Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése

Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   236 / 236
(#) INOX 4 EVER válasza uniman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Szia!
ez a 180 fokos történet működhet... majd kipróbálom.
Csak egy kérdés. Minden egy fázisú aszinkronnál a kisebb ellenállású a főfázis tekercse?
ui: Már pár keverőt láttam a házilag gyártottól a gyáriakig, de még egyet sem láttam balra forogni, még azt sem amit Józsi bá hegesztett magának 200-as hordóból a barlang szélén
Most hogy mondtad, google képtalálatokban vannak érdekes lapát kialakítások, de élőben még nem láttam.
Köszönöm a válaszodat!

Szóval van amelyik kifelé tolja?
Elgondolkodtató, mert sokan azt mondják, hogy hosszas keverés után beülnek a nagy kavicsok az aljára, és nem keverednek....
Na most zavarodtam össze teljesen
(#) uniman válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Máj 7, 2017 / 1

Az én ALKO betonkeverőm így forog már 19 éve (ha jól emlékszem):Bővebben: Link
Idézet:
„kisebb ellenállású a fő fázis tekercse”

A "180 fokos történet" működik! ...egy fűnyírómat egyszer csapágyazás után sikerült úgy összeszerelnem...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017

Bakker....
Amikor hozzám került valami agyoncsapott villanymotor volt benne, a kisfogaskereke pedig fel volt hegesztve foganként, és mindent megvettem hozzá.
Szóval eddig forgott visszafelé, és most gyári......
Azta mekkora hülyét csináltam magamból
Ezek szerint békén hagyom hagy működjön
Köszönöm a segítséget.
Üdv!
Inox
(#) kivancsi4 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Szia.
Ez a motor, kialakításából adódóan, nem erre a betonkeverőre való!
Lesz még vele gondod bőven, vagy csak egyszer és utána veszel egy zárt házas eleve erre a körülményre kialakított villanymotort. 750W-os teljesen megfelelő.
(#) uniman válasza kivancsi4 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Akkor ennek a a LIMEX cégnek mindegyik betonkeverőjében ilyen "nem betonkeverőre való" motor dolgozik...
(#) Gafly válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Én azért megpróbálnám megcserélni valamelyik tekercs kivezetését, ha hozzáférhető...
(#) VIM válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Szia! Ezen a képen az alkatrészek felsorolásánál az 1000W-hoz 12µF tartozik. Talán ezért melegedhet még üresjáratban is? A betonkeverők forgásirányát a dobban lévő lapátok elhelyezkedése határozza meg. A lapátnak kifelé kell terelnie az anyagot a keverő aljából, mert különben az anyag leül az aljára illetve a konzisztencia nem lesz megfelelően egyenletes. Amerre a lapátok ferde helyzete mutat az lenne a helyes forgásirány.
(#) ötfelezős válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 11, 2017 /

Abban a könyvben az indításról, stb, nem sok van. Mondjuk nem értem, mit készítesz újra, a könyvet?
(#) RoliNyh válasza ötfelezős hozzászólására (») Máj 12, 2017 /

Azért annyira nem vágom. Csak az aktuális oldalt, hogy ne ilyen szépia árnyalatú legyen...
(#) ötfelezős válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 14, 2017 /

Ha ez jó neked, megpróbálom beszkennelni, de sajnos elég vastag a könyv (pont 1100 oldal!), szétszedni meg még nem akarom. Egyszer majd megteszem, mert digitalizálom a szakkönyvtáramat, de ezek a karizomerősítő könyvek elég nemszeretem feladatok.
(#) RoliNyh válasza ötfelezős hozzászólására (») Máj 14, 2017 /

Ha gondolod beszkennelheted, megköszönöm. De azért annyira nem fontos, nem ettől lesz teljes az életem. ☺ Csak gondoltam, majd ha lesz egy kis szabadidőm, kicsit feljavítom a minőségét...
(#) zoly15 hozzászólása Máj 14, 2017 /

Sziasztok!
Ez a motor nem ismerős valakinek véletlenül?
Sajnos nem tudok róla semmit, se márka, se teljesítmény....
A fordulatot megmértem, jelenleg, 1580RPM-et fordul.
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /

Ezek elég régi bútordarabok, Brown Boveri gyártmányúnak gondolom. Jellemzőjük, hogy a méretéhez képest kicsi a teljesítménye, de szinte elnyűhetetlen.
Ezek aszinkron motorok, 4 pólusú lévén csak 1500 RPM-nél kevesebbet foroghat, terhelten 1420-1440 körül.
(#) zoly15 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /

Köszönöm szépen!
Teljesítményben mit lehet tőlük várni?
Terheletlenül, fázisonként ~1.5A-t vesz föl.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017

Ezek éppen úgy végiggyártották a teljes teljesítménytartományt, mint pl. itthon az EVIG. Van ebből kicsi, közepes, nagy (és mind ugyanúgy néz ki.... Volt nekem egy 1912-es EKA gyártmánykatalógusom, ha jól emlékszem abban volt vagy 10 méret együtt..) Nem látom a képen, hogy ez mekkora.

Sajnos azt nem tudom megmondani most, mekkora a fizikai mérete, az ékszíjtárcsa 120mm-átmérőjű.

A tárcsához viszonyítva szerintem max. 1LE-s. De lehet, hogy attól is kevesebb....

Köszönöm, kár érte....
Eddig egy kéthengeres ZIL kompresszort hajtott, de emelni szeretném a fordulatszámát a kompresszornak...
Ha esetleg meg tudom mérni a tekercselő huzal vastagságát, lehet belőle teljesítményt következtetni?
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /

Arra jó volt, amire használtad. Sajnos az ilyen nyitott motor a kültéri üzemet sem díjazza. Volt nekem is hasonló (tekercselő ismerősöm szerint LAUB) nyitott gépem, 4-5 évet bírt ki. A tekercsátmérő így nem maghatározó, mert több tekercs járhat párhuzamosan.
Következő: »»   236 / 236
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 22. Hé
17:32:41
Jelenleg 422 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu