Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz HDD javítás, mentés

Témaindító: deniel, idő: Jún 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 56
(#) levaitamas hozzászólása Dec 27, 2017 /

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.
A laptopomban lévő HGST márkájú merevlemezemnél merült fel problémám. Lefuttattam rajta a windows által kínált lemezkezelőt. Sajnos kattogásra lettem figyelmes miközben futott. Azóta nem hajlandó boot-olni a gép csak kattog a winyó. Mit jelent ez?
(#) pittti válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 27, 2017 /

Hello!
Azt jelenti, hogy az a merevlemez eddig tartott.
(elgondolkozhatsz egy újnak a beszerzésén...)
(#) levaitamas válasza pittti hozzászólására (») Dec 27, 2017 /

Nem a beszerzés lenne a gond. Mentés természetesen nem volt. Van ilyenkor valami program vagy szerviz ami/aki le tudná menteni?
(#) antikzsolt válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1

A kürt szokott mentés csinálni ha jól emlékszem. De ott iszonyat drágán.
Hdd mentő programból sok van. Iobit: Advance system care programba is van beépített adatmentés
(#) pittti válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1

Jó volna tudni, hogy a Bios látja-e.
(ezt legkönnyebben egy asztali gép SATA portjára csatlakoztatva lehet(ne) megnézni)
Ha a Bios még detektálja, akkor egy jó felkészültségű szakember (nem szervizes, vagy rendszergazda) még sikerrel járhat. Ha a Bios már nem látja, akkor csak az adatmentésre szakosodott speciálcégek maradnak - de ennek a díját nem fogod kifizetni.

Idézet:
„...HGST márkájú merevlemezemnél merült fel problémám”

Gondolom, ennek a „problémának” volt előjele bőséggel. Olyan nagy nehézséget jelentett volna a lemezkezelő futtatása előtt lementeni legalább a legfontosabbakat? (ha már biztonsági mentés ugye nem volt) Nem lenne most semmi problémád...
(#) levaitamas válasza pittti hozzászólására (») Dec 27, 2017 /

Semmi előjel nem volt. A Hard Disk Sentinel 100%-os kondíciót írt. Lefuttattam egy töredezettség mentesítőt, majd újraindítva a gépet lehalt az egész.
Rákötöttem másik gépre egy SATA-USB eszközzel, de csak kattog.
(#) pittti válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 28, 2017 /

Akkor ennyi volt - lemondhatsz azokról az adatokról...

Egy tanulság:
Az az adat ami csak egy példányban van meg, olyan mintha nem is létezne!

Tehát legalább a legfontosabb, pótolhatatlan dolgokat ajánlatos átmenteni egy külső eszközre.
(ez már számtalanszor le lett írva itt is, és más fórumokon is!)
(#) levaitamas válasza pittti hozzászólására (») Dec 28, 2017 /

Még nem mondtam le teljesen, meglátom Apostolék milyen számot fognak mondani.
Tudsz olyan bevált programot javasolni, aminek a segítségével külső HDD-re lehet másolatot készíteni? Olyasmire gondolok mint a szervereknél is használt tükrözés.
(#) pittti válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 28, 2017 / 1

Cobian Backup, Acronis Backup, - de millió ilyen van.
A legegyszerűbb egy TotalCommander, általában amúgyis ott van a gépen, és pillanatok alatt végezni lehet vele.
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 12, 2018 /

Sziasztok! Adott egy Seagate Momentus Thin 320gb laptop hdd. Sajnos a partíciók raw formátumra váltottak. A rajta lévő adatokra lenne szükségem, de sajnos a windows ugyan felismeri, de nem tudja megnyitni. I/o eszközhibát is ír. Lehet valamit tenni? Elektronika cserével orvosolható?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) pittti válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 13, 2018 /

Idézet:
„...I/o eszközhibát is ír”

Bad szektoros lett, méghozzá létfontosságú helyeken.
(#) MikulaSan válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

Hello. Elég drága kategóriájú laptopomba a 3 vinyo cseréltetés után is bajos volt. HGST elég rossz márka. 7200rpm es 1TB os volt a laptopomba, helyette tettem bele egy 5400rpm Western Digital Blue 500GB merevlemezt ég és föld. AZ elméletileg lassabb gyengébb meghajtó jobb. És igen sajnos a vinyód elhalálozott teljesen.
Következő: »»   56 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu