Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 137
(#) sportcipo válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
ja és a national -tól az ic-knél nektek is felszámol vmi fizetést? nekem ott írta hogy folytassuk fizetéssel
(#) MaSTeRFoXX válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
A National-től asszem nem lehet mintát kérni.
A poti arra szolgál, hogy a kijelzőt a maximális motor fordulatszámhoz állítsd be. Vagyis, feltekered teljes fordulatra a motort, majd ezzel a trimmerpotival meg a kijelzőt beállítod úgy hogy maximálisat mutasson. Ezek után sose kell igazából hozzányúlni ehhez a potihoz.
(#) rwtop válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
Mintát nem lehet rendelni!Megycsinálatam egy kapcsoálst olyan minta anygoknaka lézershowom!!!!Ami van a led villogtatása kapcsolási rajz azzal a ledek hejére tettem a motrokat és csak az ellen´ällást kell 9atm9eretezni m9aikra ami sorba fog kerülni a leddel!Vagy tegyetek pe egy poitiT!Jól muxik!!!epítgetős kedvem van!A Kapcsoláshoz ne kell sokminden 2darab BC182 -es tranyó meg egy p´är kondi!Itt nem kell hüteni semmit!A tranyó nekem elbírta!Vaygúgy is megpróbáltam hogy feltranszfolmáltam a motornak at erzősítő kimenetéről a váltóáramot 12Voltra!A transzformáor primerjét úgy méreteztem hogy 2ohm,és osrba kötök vele 1 2Ohmos ellenállást!Ez is jó megoldás az erősítőnek senni baja sem leszz!Bocsi hogy sokatírok!De ezek nagyon jó megoldások!Én kipróbáltam mindet!VAn még kipróbĺat ötlet ezzel kapcsoltaban!Én leteszeteltem 3óraig ment és semmi baja nem lett semminek!
(#) rwtop válasza rwtop hozzászólására (») Júl 22, 2006 /
 
erre gondoltam
(#) MaSTeRFoXX válasza rwtop hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Egy kicsit zavaros amit leírtál.... De lehet hogy csak én vagyok az álmos.
Egy BC182vel akarsz motorokat kapcsolgatni a maga 100mA-es határával?
Szerintem ezzel a astabil multivibrátorral valami PWM-szerű szabályzást hozhattál létre, vagy csak a frekvencia változott... Szerintem ettől lüktethet a motor fordulatszáma, meg nem lehet olyan precízen szabályozni mint egy feszültségszabályzó IC-vel.
Hova kell a trafó meg erősítő? :wow2:
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
MaSTeRFoXX !
(#) rwtop válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
A trafó a bemeneti áramhoz az eredeti hely!Az erősítő pedig a Földelésre és ahová a kondik vannak kötve a mínusz oldallal onnan kell 2darab 2 ohm-es ellenállás a erősítőre!Egyik kimenet a aföldre a másik pedig 1ik mínusz a kondi oldalán odaheggeszt 2 ohom os ellenállás a másik mínusz a másik kondinál ugyanúgy 2ohm os ellenállással kötö da az erősítőre nekem ez nagyon jól muxik!!!Dec nagyon tetszi ka a megoldás!NEkem!!!ötletes vagyok!!!
(#) rwtop válasza rwtop hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
ez szerint!álmos vagyok nem esik jó megtervezni progival!!ma már progival nem fogom megcsinálni!
(#) rwtop válasza rwtop hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
Nem megy fel a kapcsolás nem esik jó megtervezni progival!!
(#) sportcipo válasza rwtop hozzászólására (») Júl 23, 2006 /
 
hát rwtop nem akarlak megsérteni de sztem maradok az eredeti megoldásnál!
(#) G-Lex válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Én már építettem otthon ilyesmit. a tapasztalatom az, hogy kevés egy ilyen lézerpointer teljesítménye
Ha nagyon gyorsan mozgatod, nagy felöletre rajzolsz, nagy távolságra eléggé elhalványul a kép.

Tervben volt egy computer vezérlésű változat is, de pont a kép halványodása miatt nem vágtam bele.

Ha tudtok ajánlani olyan helyet, ahonnan olcsón lehet szerezni kb 10-20mW teljesítményű lézert akkor felélesztem a projektet és publikálhatom is.

A szoftver már elkészült, szkript rendszerrel lehet vezérelni. Szinte bármilyen alakzatot képes kirajzolni.
(#) sportcipo válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Azt olvasom a neten hogy a zöld lézer 13x világosabb mint a piros de 13x is drágább a conradnál 22e ft. de neked nem lenne jó egy 7mw-os? mert olyat viszonylag lézerhez képest olcsón találtam. de mi is számít olcsónak? és ez a PC-s vezérlésnél akármit ki lehet írni? és a lézer vezérlése mennyivel bonyolultabb mmint a mi változatunk? ja és ezt kifelejtettem 7mw-os lézer: Conrad
5e HUF
hozzá gyári vezérlés:
Conrad
7e HUF
de sztem ezt olcsón ki lehet váltani valamivel
(#) sportcipo válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
de ha a pénz nem számít akkor itt van egy pár finomság: árlista
(#) G-Lex válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Köszi a választ!
Nem tudom,h elég a 7mW.
Úgy olvastam,h egy gyári diszkó herkentyűben is 10-30-50mW-os lézerek vannak. A pointerek meg olyan 3mW körül teljesítenek. igaz?

Amit terveztem azzal elviekben bármilyen alakzat kirajzolható. csak a mozgatási sebesség függvénye lenne. mivel csak elméletben létezik ezért még nem tudom mekkora és milyen bonyolult alakzat rajzolható ki vele.
(#) szabi83 válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
én 500Ft -ért vettem lézer"cerukát" 12 fejjel.. 3 elem + doboz ez is 1mW -os, ~150mre lévő ház falán is jól látni a lézert...
sztem ezerért is ilyet kapsz + posta...

amugy bolhapiac-on volt ilyen mindenes, ott vettem, de volt még több helyen is.. persze drágább ért, de ua.

üdv
(#) G-Lex válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Ha csak 1mW a cerka akkor a 7mW elég lesz

Szuper!

Az igaz,h 1mW-ot 100m-ről is látni, de ha mozog már nem olan faja...
(#) sportcipo válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
a lézer cerkáknak a nagy része 3. osztályú ami azt jelenti h kevesebb mint 1!!! mw szerintem az a 7mw-os kütyü jó lenne csak a vezérlése (mármint a lézernek) már nem olyan egyszerű! eddig nem találtam sm ilyen kapcsolást. nem lehet vmi bonyolult ott van a conrad-nál és ott is alig va nrajta vmi. ha ez a kapcsi meglenne akkor már minden meglenne
(#) sportcipo válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Óriási nagy hírem van! néz körül a HQ Videonál! van náluk 90mw-os!!!!!!!! lézer 1600Ft+áfáért!

írom a többi árát:

5mw: 1027+áfa
10mw: 1505+áfa
20mw: 4631+áfa
50mw: 10775+áfa
90mw: 1600+áfa
200mw: 5342+áfa
500mw: 28780+áfa
1000mw: 57216+áfa

ezek sztem elég jó árak de sajna kell hozzájuk vezérlés
(#) sportcipo válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
ja és ilyet kéne csinálni: lézer show

ja és amiket az előző hszomban írtam azok infra lézerek! ami még talán jó az egy 9600Ft-os 25mw-os ugyanott
(#) G-Lex válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Ezt találtam ami esetleg hasznosítható:
25mW

Ez egy komplett modul és elég nagy a teljesítménye. 12eFT

Amúgy a gyári lézer cumókat ha jól emléxem gyrókkal vezérlik. Bár ilyet hazai viszonylatban nem hinném, hogy egyszerű lenne reprodukálni. Arra gondoltam, hogy valami gyors léptetőmotorral is meg lehetne oldani. ezzel a vezérlést is jócskán le lehetne egyszerűsíteni.
(#) gulyi88 válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
csá
kérdés:
a lassereket nem lehet PWM ben hajtani??(impulzusüzemben)
hogy nagyobb teljesítményt lehessen kiszedni belőlük??

hy
(#) G-Lex válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
én úgy olvastam, hogy a lézereknek kell egy kis idő mire felfűtenek, ezért nem lehet pl kapcsolgatással szaggatott vonalat csinálni...
nem tudom,h konkrétan mennyi idő kell neki.
(#) gulyi88 válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
aha
akkor látom már hogy nekem nem lesz lassersóóm
max ha kreálok egy homemade lassert

a vezérlést még meg tudnám oldani mee van nyomtatóból kitermelt steppermocim 7,8° /stepp
talán felezni is tudja és arra hogy egy tükröt rángasson arra bőven jó :yes: (nem tuti de talán unipoláris 4 vezetéke van)

pedig naggggyonnagy feeling
(#) gulyi88 válasza G-Lex hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
tééleg akkor ezek szerint ahova nem kell vonalat húzni ott nem szabad kikapcsolni a lézert hanem el kell takarni nem??
(#) sportcipo válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
igen, le kell takarni! egyébként sztem egy 3mw-os lézer is elég lenne egy home felhasználásra! madchemist -en egy sima lézer pointerrel is elég jó!
(#) Tomi20 válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Az a baj ezekkel a lézerekkel, hogy azt írnak rá, amit akarnak. Lehet, hogy a pl a 10e Ft-s 25mW-os lézer ugyanaz, mint az 500Ft-os 3mW-os, és csak otthon jössz rá, amikor berakod, és látod, hogy gyönge....
(#) sportcipo válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Jó lenne ha egy 3mw-os 500ft lenne!
(#) Tomi20 válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Az én lézersómhoz ezt a lézert rendeltem: LINK

És tök sötét szobában jól látszik.
(#) sportcipo válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
erre én is gondolta mde meg akarom építeni profibbra akkor nem akarok új lézer-t venni egy ilyet jó lenne összedobni: lézershow
(#) Tomi20 válasza sportcipo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Már régebben is belinkelték Kaninjo fórumát, és ott is tárgyalják a témát, és van egy srác, aki már több ilyen lézert is megépített már, tehát tud adni tanácsokat, meg mindent... belinkelem: LINK

Olvassátok végig, és ha valami nem érthető, akkor kérdezzetek tőle, biztosan segít.
Következő: »»   2 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem