Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   117 / 117
(#) dave500 válasza img hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy a GATE ellenállás 50 Ohm, de ezt ki fogom még próbálni, aztan biztosíték helyett átkötöm egy hajszál vékony dróttal (többeresből kihámozok egy huzalt)
Aztán had menjen. Jelentkezem majd, köszönöm!
(#) img válasza dave500 hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
A rajta lévő jelölés alapján is annyinak kell lennie?
(#) dave500 válasza img hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Igen!
Viszont kipróbáltam izzó nélkül, el is indult, (úgy kötöttem be, mivel labortáp lett volna, hogyha a Power good jel megjön, világít egy led) el is kezdett világítani, na mondom remek. Kihúzom, bedugtam újra, bekapcsolt megint, rá raktam egy izzót terhelésnek, felrobbant megint.
Kuka.
(#) img válasza dave500 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Hogy is mondja az a régi vicc?

"A műtét sikerült, a beteg meghalt." Sajnálom.

Ha javasolhatom: ezután fiatalabb donort választanék labortápnak, mert az több évig élhet el.

Egyébként melyik ágára kötöttél milyen izzót és milyen FET-ek voltak benne?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
(#) dave500 válasza img hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Igen, es pontosan ez történt.
15n60c3at tettem a PFC körbe, terhelésnek meg egy 21wos index izzót.
(#) antiktelefon válasza dave500 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Az az izzó kb rövidzár hidegen, még egy rendes táp is lehet letiltana elsőre. De a mai labortáp árak mellett nem indokolt ócska pc tápokat átalakítgatni és a módszer alapja az pont régi faék tápokra épül, moderneket nem igazán lehet átalakítani, így inkább kell valami rendes tápot nézni. Mert legközelebb nem izzóval szál el, hanem valami drága elektronikával és azt is kinyírja, akkor máris nem érte meg 10-15 ezret "spórolni".
(#) Inhouse válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Van itt is fent átalakításról rajz, tökéletesen működik, amennyire egy ilyen primerköri szabályzással ez lehetséges. Nem robban fel semmi, ha akár rövidre is zárom a kimenetet. Természetesen az elöregedett elektrolit kondenzátorokat illik cserélni és megfelelően kell elvégezni az átalakítást. Körültekintően kell eljárni a felesleges áramköri elemek kigyomlálásánál és az újak beépítésénél, mint mindenhol máshol is.
A bekerülési költsége miatt nem elvetendő ötlet.
(#) dave500 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 27, 2023 / 1
 
Igazság szerint, fix 12Vot kellett szolgáltatnia, vagyis kellett volna. Nagyobb autó erősítőket teszteltem vele (amíg működött)
4 db párhuzamosan kötött H7es izzóval is elindult, pont ezért volt megfelelő, mert csak tényleges zárlat esetén tiltott le, pillanatnyi lökéseket szó nélkül elviselt. Nem nagyon tudok alternatívát, ami 12V 30+A tud, PC tápon kívül.
Ha igazság szerint ki lehetne iktatni a PFC részt, tökéletes lenne. Eddig az összes PC táp (ami PFC-s, márpedig legtöbb az) emiatt megy a kukába, mert a PFC elhal. Értem én, hogy ez egy BOOST rész, hogy menjen 110V-rol is, de mindig megdöglenek.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
(#) pipi válasza dave500 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Ha kell, adok neked pctápot ajándékba
(#) dave500 válasza pipi hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Írok privátban.
(#) img válasza dave500 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Egyetértek antiktelefonnal.
(#) zoli0078 hozzászólása Jan 19, 2024 /
 
SziasztoK!

Egy HKC USP-5550-es tápot szeretné életre kelteni. Alap probléma, hogy üresen elindul. Amennyiben rádugom az alaplapra a 24 pines csatlakozót még akkor is elindul, de amint a CPU 12V-os csatlakozóját is rádugom nem hajlandó elindulni csak indításnál megmozdul a venti. A kimeneti oldalon minden kondit kicseréltem, és nem javult a helyzet mondhatni rosszabb lett így már üresen sem akar elindulni.
Találkozott már valaki hasonlóval?
Mi lehet a probléma merrefelé keresgéljek?
(#) Ronin válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Annak akkor valami forrasztási hibája lehet. De az van hogy ez a táp maga egy hiba.
(#) kadarist válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
A bemeneti oldalon lévő apró elkókat is cseréld. Azt is ellenőrizd, hogy a kimeneti oldali cserélgetések során nem-e fordított beépítést alkalmaztál. Másik táppal éled az alaplap?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2024
(#) xxxyyy válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Miért fontos neked megjavítanod ezt az ipari hulladékot? (Esélyes, hogy tudok küldeni neked ennél jobbat.)
(#) img válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Én jól meggondolnám a helyedben a felélesztését: inkább nyugodjon békében.

Vagy esetleg a géped többi alkatrésze, rosszabb esetben pedig te fogsz, ha nem vigyázol.
(#) zoli0078 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Köszi az infót, kicserélem a kis kondikat is a bemeneti oldalon és majd meglátjuk.
Másik táppal gond nélkül megy az alaplap.
(#) zoli0078 válasza Ronin hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Majd átnézem újra a forrasztásokat, de tudom, hogy nem egy márkás darab.
Köszi
(#) zoli0078 válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Még valamire jó lehet ha nem éppen egy új AM4-es foglalatú gépbe amiben vagy egy GTX3070TI kártya is.
Természetesen az általam használt gépekben minőségi tápot használok, köszi de nem kell semmit küldened.
(#) zoli0078 válasza img hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Szia!

Köszi, hogy aggódsz a fórumtársak életéért is de mindig óvatos vagyok ha ilyen dolgokkal foglalkozok.
Tudom nem egy minőségi darab, de nem hiszem, hogy rosszabb lenne mint a ma is kapható Akyga, nBase, Approx, stb. tápok amik szintén nagyon egyszerű belsővel rendelkeznek és általában az 5V-os ágra szabályoznak (a többi adódik, ezért is szállhat el a többi feszültség).
Nem egy mai gépbe raknám be ha még működne is, de a műhelybe vagy garázsba lévő régi PC-be még jó lehet, vagy esetleg bármihez amihez mondjuk 12V kell és nem annyira érzékeny a feszültség ingadozásra.

A jelenlegi gépembe egy Seasonic tápegység dolgozik.

Üdv
(#) img válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Látom képben vagy.

Biztos ismered az ősi magyar mondást, hogy "Akygatyázik tápot venni, tűzoltót kell annak hívni".
(#) zoli0078 válasza img hozzászólására (») Jan 20, 2024 / 1
 
Sokat néztem teszteket, ajánlásokat na meg pár tápot már szétszedtem
(#) diginewl hozzászólása Jan 27, 2024 /
 
Tiszteletem! Egy elméleti kérdést hadd szegezzek a tapasztalt Topiktársakhoz:
Mi az elméleti életideje egy PC tápegységnek? Chieftec I-arena, CTG, GPA, smart verziók vannak 400W-os. Ami közös bennük: évente egyszer kifújva, kétévente szétszedve, és belül is kifújva. Egy szem alap i3-as processzort lát el, nincs vga, semmi további extra fogyasztó a gépben. Kb 35-40W-ot fogyaszt a gép 230V-ról mérve. A tápok életideje jelenleg 7-10 év.
(#) Ge Lee válasza diginewl hozzászólására (») Jan 27, 2024 / 1
 
Addig fog működni amíg az első elkó meg nem adja magát benne. Ezt úgy lehet(ett volna) megelőzni, hogy amikor 2 éves korában először szétszedted, akkor ki kellett volna venni belőle a nyákot, és az összes elkót végig kellett volna mérni ESR-re, az értékeket felírni. Aztán így 7-10 év után ezt újra megismételni, és amelyik elkónál az érték több mint kétszerese azokat cserélni, utána ha szerencséd van újabb 7-10 évet elmegy még, az más kérdés hogy addigra nem lesz mit rátenni, mert 10 év alatt sokat változik a PC világa, a mai gépekhez sem jók már a 10 éves tápegységek, mert akkor még zömében az 5V-os ágat használták, ma meg már a 12V-osat.
(#) img válasza diginewl hozzászólására (») Jan 27, 2024 / 1
 
Ilyen kis terheléssel a világ végéig + 1 még napig is elmennek, vagyis ahogy Ge Lee mondta: az első elkó kiszáradásáig, ami valószínűleg a készenléti 5VSB puffere, vagy a primer oldali fő puffer lesz. Rendes terheléssel viszont már új korában is összeesne bármelyik: pl. egy 700W-os iArena akár egy GTX1080-tól is kártyavárként omlik össze.
(#) diginewl válasza img hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Köszönöm Mindkettőtöknek! Igen, 5V-os sb ágban már szinte minden második táp kondija cserélve lett, pedig szinte egyáltalán nincsenek standBy-ban. Vagy bekapcs, vagy áramtalanítva teljesen.
Következő: »»   117 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem