Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos Fonendoszkóp
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ruler hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Üdv!

Elektromos, "hobbi " fonendoszkóp kapcsolást keresek.
Nem gyógyászati célra lenne, gyakorlatilag egy nagyon egyszerű, olcsó mikrofonhoz(elektret, dinamikus) extra érzékenységű előerősítő kapcsolás.

Kismama feleségem szeretné meghallgatni a baba által keltett hangokat

Köszönöm előre is!
(#) Ghoost válasza Ruler hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Ez a tema esetleg?
(#) fecameca válasza Ruler hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Szerintem akkor neked elsősorban egy testhang érzékelő mikrofonra lenne szükséged. A riasztókhoz ezt egyszerűen egy piezó hangsugárzó betét felragasztásával oldják meg, de a baba hangjaihoz inkább volna megfelelő talán egy kimondottan erre a célra átalakított speciális mikrofon, melynek a membránja kimondottan csak a testhangokra érzékeny, mondjuk a membránja helyén egy, akár az orvosi ultrahang készülékekhez hasonlóan géllel bekenhető, rugalmas felület lenne, különben egy sima mikrofonnal nem hallanátok odabentről semmit, csak a külső zajokat. Az erősítő nem kellene, hogy nagyon különleges legyen, (Gondolok én arra, hogy egy régi magnetofon felvétel állásba kapcsolva pl. már lehet, hogy megfelelne), de viszont lehet, hogy ajánlott lenne hozzá egy bizonyos frekvencia tartományt előnyben részesítő szűrő, mint amilyent az EEG és EKG erősítők is tartalmaznak, ebben azonban nem vagyok biztos, de szívhangok hallgatásához biztos, hogy előnyös lenne, mert különben nehéz lenne az attól eltérő frekvenciájú más zörejektől megkülönböztetni, tekintettel arra, hogy ezek eléggé gyenge hangok.
(#) gerenk válasza Ruler hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Szuperfül kapcsolás
Hobby Elektronika magazin 2007 március 93. o
(#) Ruler hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Köszönöm mindenki válaszát!

Gerenk-nek külön köszönet!
"Szuperfül" megépítését céloztam meg, ha megleszek, és van akit érdekel, szívesen megosztom a tapasztalatokat!
(#) Ruler hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Üdv!

A "Szuperfül" kapcsoláshoz nem volt IC a környező boltokban, így kerestem és találtam egy hasonlót, TL082 IC-vel.

Az R6 és R8 ellenállásokkal próbálgattam beállítani az erősítést, a szívhangot már egész szépen lehet vele hallani, de zajos már ekkor.(Erősítőre kötve természetesen).

Kérdésem az lenne, hogyan oldható meg a lehető legnagyobb erősítés, viszonylag kis zajjal?
Esetleg egy tranzisztoros elő fok?


Köszönöm!
(#) faron1 válasza Ruler hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!

Sima nővér phonendoszkóppal hallgassa. Nálunk a mentőápolók is csak azt használnak. Az ára meg olyan 2000 forinttól indul.

Na persze szerencs is kell hozzá, hogy halljon valamit.....

Üdv:Falus Áron mentőtiszt
(#) Ruler válasza faron1 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod! Valószínűleg ez lesz a megoldás.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem