Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobilhoz fm rádió antenna
Lapozás: OK   1 / 1
(#) cupika97 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Jó estét minden fórumozó társamnak! Az az ötletem támadt hogy a mobilomhoz SAMSUNG GALAXY i5800, építek egy rádió antennát, de fogalmam sincs hogyan kezdjek neki. Ugye a mobilnak kell a rádióhoz a fülhalgató. Ebben kérek segítséget.
Köszönöm Tomi
(#) kyrk hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Vegyél Nokiát. Abban van belső antenna.

Az nem jó, ha veszel egy headsetet és levágod a felesleget róla?
(#) cupika97 válasza kyrk hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Nem akarok venni mobilt. Egy kis antennat szeretnek epiteni hozza, hogy jobb legyen a vétel.
(#) pucuka válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Semmilyen mobilban nincs beépített FM rádió antenna, egész egyszerűen nem fér bele. Ezért használja a fülhallgató vezetékét antenna gyanánt. De figyeli is, hogy bele van-e dugva, mert ha nincs, nem is lehet a rádió üzemmódot elindítani.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Van itt egy videó a a külső antenna elkészítéséhez.Szia!
Az a baj, hogy a legtöbb mobiltelefonnál a fülhallgató kábelét képezik ki antennának úgy, mint a te esetedben is. Ezért vagy szétszeded a telót és rákötsz egy drótot a antennabemenetre vagy használod fülhallgató-kábellel és saját csatlakozóval.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2012
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Értem én ezt de melyiket használja a fülhallgatót vagy a mikrofon bemenetet? Mert én szeretném a rádiót fülhallgatóval hallgatni a buszon.
(#) cupika97 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Az hogy hogyan lehetne növelni a vételt amikor fülhallgatóval használom.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Sajnos erre nincs korrekt megoldás.
(#) efraim hozzászólása Dec 9, 2012 /
 
(#) kadarist válasza efraim hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Ezzel az a baj, hogy nem FM rádióantennához való, hanem GSM/3G-hez.
(#) Lalle válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 12, 2012 / 1
 
Szia
Milyen csatlakozó van a headset-en? 2.5 mm jack 4 pólusú?
2.5mm jack

A nokia telefonomon ilyen csatlakozó van, vettem egy 2.5mm-3.5mm átalakítót, bedugom működik, nem kell vezeték se hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) cupika97 válasza Lalle hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
3,5 mm-es van. De senki sem érti mit akarok. Én a rádiót fülhallgatón keresztül akarom hallgatni.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 2
 
Vagy ha hűek akarunk lenni a hullámhossz nagyságrendjéhez, akkor ilyennel kellene felszállni a villamosra.
(#) pucuka válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 1
 
Egy rendes 100 MHz -es antennát kellene csatlakoztatnod. Ahogy az előttem szólók is mondták, a méretekkel problémáid lennének. A csatolt rajzon látható "egyszerűbb" 100 MHz -es antenna méretei: A × B × C = 2490 × 1740 × 760 mm. A súlya 6,6 kg. Biztos ilyet szeretnél?
(#) cupika97 hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Ez tetszik , inkább kipróbálok többfajta fülhallgatót.
(#) djlaliboy válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 1
 
Már rengeteg olyan telo van amiben benne van a rádióhoz az antenna !
(#) kadarist válasza djlaliboy hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 1
 
Azokat nem nevezném antennának, hanem csak antennaszerű hullámfogónak.
(#) pucuka válasza djlaliboy hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Melyikben is?
A 100 MHz -es antenna sugárzójának kb. 75 cm -nek (pontosabban 2 × 75 cm -nek) kellene lennie, és ekkor lenne 0 dB nyereségű. Ezt pedig semilyen trükkel nem lehet 4 - 5 cm -re lekicsinyíteni. Ha pedig ennél rövidebb sugárzót alkalmazunk, akkor csak a veszteség nő. 150 MHz felett készíthetők trükkös (spirál, és helikál antennák, de azért ezeket sem lehet egy mai mobiltelefonba bele gyömöszkölni. A mobiltelefonban levő 900 MHz -es antennák is trükkös antennák, annak ellenére, hogy a hullámhossz majd tizede a 100 MHz -es sávnak.
(#) GPeti1977 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
A trükk a kerámia hordozó, nagy a permittivitása ezáltal a rádióhullám hullámhossza is rövidebb, így az antenna mérete is kisebb.
(#) pucuka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Igen, ferrit kerámia hordozó, + strip-line tehnika, de mobil telefonoknál csak az utóbbi, mert könnyen integrálható. A tekercs, és helikál antennákkal is lehet méretet csökkenteni, de ezek a technikák nem integrálhatók.
Valahol mindennek van fizikai határa, csak a vágyainknak nincs.
(#) gaben62 válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 15, 2012 / 1
 
kell hozzá egy hozzávaló fülhallgató, és azzal már fognia kell a helyi adókat, 20-40-60km távolságból is, méghozzá jó minőségben sztereóban.
nagy antennát felesleges hozzá csinálni, /a mai okostelokban érzékeny rádió lakozik/azonkívül értelmetlen is, mert azt nem tudod magaddal vinni.
Én a Nokia E 51 majd E71-em hez a gyári headset, vezetékének egyik végére forrasztottam 1,5mm. szilikonos bevonatú futtatott réz drótot kb.60cm. és tökéletesen fogja az összes műsorszóró adót, akárcsak a távoliakat is. /román + Szegedi körzeti adás/.
Az Alpine fejegységem 1uV érzékenységű,5elemes Yagival sem fog több adót, pedig az a tetőn van, jó magasan.
Antennát persze készíthetsz magadnak hobbyból, de mobilhoz vagy/és kisrádióhoz használni enyhén szólva túlzás.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) Novak válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 15, 2012 / 1
 
A legegyszerűbb megoldás, ami el is fér a buszon, az egy egyszerű füles hosszabbító kábel. Buszon utazva elég jól árnyékolva van az "antenna", utazáskor van, hogy már az sokat segít, ha kézzel kicsit széthúzod a füles vezetékét, hogy ne nagyobb legyen a hossza (vétel szempontjából, megnöveled a hasznos felületet).
Ha határon mozog a vételi minőség akkor ha 1-1,5 méterrel megtoldod a füles vezetékét, már érhetsz el érdemi javulást. Természetesen csak abban az eseteben, ha a meghosszabbított szakaszt nem gyűröd be a zsebedbe, hanem a lehető legjobban széthúzod.
Ezen túlmenően, ahogyan a többiek is írták, érdemben nem tudod javítani a vétel minőségét. Legfeljebb ha érzékenyebb rádiójú telefont veszel...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) harald válasza pucuka hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek ez a felállás nem egészen igaz a kínaiak mindent megoldottak. Vettem Anyósnak a Family frost-tól (igen a fagyis telefont is árul ) egy Telenor (márkájú ) telefont amugy valami TLL xxx kínai és szól a rádió elég jól fülalgató nélkül én is meglepődtem rajta
(#) blackg hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Vagy vegyél Nokia 5030-at beépített FM antennával. Nekem is ilyen van, és igen, lehet vele rádiózni fülhallgató nélkül is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem