Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infravevő működése
 
Témaindító: sribix, idő: Júl 7, 2006
Lapozás: OK   10 / 10
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Ez az adó része, nem? Vagy erősen félreértettem az eddig olvasottakat de nekem az jött le, hogy a fototranzisztor az adó ami a távirányítóba megy, az IR vevő pedig ami a készülékben a fototranzisztor jelét fogadja. Már csak azért is, mert a fototranzisztor 2 kivezetéses, még a vevő 3 kivezetéses.

Gafly: nem teljesen értelek. A furatra csak azért mondtam az 5mm-ert, mert itt most nem az a kérdés, hogy 5,1-es furat kell-e neki, vagy befér az éppen 5ösbe is, mert az se lesz pont 5 (feltéve, hogy a fúró 5,0000 akkor a furat biztosan több lesz mint 5).
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 / 1
 
A fototranzisztor a vevő, az IR led az adó.
Ezeknek a csupasz fototranzisztoroknak azért van csak 2 kivezetése, mert a bázis láb helyett van a fény, a másik kettő az emitter és a kollektor. A 3 lábú IR vevőkben is ez van, csak ott van benne más is, ezért azoknál a 3 láb általában a táp (VCC, GND) és a fogadott jel kimenete (OUT).
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Hu, bocs, erősen félrebeszéltem, igazad van a fototranzisztor az adó, az IR LED pedig a vevő. Na ezzel jól bekavartam,így már kezd tisztulni a kép. Szégyellem magam, hogy ez most kellett eszembe juttasd.
Az említett kinai csoda egyébként 3 lábú és 5mm-es LED tokozású, nem tsop. Tehát akkor ilyen tokozású IR vevő csak kinai csodákban fordul elő?
Mi a különbség a két féle vevő közt?
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Idézet:
„Az említett kinai csoda egyébként 3 lábú és 5mm-es LED tokozású, nem tsop. Tehát akkor ilyen tokozású IR vevő csak kinai csodákban fordul elő?”
Van róla egy képed?

Idézet:
„Mi a különbség a két féle vevő közt?”
Az IR vevőkben van egy fototranzisztor meg egy kevés hóbelebanc (műveleti erősítő, stb) integrálva, a jobbféle szűri a bezavaró jeleket is, így Te már csak az értékes infót kapod meg tőle. A fototranzisztor ennél sokkal primitívebb önmagában, ő mindig kapcsol a megfelelő hullámhosszú fényre.
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Itt látható talan.
Akkor ha jól értem, az IR vevővel egyszerűbben, kevesebb alkatrészből építhető meg egy ilyen potméter vezérlő. Na sebaj, megoldom sima fototranzisztorral os akkor, hogy az előlapi furat felhasználható maradjon, de akkor nem fogok elférni akkora panelen, mint amit a kinai csodával vettem
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Idézet:
„5 mm LED az nem fér bele az 5 mm lyukba”
Ha csak a fúró csavart fúró része megy a lukba akkor kisebb lesz, tovább kell nyomni a fúró teljes henger felső részt is a lukba. Hátha ez a hiba.
(#) nemgyuri válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 / 1
 
Idézet:
„Hu, bocs, erősen félrebeszéltem, igazad van a fototranzisztor az adó, az IR LED pedig a vevő”

Csak, hogy tisztázzuk : A fototranzisztor a vevő, az IR LED az adó !
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Hát sajnos ez a kép nem segített a beazonosításban (és nem a kép tehet róla ).
A második képen jó forrszemeket karikáztál be? Mintha középre csatlakozna ez az izé. Kerestem, de nem találok hasonló tokozással sehol sem.
(#) proba válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Idézet:
„Na sebaj, megoldom sima fototranzisztorral”

Egyszer próbáltam fototranzisztorral vevőt építeni, inkább nem.( csak egy jó szűrő, meg egy jó agc áramkör kell mögé,esetleg nem csekély erősítés...) Ha valamit tennék, akkor a lyukba egy műanyag lencsét, ami bevezeti a fényt a mögötte lapuló hagyományos vevőnek. Vagy ha 6 mm vastag a lemez, belefúrnék/marnék hátulról egy hornyot, és abba tenném az új vevőt.
(#) gordonfreemN válasza proba hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Fúrás marás nem játszik, túl sokba fájt az elox.
Viszont köszi a tippet, szerintem megfogadom és akkor nem szívok a sima vevővel.

Pethical: sajnos én sem találtam. A bekarikázott rész nem ide vonatkozik, csak igy maradt meg a kép régről, mikor az eladót faggattam, hogy miért nem megy az on off.
Bővebben: Link


Nemgyuri: igen, igazad van. Ma valahogy nem azt csinálja a kezem amit szeretnék, megint összekevertem a fogalmakat, a fejemben persze nem így volt eltervezve. Köszönöm a javítást!
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Nos kipróbáltam, a kínai vevő ugyanúgy működik, mint a tsop4836, sőt, ez még akkor is normálisan veszi egy valamilyen sony fejegység távjának jelét, ha háttal van neki.

Ki kellene deriteni valahogy, hogy ez milyen gyártmány
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Belefér az, csak erősen kell nyomni.

mOhm_ures.jpg
    
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Erre mennyire hasonlít? LF0038M
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Így néz ki. Akkor esélyesen ez lenne az?
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Kenéssel esélyesebb.
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Hát ezt nem tudom megmondani sajnos. Kinézetre kerestem
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Megrendelem, kipróbálom. Visszajelzek majd!
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ok. Nagyon kíváncsi vagyok.
(#) gordonfreemN válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Megérkeztek a megrendelt darabok, hibátlanul teszi a dolgát a korábbi helyére beiktatva.
Következő: »»   10 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem