Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S

Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 41
(#) lele válasza lele hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

Szia!
Most készültem el az összes elkók cseréjével, a tápot is ki operáltam, a trafó csavarjain lehetett 2-2 fordulatot még húzni. Hatásosnak tűnik, mert sokkal halkabb lett a zúgás. A képeken is látható, hogy nem minden értekben kaptam axiális kondikat, többségében radiálisat lehet kapni. De mindegy, hogy álló vagy fekvő kondik, a lényeg, hogy szinte meg táltosodott. Az erősítő minden állásban jobb lett dinamikusabb lett a hangja. De az örömben üröm is van, mert a rádió részében az AM sáv rendben szól, már amit lehet fogni, de az FM sávban csak fehér zaj van. A programváltó kapcsolók is tisztítva lett. Minden modulok kiszedve, a tüskék tisztítva. A sztereó rádiók 2 szervizkönyvében található leírás, szerint az értékek a következő. FM modul tüskéin mérve: 3-as láb: CCIR= 0 V OIRT= 14,8 V
a 12-es láb: 14,8 V 14-es láb: OIRT= 1,5-3,3 V helyett 1,78 V - 2,45 V van, ill. állítható. Át kapcsolva CCR sávra = 6,3 V - 11 V helyett 7,86 V - 8,89 V - ig állítható.
Ugyanezek az értékek jelennek meg az 1 -2 -es lábon is hangoláskor.
A modulon belül az IC-éken mért érték: a 741-es rendben van, a TDA 1062 IC-én a 13-14-15 -ös lábon 13,5 V helyett 14,78 V van, a 16 - os lábon: 2,5 V helyett 1,25 V van, a 2-3 - as lábon 4 V helyett, 2,72 V van. A 3089 - es IC 11 - es lábán 9,6 V , a 9 - es lábon 5,76V mérhető, ami rendben van. A zajzár is rendben üzemel.
Többszöri próbálkozások mellet, egyszer bekapcsolt, ill néhány csatornát lehetett hangolni, még a sztereó led is be kapcsolt. Aztán egyszer csak halk kattanást lehetett hallani, és megszűntek a csatornák. A fehér zaj maradt. A zajzárral lehet némítani.
Elszállt a TDA 1062 -es IC?
Csak tippelek. Mert a mért értékek az IC lábakon továbbra is meg van.

Üdv Lele
(#) lele hozzászólása Ápr 30, 2018 /

Üdv Mindenkinek!
Segítséget kérnék, az FM modullal van gondom.
Az előzőkben leírtam a feszültség értékeket.
A mai nap az UD23-as varikap dióda BB 139-es cserélve, vele párhuzamosan az UC 22-es 220pF kondi cserélve lett. A modul vissza helyezés után az FM sávban minden állomást be lehetett állítani a program kapcsolókon keresztül, bár a folyamatos hangolást nem lehetett, mert csak a felső sávban két állomásra lehetett hangolni. Mindezek ellenére kb. egy órát üzemelt, és hirtelen az állomások elhallgattak, és azóta csak a fehér zajt lehet hallani.
Az ötleteim elfogytak, mit kell még cserélni?
Köszönöm a segítséget.
Üdv. Lele
Következő: »»   41 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu