Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multitracker magnó
Lapozás: OK   1 / 1
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Sziasztok,

Új vagyok még itt, szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik nálam jobban értenek az elektromos eszközök működési elvéhez.

Vásároltam egy Fostex típusú multitrackert, de valamiért nem akar rendesem működik, a keverő része rendben van, de valamiért mintha nem megfelelően jutna el a jel a felvevő részhez.

A gép adapter bemenetén 11-15V van írva igénynek, én viszont egy utángyártott 12V-os adaptert kaptam hozzá.

A kérdés, az hogy elképzelhető-e, hogy a mixer résznek elég az adapter által leadott 12V, de ha a felvétel rész is menni akar, akkor együtt a kettőnek már kevés, tehát kérné a 15V-ot?

Nagy baromság ez?

A felvétel amit csinál használhatatlan, halk és nagyon rossz minőségű, és "ciklikusan" el-eltúnik, tehát olyan mintha bizonyos időközönként venne fel (akkor nagyon rosszul), máskor meg nem is rögzít. (1-1,5 másodpercenként rögzít egy keveset, amiből egy ronda zaj lesz)
(#) _vl_ válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Simán lehet, hogy a táp gyenge, esetleg azért, mert az elkók már elfáradtak benne (szóval lehet, hogy régebben még pont elég volt, most meg már nem).
Nem 12V helyett 15V kéne, hanem amikor jobban megterheli a készülék, akkor a 12V leesik.
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Értem, de akkor egy 15V-os táp elméletben megoldaná a dolgot?
(Szétszállni nem tud, mert 11-15V kell neki...)

Azért érdekes, mert időre kellene dolgoznom vele, ha nem érdemes szenvedni akkor eBay-zek másikat
(#) zolika60 válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Lehet mechanikai hiba is. Fej és görgőtiszítás, aztán nézni kell a szalag egyenletesen fut-e a fej elótt. Esetleg a kazezzában megnézni a helyén va-e a rugós filc a mi a szalagot a fejhez szorítja.
(#) Travolta válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Nézd meg milyen terhelhetőségnek kell lennie annak a feszültségnek, amivel az eszköz működik. Illetve egyen vagy váltó feszültség kell-e neki.
(#) snaper válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Rögzíteni rögzít, csak rosszul, fejtisztítás után is.
De vissza is rosszul játszik, mármint mással rögzített szalagot is...
Több kazival próbáltam, mindegyikkel ez van
(#) snaper válasza Travolta hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Azt írja a kézikönyv (és a gépházon is ez van) : 11-15 V AC
(#) Massawa válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ha ilyen balhéd van, akkor az 90% a fejek a szalag, illetve a mechanika baja. Uj fejek minimum amik kellenek, meg tisztességes szalag. Ha ez meg van érdemes vesztegetni idöt másra.
(Sajnos a felsorolt dolgok nehezen elérhetök, igy nem lesz olcso mulatság - és beállitani is elég kevesen tudják majd. Gyakorlatilag az egész mechanikát és a fej-szalag utat át kell mérni vizsgálni - méröszalaggal, majd beállitani).
Szerintem egy ZOOM R16 olcsobb mint uj fejek és a magno beálliása. Ott ráadásul 16 digi csatornát kapsz.....
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) zolika60 válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Akkor szinte biztosan mechanikus hiba. Görgő, hajtószíj, kuplung. Vidd el egy hozzáértőnek, lehet, hogy hipp-hopp megcsinálja. Ha még nem javítottál ilyesmit szerintem csak igen nagy elszántság esetén fogj neki. A fej kopttságát is meg kell vizsgálni, bár az egyenletesen rossz minóséget okozna.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Épp ez a bajom, hogy az eredeti gazdinál működött, legalábbis nála a kivezérlésjelzők az égben voltak, nálam meg csak fel-felugrálnak, periodikusan, ezért gondoltam hogy elfogy a kraft...

Digit nem alternatíva, pont a szalag kellene, van deck amivel tudom helyettesíteni, csak mocskos nagy dög

16V-vel ha megküldöm szétszáll? Mert olyan adapter van otthon...
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Gondolom 1 napos postázás alatt nem kopik szét a fej annyira, hogy csak pislákoljon a szignál.
(#) _vl_ válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Na várjál. Milyen adapterekről beszélsz? Azt írtad lentebb, hogy AC van a gépre írva.
Az adapterek 99%-a DC-t ad ki magából.
(#) Massawa válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Nem azt küldte el amit megmutatott, vagy neked vannak rossz szalagaid.

A táppal nem kellene annyit foglalkoznod, azonkivül, hogy egy rendeset dugsz bele. Nyilván, ha AC tápot kér, akkor azt kell beledugni - de ennyit szerintem még a laikustol muszáj elvárni.
A feszültségre rendszerint nem érzékeny az ilyen szerkezet, igy az adott határon belül mindnek müködnie kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
_vl_ : DC, bocsánat, elírtam!
Massawa : én is gondoltam a szalagra, TypeII Chrome-ot kér, de bármit beleraktam ezt csinálja
(#) Massawa hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Igy nehéz valamit mondani. Az általad leirtak szinte biztosan a szalag/fej/mechanika hibára mutatnak, semmi köze ehhez sem a tápnak, sem másnak.
Ami még lehet az az átkapcsolási rendszer (felvétel lejátszás), de azt innen nem lehet megállapitani.
De az, hogy nálad elhalkul meg felerösödik a jel, az a korábbiakra utal. Az ilyen kazettás gépeknél ez nagyon gyakori eset, söt ennyi idö után szinte garantáltan ott lesz a baj. Nem akarlak meggyözni de egy ilyen masinából a szalag hang inkább hasonlit egy zajgenerátorhoz (amit a Zoomhoz is hozzá lehet csatlakoztatni), mint a mennyekbe dicsért analog szalag hanghoz.

(#) kristikoma válasza Massawa hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Idézet:
„A felvétel amit csinál használhatatlan, halk és nagyon rossz minőségű”

Ez mechanika is lehet, vagyis nem érintkezik jól a szalag a fejhez. De lehet még előmágnesezés, akkor is nagyon rossz szokott lenni a minőség.
(#) Massawa válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ezt mondom a kezdetektöl.
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Lehet, bár mondom, ha hihetek és bízhatok az előző gazdiban, akkor semmi baja nem volt nála.
Most akkor nem jó kazetta? Bármit rakok bele ezt csinálja. Felvételnél és lejátszásnál is.
(#) snaper válasza Massawa hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Épp a zaja a lényeg, egy mezei technics deck-el teljesen elégedett vagyok, nagy nagy súlyos darab, amit hosszútávon nem tudok a gyerek miatt lekicsinyített stúdióban tárolni.

Nem is a zaj a legjobb benne, hanem pl mikor felszel egy dobszekciót, hosszan, a szalag meg rossz, és tudod kimaradnak darabok stb.
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Amúgy erről a cuccról van szó :

http://img14.aprod.hu/images_aprodhu/27430581_5_1000x700_elado-fostex-x-26-borsod-abauj-zemplen.jpg

A képe látszik, hogy nála még működött, legalábbis a kivezérlésjelzők mentek.
Nálam azok is csak felvillannak ha lejátszok ha felveszek.
Ebből gondoltam először a tápra
(#) Massawa hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Hát ez a halom soha nem ment jol (nem is mertem erre gondolni, hogy te ilyesmit még megveszel). Ez a Fostex egyik agyréme volt (uj korában is), a többi sem volt jobb. Azt a diszplejt meg gyerekjáték villogtatni, attol még a kazettás rész csapnivalo lehet.
Mindegy.
Ezt meg kell nézetned valakivel, egy két fogással meg lehet állapitani, hogy mi rossz (a jel nem jön a szalagról vagy valami más).
De szerintem szinte biztos a mechanika a fejjel együtt van rossz állapotban. (hidd el ettöl az R16-s fényévekkel jobb még dobra is).
(#) snaper hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Digit cucc van elég itthon

Esetleg van itt valaki Bács megyéből (Kiskunhalas vagy környéke) aki rá tudna nézni?
(#) _vl_ válasza snaper hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Beszállnék Massawa mellé: ez a készülék nem túl nagy tudású. Csak normál (4.5cm/s) szalagsebességet tud, további "mezei" Dolby B zajcsökkentő van benne. Ez kb. annyi, amit egy mezei asztali deck is tudott akkortájt, a stúdió minőségtől eléggé odébb volt (már akkoriban is). A doksi írja is, hogy a felvevő részének az átviteli tartománya 12.5kHz-ig tart.
Kontrasztként létezett pl. az Akai MG614, ami tudott dupla szalagsebességet (9cm/s), és volt benne Dolby dbx zajcsökkentő is. Ez a kettő együtt már egészen használható hangminőséget produkált, konkrétan lehetett vele stúdió minőségű felvételeket csinálni. A dbx nagyon sokat dobott a végeredményen.
(#) snaper válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Jap, bár mint írtam, nem pro-feladatra akartam használni, csak mint inkább valami küldő FX proci, bár a 15V-os adapter sem oldotta meg a gondom, még jó, hogy visszavették a boltban.
Lőttem egy Porta02MkIII-at eBay-n, az pont tud 2 csatit (1 sztereo) ami kell, meg elég tabletop ahhoz, hogy elférjen az asztalon is.

Csak egyszerűen dűhítő, hogy hosszú évek után most az idő rövidsége miatt itthonról vásároltam és BUMM, persze, hogy * adtak el. Arról nem is beszélve, hogy még csak nem is próbál ködölni a tulaj, szimplán csak nem kommunikál, arra sem volt hajlandó eddig válaszolni, hogy milyen szalaggal tesztelte vagy valami.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) snaper hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Nem fogjátok elhinni.
Asszony hozott egy komolyabb variálható adaptert (univerzális, állítható kimenetekkel) és 15V, 2400mA-on tökéletesen működik, felvesz, lejátszik stb...

???
(#) snaper hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Sziasztok,

Megint lenne kérdésem
A magnó szépen szuperál, pont olyan rosszul vesz fel ahogy elvártam tőle, igazi "BRG-s" magnó hangja lesz a doboknak.
Viszont van egy kis "zaj-baj".
Nem is zaj, mert mondjuk a sistergés, zúgás-búgás még nem is érdekelne, de ez a zaj ez kattogás.
Ha rádugok egy akármilyen kábelt, bármelyik bemenetre, akkor jelentkezik : "tik-tik-tik-tik-tik"
Doboknál ez nem is zavaró, ott ezt a többi hang úgy ahogy elnyomja, viszont bármi másnál igen.
Arra gondoltam első körben, hogy a laptop töltője zavarja meg, de ha nincs bedugva akkor is halaltszik...
...szóval szépen kihúztam mindent az elosztóból, de akkor is van a kattogás.
Kipróbáltam többféle kábellel, akkor is.
Legutolsó próbaként rádugtam a fülest és üresen rohangáltam vele a lakásban, mindegyik konnektornál ezt csinálja.
Nekem ebből az jött le, hogy az adapternél van földelés vagy szigetelés gond, ami vicces, mert elég drága volt ahhoz képest.

Van valami ötlet?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) kristikoma válasza snaper hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szerintem tegyél be egy CLC tagot a konnektor és az adapter közé. Ha nem, akkor az adapterben van a hiba, túl sok zavart enged ki.
(#) snaper hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Kristikoma :

Köszönöm és nem akarom hülyeséggel leplezni a tudatlanságom, így megkérdem : mi az a CLC tag?

Üdv,
Gábor
(#) kristikoma válasza snaper hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Google használata kötelező! Ne a legelsőket nézd, hanem ahol kapcsolási rajzok vannak. 3 db alkatrészből áll az egész. Neked elég lenne 2 db 100nF/630V-os kondi, illetve egy 1mH-s szűrő tekercs, de ha nincs, tegyél bele valami durvábbat, mint például fénycsőfojtó, csak utána mérd meg a hálózati feszültséget a szűrő két pontján, hogy nagyon ne essen le.
CLC szűrő
(#) Sebi válasza snaper hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Nem fogjátok elhinni, de én többször találkoztam azzal, hogy a motoron lévő műanyag hajtótárcsa feltöltötte a szíjat és 6mm-ről ugráltak a szikrák a motortestre! Az egész alacsony frekvenciájú pattogást nem fogja kivenni hálózati szűrő - főleg, ha a fenti jelenségről van szó.
Persze biztos csak akkor lehetsz benne, ha akkuról táplálva is jelentkezik...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem