Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színváltós villogó átalakítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy "stroboszkóp"-om ami igazából egy rgb ledes villogó amit lehet állítani potméterrel a színváltás sebességét ezt át szeretném alakítani hogy hang hatására váltsa a szint hát megnéztem milyen a belseje van benne egy 4017-es kapu ami a ledre van kötve és várja a négyzet jelet a potméternél van egy 555-ös ic ami kibocsátja a négyzet jelet! A lényeg úgy akarom meg csinálni hogy működjön potméterrel is meg hangra is! Nekem ebbe a hang megoldásba kellene segítség gondoltam lm358-as ic re de nem tudok kapcsolást az a baj és ehhez kellene segítség ahogy méregettem az 555 ic 5 voltot ad a 4017-es ic nek és akkor vált színt! Meg tudnátok engem szánni egy kapcsolási rajzzal ami működik is előre is nagyon szépen köszönöm!

üdv
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A futófény témában van ilyen kapcsolási rajz,egy kis kereséssel elmaradhatott volna a témanyitás .
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Én ott nem találtam semmit sem!:/
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Az 555 re köss egy potit . Az egyik szélső láb a bemenet (hang) a középső az 555 5ös lábára , és a másik szélső a gnd re . (az értéke 10kohm lehet) A hangerőtől függően fog gyorsulni a színváltás.
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Van rajta poti meg minden.. én úgy gondoltam hogy lenne egy kapcsoló egyik az 55-ös a másik meg mondjuk lm358 én most azt találtam szerintetek azzal működne?
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A poti fogadjunk nem az 5 ös lábon van!
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Passz nem én csináltam ez bolti darab ez a márkája:sal dl 10l
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Elolvasod amit írok, vagy csak nézed?
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
DE az most miért lényeg hogy a poti az 5-ös lábon van vagy sem ezt most nem értem.. Össze zavarodtam!
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Az a poti ami gyárilag rajta van , a színváltás gyakoriságát állítja be , amit az 5 ös lábra fogsz kötni avval pedig a beállított sebességről a hang fogja gyorsítani a villogást .Tehát a kapcsolás változatlan marad csak + ba bekötsz még egy potit , ha van hang jel az gyorsítja , ha nincs akkor úgy működik mint eredetileg .
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Igen és ha rá teszem az 5-ös lábra a potit a mikrofont hova tegyem?
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Azt eddig még nem írtad hogy mikrofonról akarod vezérelni , de ha ez a helyzet akkor csinálnod kell egy mikrofon előerősítőt (ehhez jó az lm 358) és annak a kimenetét kösd a potira A gugli biztosan ad az lm358 ra adatlapot azon lesz kapcsolási rajz is .
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Jó de melyik kapcsolást csináljam meg van fent 2 millió az interneten de nem tudom melyik a jó.. de sima jack kábellel egyszerűbben meg lehet oldani?
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Sima jack kábellel elég a poti,
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
És az lm358al milyen meg oldás van?? Már mint kapcsolási rajz ami működik is.
(#) kaqkk válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Azt nem tudom én még nem használtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) morzsa15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Értem. Akkor majd nézek valamit!!
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 2, 2013 1 /
 
Na a jack kábelesre tudsz kapcsolási rajzot adni??
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem