Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Logitech hangrendszer
 
Témaindító: tamibandy, idő: Feb 8, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tamibandy hozzászólása Feb 8, 2014 / 1
 
Sziasztok,
Egy Logitech Z5500-as hangrendszerem van, és meghibásodott a vezérlő egysége(Control Pod).
Azóta vettem már egy másikat (használtat), de meg szeretném javítani az enyémet is.

Amikór megvásároltam a használtat, akkór kaptam bonuszba még egy rosszat.
Tehát most van egy jó meg két rossz vezérlőm.

A következő különbségeket észleltem:
Jó _ Rossz _ Rossz2
LED világít_LED nem világít_LED nem világít
LM317 IN 6.5V_LM317 IN 0.75V_LM317 IN 1.4V növ. max 1.73V
LM317 OUT 2.5V _ LM317 OUT 43mV_LM317 OUT 0.57V növ. max 0.69V
LM317 ADJ 1.23V_LM317 ADJ 22mV_LM317 ADJ 30mV növ. max 34mV
Láb 1,5,6,7,8,9,11,12,15: 0V _ Láb 1,5,6,7,8,9,11,12: 0V _ Láb 1,5,6,7,8,9,11,12: 0V
Láb 2: -17.6V _ Láb 2: -17.6V _ Láb 2: -17.6V
Láb 3: 17,55V _ Láb 3: 17,55 V _ Láb 3: 17,55V
Láb 4: 2.75V _ Láb 4: 4.17V _ Láb 4: 0.7V növ. max 5.13V
Láb 10: 8.05V _ Láb 10: 8.05V_Láb 10: 8.05V
Láb 13,14: 3V _ Láb 13,14: 0.78V_Láb 13,14: 0.8V
Láb 15: 0V(be) 3.2V(ki) _ Láb 15: 0.78V _ Láb 15: 0.8V

A csatolt fájlban látszik hogy miket mértem.
Bármi egyébb mérésre ha szükség van, meg tudom csinálni, csak nem tudom, hogy induljak el.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) eyess válasza tamibandy hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Táphibás lesz .A méréseidből kiderül , hogy az LM317 nem kap egyáltalán meghajtást .Tehát eleve onnan indulj vissza , hogy miért nem kap tápfeszültséget.
Lehet , hogy egy smd biztosíték , vagy hasonló miatt.A led az kérdéses , hogy mikor világít lehet , hogy csak akkor fog , ha az LM317 köre jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) tamibandy válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Az hogy nem kap egyáltalán meghajtást, nem lehetne mondani, mert mérek a bemenetén feszültséget. De nem lehetséges inkabb hogy valahol rövidzár van és az szívja le a meghajtást?
(#) szucsip válasza tamibandy hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nem!
Mert az LM317 rövidzárvédett. Esetleg az IC lehet rövidzáras, de ennek is kicsi az esélye.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) Dark Archon hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Üdv!

Nekem is gondom akadt a Logitech Z4-emmel. Egyik napról a másikra nem tudtam bekapcsolni, nem világít az irányítón a LED sem.

Szétszedvén azt vettem észre, hogy a 230V közvetlenül megy a trafóra (tápra?), ami a beleütött szöveg szerint (ld. csatolt kép) már 14V egyenfeszt ad a NYÁKra. A vezetékeket kicsit megblankoltam és megmértem: kerek 0V jön ki belőle, tehát szerintem a táp döglött meg.

Próbáltam keresgélni ilyesmi tápot, kevés sikerrel. Esetleg bármi esély rá, hogy találjak?

Illetve még egy apró gondom van: ha szerzek is valami tápegységet ideiglenesen, hogy kipróbáljam, tényleg az-e a baja, hogyan állapítom meg, hogy melyik a pozitív és melyik a negatív vezeték? Gondolom ehhez jobban szét kéne szedni, de a belekent sárga takony ebben erősen gátol. Létezik valami szer, ami oldja?

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) Bundy hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Van 2 db kiváló állapotú Logitech z3-as hangfalpárom (régi 2.1 es hangrendszerhez).
A mélyládával sajnos nem rendelkezem, csak a hangfal párral és egy asztali be-ki kapcsolós hangerő szabályozós kontrollerrel. Sajnos valaki kidobta én meg szeretném tv re kötni.
A mellékelt képen láthatólag (1 ) a kontrollerbe megy egy 3,5 es jack (gondolom a pc ből) és innen (a kontrollerből) megy egy vastagabb kábel a 9 pin es mini DIN csatlakozóba ( 2 ). A mini din csatlakozóból pedig egy-egy vezeték a hangfalakba.
Mivel, hogy nincs meg a mélynyomó, amin valószínű a 9 pin es mini din anya csati van és ez nincs meg ezért szeretném valahogy átalakítani vagy valamilyen kábellel (amit a 9 pin es Din) hez csatlakoztatnék összekötni egy meglévő led tv hangkimenetéhez.....A jobb hanghatás érdekében.
A lényeg, hogy nem akarom kidobni, mert tökéletes állapotban van. A neten a rendszerről ezt találtam ( 3-4 es kép). Találtam leírást is (5 ös kép). Bekötésre/átkötésre lenne ötlete valakinek? A segítséget előre is köszönöm.
(#) olahtamas hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Logitech 2.1 hangrendszerből a mélynyomó rész, ép elektronikával, csak éppen a vezérlője nincs meg( ha jól láttam control pod-nak nevezik). Meg lehet oldani a bekapcsolást illetve a 2. hangszóró csatlakozaását enélkül? A hátuljáról tudok képet csatolni.
(#) Gafly válasza olahtamas hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Típusa van?
Vagy meg kell bontani, és megnézni a belső részét.
A hátsó feléről csatolt kép alapján szerintem mindkét kérdésedre igen lehet a válasz, csak a "right speaker" D-sub csatlakozót kell hozzá megfejteni...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Rebirth hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy elég régi Logitech Z-680-as hangfalszettem és eddig hibátlanul tette a dolgát, viszont mától, ha be van kapcsolva, periodikusan búg a mélynyomó, majd elhallgat, majd megint búg és megint elhallgat. Folyamatosan csinálja, sajna nem múlik a jelenség. Elég hangos a búgás így nagyon zavaró. Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mit nézzek át rajta?

Köszi,
Zoli
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem