van pl, hogy "1 1 1 - - _ _ _"
Ott ugye az első három egyes, az uccsó három, amit _ jellel jelöltem, a parancs része. de a - jelek mit takarnak? oda nullát írjak?”

Oda bármi kerülhet, nem veszi figyelembe.

Gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz a cél.
(#) Kori27 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Szia!
Tegnap kivágtam az alaplapból a kijelző vezérlőjét tartalmazó darabot, meg beforrasztgattam a drótokat. Ma programoztam, és két óra küzdés után úgy látszik, azt küldi ki, amit kell neki (az LPT csatim jelenleg tele van dugiszálva ledekkel, hogy lássam, mit csinál xD). Most állok neki belkötni a tápfeszeket, csak az a baj, hogy a videó ugye már alapból rossz volt, és nem tudom, a tápfeszek stimmelnek-e. Mármint üresjáratban eléggé érdekes feszültségeket mérek rajta, és ha ez csatlakoztatva is így marad (vagy már ilyet kapott, amikor még egyben volt a videó) az nem éppen a legjobb dolog. Remélem, hogy bekötve azért szolidabb feszültségek voltak a tápon, és az IC-m még nem adta be a kulcsot :/ Estére összedobom, aztán töltök fel képet (remélem lesz miről...)
Üdv.
Kori
(#) Kori27 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Még egy elméleti kérdésem lenne... Az úgy jó, hogy CLK low alatt változtatom meg a kimenetet nulla és egy között, aztán amikor a CLK hi-ra megy, akkor a kimenet már be van állítva? "CLK fel"-kor nézi a kimenetet, nem? (én így képzeltem a kiemnő jelet)

És találtam még egy olyan sort a dokuban, hogy "The serial data which is transmitted after executing command 0 is recognized as a display data", Ez azt jelenti, hogy ha elküldöm a konfigból a command 0-t, utána egyből a szegmens adatoknak kell jönnie, vagy valamit nagyon nem vágok...
(#) Kori27 hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Nem akar jó lenni :'(
Lehet, hogy a progim rossz, de ez abszolút semmit nem csinál Multiméterrel figyelem a kimenetét, és high-on kéne lennie mikor a CS high, de nem az... Remélem én rontok el valamit, és nem az IC halott... 3 napi bíbelődés a semmiért? Bááár ez vele jár De remélem még van remény :| Ötlet?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem