Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   560 / 839
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Alkotó által publikált tápban milyen szerepe van D2-es SB560-as diódának?
Esetleg mivel helyettesíthető, sajnos a közelben nem kapok sehol ezért meg nem akarok rendelni mert nem éri meg. Valamint a kimeneten lévő csatlakozókat (POZ. ; NEG.) milyen néven keressem?
(#) Ghoost válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 16, 2014 / 1
 
Idézet:
„...kimeneten lévő csatlakozókat (POZ. ; NEG.) milyen néven keressem...”

Ilyen peldaul jolesz?
Idézet:
„...milyen szerepe van D2-es...”
a tranzisztorokat vedi -ha jol tudom- az eztrem felhasznalastol. Nagyerteku kondi vagy akkumlatorok kapcsokon rajta hagyasa.
Idézet:
„...mivel helyettesíthető...”
60V-ig hasznalhatok
(#) Electricboy válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Köszi!
Schottky diódából amit itt kapni lehet a legizmosabb az 1 N 5822 ez 40V 3A ha 2 párhuzamosan kötnék jó lehetne? (40V belefér) Esetleg PC tában nincs valami használható mert az van pár darab.
(#) qvasz2 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Felesleges ezen ennyit agyalni, ha nem teszel rá akksit fordítva, és nem táplálsz vele hatalmas induktív terhelést, akkor egy akármilyen schottky is elegendő oda
szerk: a 40 V-os azért nem túl jó ötlet, ha kimenő villanyod több ennél . . .
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) fongab válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia
"Alkotó által publikált tápban milyen szerepe van D2-es SB560-as diódának?"
A kimenet felől jővő feszültség lőkéseket, szünteti meg.
Ha a tápra tekercset, villanymotrot teszel, akkor a induktivitás miatt nagyobb kehet a feszültség ezt vezeti vissza a tranzisztor elé.
Mindenképpen valamilyen gyors Schottky diódát válasz.

"Valamint a kimeneten lévő csatlakozókat (POZ. ; NEG.) milyen néven keressem? "
Ha meghatározott szerkezetet akarsz rákötni akkor annak megfelelő csatlakozót válasz. Ha általánosat akarsz akkor jó választás a banánajzat esetleg saró befogatására is alkalmas változat.
Banán ajzat
üdv.
(#) Electricboy válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Max 30 volt a kimenő feszültség ez alapján mehet bele amit fentebb írtam?
(#) Bubuka57 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Alkotó 2.7.4-v2 által publikált táppal szeretnék csinálni egy max. 20V és 5-6A-es tápegységet.
Kell-e valamit módosítsak.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Electricboy válasza Bubuka57 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
Olvasd el ebben a hozzászólásban lévő magyarázat pdf-et és választ kapsz a kérdésedre.
(#) Ghoost válasza Bubuka57 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Amit Bubuka57 ajanlott az segit.
De ha esetleg az Ube kisebb mint 24V, akkor ajanlatos a Z3 csereje is, egy 15 vagy 12V-os peldanyra. Az aramkorlatozojaval [R2] egyutt. Keresd a 274szamolo_jav.xlsx-t
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) Bubuka57 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm. A leírás elkerülte a figyelmemet.
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
Az áramméréssel kapcsolatban van most kérdésem. Van nekem egy panelmérőm ami 0-33 voltig mér. Ezt kéne felhasználnom a feladatra. A kapcsolási rajz szerint most 1A-nél 10mV mérhető az osztón. A műszert kéne lebutítani 200mV-osra (?), vagy valahogy felkonvertálni (műveleti erősítő?) a söntön eső feszültséget úgy hogy 1A esetén pl 1V legyen így viszonylag jól le lehetne olvasni az értéket. Alkotós tápról van szó.
A másik kérdédsem lehet-e használni ilyen biztosítékot a trafó szekunder oldalára (24V)?

DSC_0223.JPG
    
(#) Gafly válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szerintem van benne egy előtét ellenállás, azt kell megkeresni és kiiktatni/utána kötni/lecserélni.
(#) Electricboy válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Na igen a gondok itt kezdődnek. 3 ellenállást látok benne: 20 k Ohm, 330 k Ohm (mérni tudtam csak EDEE van ráírva), 5.1 k Ohm. Ebből egy biztosan a ledeké. Esetleg ha bárkinek is segít 8S003F3 ic van benne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Közben sikerült mérnem egyet, a mérendő feszültség pozitív ága közvetlen az EDEE feliratú 330k Ohm-os ellenállásba megy, akkor több mint valószínű hogy ez az előtét ellenállás.
(#) Hp41C válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2014 / 3
 
Egy szőke nő kétségbeesve bemegy a szervízbe:
- Elveszett a 710 -es alkatrész.
- Milyen alkazrész??
- Amire az van írva 710. És lerajzolja.
- A szerelő kihozza a raktárból az olajbetölő nyílásra való sapkát. 710 megfodítva OIL

EDEE megfordítva 3303, azaz 330k ohm.
Mekkora a modul tápfeszültsége? 30V bemeneti feszültségnél mekkora feszültség mérhető a 330k másik végén?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) Electricboy válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Ez nagyon tetszett, mentségemre szóljon smd-ben nem vagyok még jártas.
30 voltot sajnos nem tudok rá kötni mert nincs semmilyen tápom ami tudná ezt mondjuk 10V jó lenne akkor azt meg tudom oldani.

Végezetül a kép

edee.jpg
    
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Méregettem a nagyobb a rákapcsolt feszültség a kisebb az (edee ) másik vége 2.69V 152mV, 5.54V 312mV, 16.2V 906mV. Ezek szerint ~18-adára osztja le a feszültséget.
(#) Hp41C válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2014 / 1
 
A méréseid szerint 30V / 17.88 = 1.6778V hoz létre 3000 -at a kijelzőn, 10V / 17.88 = 0.559256 pedig 1000 -et. Ha az árammérő söntön 1A hatására 559.2 mV esne, akkor pont 1000 azaz 1.000A -t mutatna.
Két megoldás körvonalazódik:
- A sönt kicserélése 0.559 ~ 0.56 ohm -ra. Ekkor az áramlimit figyelését át kell méretezni, de nem kell más elem. A probléma csak az 0.23 ohm helyett a 0.56 ohm -on kétszer nagyobb lesz a veszteség azono éram esetén.
- Be kell iktatni egy műveleni erősítőt ami felerősíti az áramból képzett jelet. A 3 db 0.68 ohm párhuzamor eredőjén (0.22667 ohm) 1 A áram hatásra 0.2266 V esik. Ekkor a modul bemenetén 0.5592 V feszültségnek kellene lenni. Az igényelt erősítés 2.45778. Egy nagy bemeneti ellnállással rendelkező, kis offszet feszültségű műveleti erősítővel megoldható.
Az EEDE ellenállást pedig át kellene hidalni.
(#) jucsaba válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Az eredeti (majdnem) vicc az úgy szólt hogy i710 feliratú sapkát keresett , de a többi igaz .
A héten esett meg velem , hogy álláskereső (nem) ismerős mesélte , hogy a környékbeli tekercselősnél dolgozott inszeminátorként .
Miután kiröhögtük magunkat többen is , megkérdeztem , nem inkább impregnálóként ???
Pasi volt .
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) Hp41C válasza jucsaba hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Az SMD kódban nincs !...
(#) Electricboy válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Én arra gondoltam hogy kicserélném az előtétet valami kiszámolt értékre ha már úgy is kiforrasztottam vagy ezzel nem mennék semmire? Ha lehet a labortápot nem alakítanám át, bár igaz még csak a nyák van meg.
(#) Hp41C válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Az a probléma, hogy a leosztott bemenő feszültség (1000 - 0.559256V) nagyobb, mint a táp áramfigyelő ellenállásán 1A hatására keletkező feszültségesés.
Nem baj, ha kiszedted az EDEE -t, egy SMD 0 ohm mehet a helyére. Egy műveleti erősítő kell:
- benemet az árammérő sönt táp felöli végére 10k0 -n keresztül és az erősítző kimenetére 14k55 ellenállással. A + bemenet a sönt terhelés felöli végére 5k6 ellenállással. Az erősítő negatív tápja az LM324 negatív tápja (-5v), a pozitív tápját a +24V -ból kellene megcsinálni egy stabilizátorral akkora feszültségre, amekkora a mérő kütyű tápja. A kimenetre egy kis értékű soros ellenállás és egy a negatív feszültsétől védő dióda kell még.
(#) Electricboy válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Szia!
Első sorban köszönöm a türelmed és a válaszod.
Viszont van egy kis eltérés a kettőnk elmélete közt: A söntön 1A hatására 226.667mV esik.(ezt te is írtad, stimmel is) A mérőm előtét ellenállását rövidre zárva, hogy a kijelzőn 1.000 legyen kiírva (a fentebb kiszámolt ~18 körüli arány miatt 1V/18=0.0556V) ~55.6 mV kell. Így elég lenne az ha a söntön eső feszültséget 0.2453 részére leosztanánk. Így 226.667*0.2453=55.6mV és ez 1.000 kijelzést eredményezne.
Remélem nem írtam hülyeséget. És elnézést hogy, másodjára is teleszemeteltem a topikot hogyan mérjünk occó műszerrel témájával
(#) Hakai hozzászólása Ápr 22, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Elkészült stabilizált labortápom a 2002 RTÉK alapján, picit újragondolva. A kapcsolással semmi gond, elsőre pöccen. Viszont a követő mód a közölt formában eleve nem működhet. Ezt módosítva, illetve soros - párhuzamos kapcsolási lehetősséggel kiegészítve került bedobozolásra. A teljesítmény trafó (is) adott volt, és mive volt még benne kraft, így lett 20V helyett 23 a vége. Szeretném leszögezni, ez is egy fiókból épített cucc, de nálam ez szinte mindig így van. Találtam 4db 10fordulatos heli potit, hát akkor építek köré egy tápegységet csupa lomiból ! Na jó, az alapműszerek kínából repültek...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) Hp41C válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Ha a műszer 30V hatására 30.00 -t ír ki, akkor 10V hatására ír ki 10.00 -t. 0.0556V hatására csak 1.00 jelenik meg. Ha elég a két tizedes jegy, akkor csak egy 59.6832k ohm -os előtét ellenállás kell a 330k ohm helyére, vagy 72.68k a 330k -val párhuzamosan.
(#) Electricboy válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Annyit pontosítanék hogy a műszer 30V hatására 30.000 ír ki. Így is érvényes az előbbi?
(#) Hp41C válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
A számítás érvényes, sőt az 1A is 1.000 -nak fog megjelenni. Milyen típus ez a modul és hol vetted?
(#) Electricboy válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Na az remek! Ebayről rendeltem kettőt piros és kék színben konkrétan ez. Nekem tökéletes lesz csak független táp kell az áram és a feszültség mérő részre mert 3 vezetékes a 'műszer'.
(#) scooby_ válasza Hakai hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Szia! Ezt szépen össze raktad, jó lett! Ötletes kivitel és egyedi!
(#) Hakai válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Köszönöm! Azóta felkerült egy nagyobb szurkálós próbapanel a tetejére ideiglenes rögzítéssel. Két klipszet oldva eltávolítható és mehet a helyére bármilyen élesztésre váró áramkör. Minden kéz alatt van, remélem sokáig megoldja a táp problémáimat.
Következő: »»   560 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem