Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   73 / 73
(#) djkoxi válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /

Nem mertem 0-ig tekerni, mert féltettem a szubomat) Cserélve a kábeleket a végfokok bemenetén szinte alig volt különbség.
Ismét kösz a választ!
Még annyit kérdeznék, hogy milyen poti állásban használjam a rendszerem?
Végfokok maxon, a keverőmet max 0 dB-ig vezérelem, és a crossoveren állítsam be a jelszinteket a hangfalaknak megfelelően? 120 Hz-en váltom a frekit, discozene, de nem vadulós tuc-tuc, inkább retro, dance.
(#) bajtaig válasza djkoxi hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /

A helyes beállítás emelkedő jelszintet feltételez, ahogy a forrástól a végfok felé haladunk, már ha jó jel-zaj viszony akarsz elérni.
(#) djkoxi válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /

Ha legközelebb összerakom a technikát, így fogom beállítani. Kicsit megnyugodtam a végfokkal ( 7000 )kapcsolatban, aggódtam, hogy hibás, gyenge. T-amp E 800-at váltott le, és megmondom őszintén az az erősítő nagyon jó ár-érték arányú készülék!
Üdv : László
(#) Mathyas hozzászólása Júl 5, 2016 /

Sziasztok!

Ezekről a termékekről van valakinek tapasztalata?
(#) mraulajos hozzászólása Júl 6, 2016 /

Hali!
Ehhez a keverőerősítőhöz szeretnék két (három) utas hangláda javaslatot. Nem gondolok nagy márkára, de újat szeretnék. OMNITRONIK kizárva.
(#) Mathyas hozzászólása Júl 26, 2016 /

Sziasztok!

Van kettő darab 12"-os hangszóróm, amit autóban használtam.
De mivel az autó elment a háztól és az utódot nem akarom szétvágni, ezért a hangszórók feleslegessé váltak.

Viszont az lenne a kérdésem, hogy kültéri hangosítás céljából érdemes lenne-e gyártani hozzájuk mélyládát?

A hangszóró paraméterei:
Revc = 3.510 ?
Fo = 31.819 Hz
Sd = 45.000 M2
Vas = 22.48 Ltr (.79 cu ft.)
Cms = 78.219 uM/N
Mmd = 314.373 g
Mms = 319.862 g
BL = 18.073 T•M
Qms = 4.797
Qes = 0.687
Qts = 0.601
Levc = 2.267 mH
No = 0.102%
SPLo = 82.103 dB
EBP = 46.31

Power Handling - 1,600 Watts RMS
Frequency Range - 30-250 Hz
Sensitivity - 82 dB/SPL @ 1.0 W
(#) Davidd válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 26, 2016 /

Szia! Én nem tudok neked segíteni, hogy milyen ládát építs, de az a helyzet hogy ezek a hangszorok tényleg csak autoba valoak. Mivel elég komoly teljesítményűek, azért áruk azért van vagy cserélj P.A hangszórókra, és kérdésed h miért?! Azért mert ezeknek a hangszóróknak nagyon kicsi az érzékenysége, nagyon kell tömni wattal. Ez az én véleményem, várd meg mások mit mondanak, de szerintem inkább cseréld/add el és másik. Maximum szobába lenne még alkalmas.
(#) Kovidivi válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1

1KW-tal kapsz 110dB-t, ha minden adat igaz. Az érzéketlenségből következik, hogy alacsony frekvencián is jól fog teljesíteni. Mivel 2db-od van, ezért egy ládába raknám őket, ezzel nyersz 3dB-t. 112-115dB-t kapsz. Ki kell próbálni. Ládát tervezni hozzá nem lesz egyszerű. Igazából, ha 1KW helyett 200W-tal hajtod meg, nem sokkal lesz halkabb, viszont tudsz spórolni a trafón. Koncertre valószínűleg kevés, de baráti találkozóra szerintem elég lenne.
Ma véstem, és az ütvefúróra 110dB volt írva. A kérdés az, hogy mikor olyan hangos? Ha vésem a falat, vagy ha csak forog a motorja
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) Mathyas hozzászólása Aug 8, 2016 /

Oké, akkor ezekből a subokból nem lesz hangfal.
Idő közben kerestem két darab hangszórót, ami jó lenne (?) nekem kétutas hangfalhoz, de még nem döntöttem el, hogy a kettő közül melyik lenne megfelelőbb számomra.
Ezen felül van a polcon két darab PA 40100-as hangszóróm, amiből mélyládát csinálnék.

Amit szeretnék!

Epíteni kétutas hangfalat és hozzájuk mélyládát.
Szeretném tudni, hogy az adott hangszórókhoz mekkora és milyen típusú (reflex/zárt) hangdobozt ajánlott építeni.

A kétutas doboz hangszóróit még nem tudtam kiválasztani, mert van kettő és "még" nem tudok dönteni.

A kétutas hangfal hangszórójának a paraméterei:
egyik (12MI100) :
http://www.beyma.com/uploads/…/Fichas_Tecnicas/000000645.PDF
másik (12G40):
http://www.beyma.com/uploads/…/Fichas_Tecnicas/000000615.PDF
A mélyláda hangszórójának paraméterei:
https://www.somogyi.hu/cik…/cikkdokumentumok/04645_03_01.pdf

Előre is köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2016
(#) street hozzászólása Aug 22, 2016 /

Sziasztok
Kültéri hangosításra szeretnék hangfalakat venni.
Mind topra és subra is 200-200.000-t szánok erősítővel együtt.
Szeretnék kis segítséget kérni a választásban.
Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok
Ha lehet linkeket is tegyetek köszi
(#) djkoxi válasza street hozzászólására (») Aug 23, 2016 /

DB Hangfalak
Ha használt is alternatíva, akkor a linken lévő rendszer szerintem kiváló vétel. Nem ismerem az eladót, csak segítségként tettem be a linket.
Első körben vennél hozzá egy végfokot, majd a későbbiekben egy aktív crossovert és még egy végfokot.
Végfok : EV
(#) vipera1997 válasza street hozzászólására (») Aug 23, 2016 /

Szia!
Ha nem egyedül mennél és fontos a hangerő, akkor lenne 2 hog scoopom, ha érdekelj írj.
(#) Cannon hozzászólása Nov 10, 2016 /

Hali! Valakinek van valamilyen véleménye, tapasztalata erről a hangszóróról?

Az alap SAL PA 25 mélyének helyére kerülne. Megérné kicserélni vagy nem javulna hangzásban semmi?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) Tobb009 hozzászólása Nov 21, 2016 /

Sziasztok!
Reflex rtb 1200ashoz valakinek van hangfal terve?
Elore is koszi
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 24, 2016 /

Sziasztok!
Valakinek van esetleg dupla 15"-os tophoz ládaterve?
Köszönöm előre is!

Boldog karácsonyt mindenkinek!
(#) Gj hozzászólása Jún 5, 2017 /

Üdv!

Csak magamat próbálom kicsit okítani, azért teszem fel a kérdést.

Itt ez a hirdetés.
Megnéztem a hangfalakat, 8Ohm-osak, és 500W az RMS-ük. Vagyis azzal az erősítővel, amit odaírt hozzájuk, 100W-ot ad nekik.
A maradék kihasználatlan 400W ugye elvileg 7dB körüli különbséget jelentene, ami emberi füllel érzésre olyan 1.5-szörös hangerő különbséget kell mutasson. (Ezt jól gondolom?)

Szóval az a kérdésem, hogy én nem értek valamit a témával kapcsolatban, vagy az eladó tényleg messze nem hajtja ki a hangfalait?
(#) Kovidivi válasza Gj hozzászólására (») Jún 6, 2017 / 1

Nem muszáj egy hangsugárzót mindig maximálisan hajtani! A 100W és a 400W között meghallod a különbséget, de ez nem akkora, mint amire te gondolsz. Annyit mondanék, hogy hallatszik, hogy hangosabb.
(#) mintegyhegy hozzászólása Júl 24, 2017 /

Helllo a hangfal élén mik vannak?
(#) CIROKL hozzászólása Okt 18, 2017 /

Üdv mindenkinek , nem tudnà valaki megmondani a képen làtható doboz tipusàt / nevét vagy bàrmit róla ?
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 22, 2017 /

Szia. Kicsit megkésve: bandpass láda, a gyártója számomra ismeretlen, valószinű hogy utánápités. Jobb esetben alul két reflexcsőnek kéne lennie.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 22, 2017 /

Igen utànépités azt làtni egyértelmüen ,s közben sikerült is azonositani miről koppontottàk aztàn megfelezték!
(#) huligoon hozzászólása Jan 10, 2018 /

Itt egy hog scoop 18colos ládaterv, ha valaki megszeretné építeni
Én megépítettem kb 4éve, 15colossal hajtottam, szépet szólt !
Mára már meguntam egyébként, ha valaki nem akar vele bajlódni, megválok tőle anyagártól kevesebbért (4re gondoltam)
(#) Davidd válasza huligoon hozzászólására (») Jan 12, 2018 /

Szia! Maga a láda terv, az tény hogy 18", de a ládák a 15" verzioja. A 15" láda van elkészítve.
a 18 as picit nagyobb
Amugy nekem nagyon beváltak a 18" verziója. Nagy nehéz monstrum, de relativ olcso hangszórókkal is nagyot nyom. Van ket tolcséres toppom, most azok ala kellene vagy még kettő vagy még erősebb sub.

hog.jpg

(#) djloui válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2018 /

Szia mégsem az lesz a doboz terv amit én küldtem neked mert jobban megnézve a képet látom hogy alul van egy kamra, a reflexnek is volt egy hasonló felül rácsos volt alul pedig a nyílás helyett 3 db reflexcső volt. Milyen méretű hangszórókhoz szeretned? Ez is bandpass rendszerű láda amit én építettem beyma l X 60 van benne és bődületesen gyors pontos és dinamikus.

IMG_3513.JPG

Következő: »»   73 / 73
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu